گزارش ها از تلفات سنگین تا ۹۵ درصدی نیروهای ویژه اسپتسناز روسیه در اوکراین

گزارش ها از تلفات سنگین تا ۹۵ درصدی نیروهای ویژه اسپتسناز روسیه در اوکراین

نیروهای ویژه ولادیمیر پوتین در جریان نبرد با اوکراین با بیش از ۹۵ درصد تلفات مواجه شده اند، ادعایی که در اسناد فاش شده پنتاگون به آن ها اشاره شده است. نیروهای ویژه روسیه موسوم به اسپتسناز که در سراسر جهان شناخته شده هستند در میدان نبرد به شدت ضربه خورده اند و چندین واحد در هفته های اول حمله به اوکراین تا مرض نابودی کامل پیش رفته و تنها تعداد اندکی از آن ها زنده مانده اند.

تا 95 درصد تلفات نیروهای اسپتسناز روسیه در اوکراین

این نیروها که حدود چهار سال آموزش های سختگیرانه را تحمل می کنند، بر اساس این گزارش، بعد از اینکه برای پشتیبانی از نیروهای پیاده نظام در پشت خطوط اوکراینی ها پیاده شدند، متحمل تلفات سنگینی شده اند. آنطور که مقامات آمریکایی می گویند، این تلفات ضربه سنگینی به مسکو است زیرا جایگزینی این یگان های نیروهای ویژه بیش از یک دهه زمان خواهد برد. این یافته ها که توسط واشنگتن پست منتشر شده اند، نشان می دهند که نقشه پوتین برای حمله سریع و تسخیر اوکراین در عرض چند روز به شدت با شکست همراه بوده است.

۸ ارتش جهان که سخت ترین و بیرحمانه ترین قوانین و آموزش ها را دارند

تا 95 درصد تلفات نیروهای اسپتسناز روسیه در اوکراین

حدود ۱۰۰ صفحه از اطلاعات مهم و سری شامل افشاگری های خطرناک در مورد نقشه حمله قریب الوقوع اوکراین و گزارش هایی از جاسوسی ایالات متحده از متحدان کلیدی نیز هست. همچنین این اسناد برآوردی غیرمنتظره از تلفات نیروهای اسپتسناز روسی را ارائه می کنند که معمولاً عملیات های خطرناک و ویرانگر را انجام می دهند. این سربازان بخاطر بیرحمی و مهارت هایشان شناخته می شوند اما بر اساس این اسناد افشا شده، در جریان حمله به اوکراین ضربات سهمگین و بی سابقه ای را متحمل شده اند. ظاهراً در روزهای ابتدایی حمله به اوکراین، از این نیروهای ویژه خواسته شده بود که از نیروهای پیاده نظام پشتیبانی کنند.

تا 95 درصد تلفات نیروهای اسپتسناز روسیه در اوکراین

اما ظاهراً این تصمیم فرماندهان روسی کاملاً اشتباه و با شکست مطلق مواجه شده است که به تلفات سنگینی در میان نیروهای اسپتسناز منجر شد. این ادعای بی سابقه پس از آن صورت گرفته که یک سری تصاویر ماهواره ای قبل و بعد مربوط به یک پایگاه منتشر شده که نیروهای یگان ۲۲ اسپتسناز از آن استفاده می کردند. انتشار این اسناد به دستگیری یکی از نیروهای گارد ملی به نام جک تیکسیرا ۲۱ ساله منجر شد. در عکسی در نوامبر ۲۰۲۱ گرفته شده، چهار ماه پیش از شروع جنگ در اوکراین، مرکز فرماندهی نیروهای روسیه در جنوب این کشور دیده می شود که مملو از خودروهای تاکتیکی است.

تا 95 درصد تلفات نیروهای اسپتسناز روسیه در اوکراین

عکس دیگری که یک سال بعد گرفته شده، ماه ها بعد از اینکه اولین یگان های نیروهای اسپتسناز به اوکراین اعزام شدند، به وضوح تعداد اندکی خودروهای نظامی دیده می شود. منابع اطلاعاتی آمریکایی بر این باورند که چهار یگان از پنج یگان اسپتسناز روسی که در اواخر تابستان ۲۰۲۲ از اوکراین بازگشته بودند متحمل تلفات سنگین شده بودند. بر اساس این گزارش ها، این واحدهای ویژه در ماه های بعد متحمل ۹۰ تا ۹۵ درصد تلفات شدند. این اسناد درز کرده مدعی هستند که واحد ۳۴۶ اسپتسناز «تقریباً تمام یگان را از دست داده و تنها ۱۲۵ پرسنل از ۹۰۰ پرسنل اعزام شده آماده عملیات بودند».

تا 95 درصد تلفات نیروهای اسپتسناز روسیه در اوکراین

بر اساس این ادعاها، یگان ۲۵ اسپتسناز به طور کلی نتوانست از اوکراین بازگردد که احتمالاً به خاطر تلفات سنگین پرسنل و تجهیزات بوده است. ظاهراً شکست های سنگین نیروهای اسپتسناز در اوکراین باعث شده که توانایی نیروهای ارتش ولادیمیر پوتین موفق نشده اند عملیات هایشان را در اوکراین تکمیل می کنند. دستکم سه نفر برتر نیروهای اسپتسناز روسیه که یکی از آن ها «مامور استالین» نام داشته، در نبرد ماه مارس سال گذشته برای تسخیر شهر محاصره شده ماریوپول کشته شده اند. سروان کنستانتین دروژکوف ۳۳ ساله، اسلام عبدالرحیموف ۱۹ ساله و شمیل اسلدوروف نیز توسط یگان آزوف از گارد ملی اوکراین کشته شده اند.

تا 95 درصد تلفات نیروهای اسپتسناز روسیه در اوکراین

متعلقات این سربازان در یکی از خودروهای زرهی تایگر ویژه نیروهای اسپتسناز که به دست نیروهای اوکراینی افتاد کشف شدند. سپس تلفات این نیروها دوباره افزایش یافت، پس از اینکه سروان دمیتری توپتون که رهبری یک گروهان موتوری را بر عهده داشت در جریان یک انفجار کشته شد. خودرو زرهی این فرمانده ارشد توسط یک موشک ضد تانک هدف قرار گرفت، اتفاقی که در نبرد ایزیوم در نزدیکی خارکیف رخداد. سروان الکسی اوسوکین فرمانده چتربازان نیز در جریان این نبرد کشته شد، بعد از اینکه ۱۷ نفر از فرماندهان ارشد ارتش روسیه نیز سرنوشت مشابهی پیدا کرده بودند.

تا 95 درصد تلفات نیروهای اسپتسناز روسیه در اوکراین

راب لی، کارشناس نظامی ارتش روسیه و محقق ارشد موسسه تحقیقات سیاسی خارجی به واشنگتن پست گفته است که روسیه خیلی زود به نیروهای ویژه متوسل شده است. او بر این باور است که تلفات سنگین و سریع نیروها و توپخانه، مسیر جنگ را تغییر داده و کلیت عملیات تهاجمی روسیه را تحت تاثیر قرار داد. نیروهای ویژه روسیه نیز ظاهراً با هدف تسخیر پایتخت اوکراین، کی یف، و ربودن رییس جمهور ولودیمیر زلنسکی اعزام شده بودند. همچنین گفته می شود که این نیروها در خارکیف در شرق اوکراین نیز فعالیت داشتند، جایی که بسیاری از آن ها کشته شده یا به اسارت گرفته شدند.

تا 95 درصد تلفات نیروهای اسپتسناز روسیه در اوکراین

این اسناد توسط سربازی ذخیره به نام تیکسیرا با نام مستعار OG در شبکه های اجتماعی منتشر شده اند. وی پس از دستگیری، ممکن است تا ۱۵ سال زندان را در انتظار خود ببیند. همچنین در این اسناد به نقشه ای از سوی مقامات ارشد کرملین برای شورش علیه پوتین اشاره شده است. این توطئه که کرملین آن را رد کرده است، برای خرابکاری و کشتن پوتین در هنگام شیمی درمانی طرح ریزی شده بود. بر اساس این اسناد، اطلاعات مربوط به این توطئه توسط یک منبع بی نام روسی که به حلقه های داخلی کرملین دسترسی داشته فاش شده است.

خمپاره اندازی که هیچ صدایی تولید نمی کند: سلاح مرگبار روسی برای نیروهای ویژه اسپتسناز

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • سندرز فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

  قبل ار تجاوز روسیه به اوکراین یکی از سران روسیه میگفت که در عرض ۷۲ ساعت اوکراین رو فتح میکنیم ؛ منتهی عجیبه که چرا این ۷۲ ساعت انقدر طول کشیده و تموم نمیشه 😂

  • بماند... فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

   چندتا احتمال هست هم‌وطن !! احتمالا برخی روس‌ها شش کلاس سواد دارن، نمی‌تونن ساعت‌رو صحیح بخونن یا این‌که ۲۴ساعت توو روسیه و برخی‌از نقاط ایران خیلی خیلی بیشتر طول می‌کشه.

 • Mahdi فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

  اینها دروغی بیش نیست،اسپسناز بهترین تیم ضد تروریستی جهان است،که البته همراه با گروگان گیر ها،گروگان هارو هم میکشه😂

 • حامد فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

  کار روسیه دیگه تموم شد. بعد سال ها ابرقدرتی و دومین قدرت برتر جهان به روزی میافته که مردمش گدایی کنن سر هر خیابون. به زودی وضعی فلاکت بار تر از ایران خواهد داشت

 • هههه فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

  تا جایی که دیدم حتی اون زندانی بدبخت که برا بخشیده شدن هم کشته شده رو گفتن اسپتنازه.
  مثله اینه بگیم کل کشته های امریکا تو عراق نیوی سیلز بودن.
  بعضیا چنان ذوق کردن که انگار اوکراین بهشون ویزا میده.
  نخیر روسیه به منم ویزا نمیده چون من تو کشور خودمم و بر علیه منافع کشورم اقدام نمیکنم.
  تو همون امریکا مهاجرای اوکراینی رو دارن با بشکه نیم لیتری اب میزنن. چرا؟ چون حتی تو امریکا فهمیدن که همش بازی هست.

  • بماند... فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

   قرار نیست هر چیزی‌که برای منافع (کشور) خودمون مفید باشه، دنبال کنیم که اگر این‌طور نبود (و) عده‌ای چشم و گوش‌بسته فرامین فرماندهان امنیتی-نظامی‌رو گوش نمی‌کردن، جنایت‌ها و جنایتکاران بزرگی مثل هیتلر و غیره متولد نمی‌شدن؛ نتیجه؟ منفعت شخصی، ملاک مناسبی برای برای قضاوت و جهان‌بینی نبوده و نیست.