گاف های پیامک کشف حجاب؛ از هزینه نجومی تا تذکر حجاب به آقایان

گاف های پیامک کشف حجاب؛ از هزینه نجومی تا تذکر حجاب به آقایان

اولین پیامک های طرح برخورد با بی حجابی روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه به طور گسترده برای شهروندان ارسال شد که بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها داشت. اما برخی گزارش ها در شبکه های اجتماعی از ارسال اشتباه پیامک های تذکر حجاب به برخی شهروندان نیز حکایت دارد.

پیامک کشف حجاب

هزینه نجومی ارسال پیامک های طرح برخورد با بی حجابی

وسایت خبرآنلاین هزینه پیامک‌های طرح برخورد با حجابی که به صورت کلی روز ۲۷ فروردین ماه برای مردم ارسال شد را نزدیک به ۲ میلیارد تومان برآورد کرده‌ است.

این وبسایت خبری در مطلبی نوشت:

در تاریخ ۲۷ فروردین ماه اولین پیامک‌های طرح حجاب برای شهروندان ارسال شد؛ در متن این پیامک آمده است: «هم وطن گرامی؛احترام به قانون حجاب و رعایت آن، مانند هر قانون دیگری ضروری است.»

این پیامک علاوه بر زنان برای مردان و برای کودکان نیز ارسال شده‌است و می‌توان گفت که هر کسی که سیم‌کارت فعالی را در اختیار داشته است از هر اپراتوری این پیامک را دریافت کرده‌است؛ طبق آخرین برآوردهای صورت گرفته، خطوط فعال تلفن همراه به بیش از ۱۴۱ میلیون عدد رسیده که ضریب نفوذ را به ۱۶۷ درصد می‌رساند.

پیامک کشف حجاب

طبق بررسی‌های صورت گرفته اپراتور همراه اول بیشترین خطوط فعال تلفن‌همراه را در اختیار دارد؛ در اپراتور همراه اول، تعداد خطوط واگذارشده دائمی فعال ۲۱ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۷۰۳ تخمین زده شده‌است و خطوط واگذارشده اعتباری فعال نیز به ۵۳ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۹۶۳ تخمین زده شده‌است و پس از آن اپراتور ایرانسل بیشترین خطوط فعال را در اختیار دارد، در اپراتور ایرانسل، تعداد خطوط واگذارشده دائمی فعال به پنج میلیون و ۸۲۲ هزار و ۳۹۴ رسیده‌است و خطوط واگذارشده اعتباری فعال نیز به ۵۴ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۹۵ خط رسیده‌است و در اپراتور رایتل نیز تعداد خطوط واگذارشده دائمی فعال به ۶۸۸ هزار و ۸۱۶ رسیده و خطوط واگذارشده اعتباری فعال نیز به چهار میلیون و ۸۲۰ هزار و ۴۳۵ خط رسیده‌است.

هزینه هر یک عدد پیامک اپراتور همراه اول، برای خطوط دائمی، ۸.۹ و برای خطوط اعتباری، ۱۰.۶ تومان می باشد و در خصوص اپراتور ایرانسل، برای خطوط دائمی داخل ایران، ۹.۹ و برای خطوط اعتباری، ۱۱.۶ تومان است و در خصوص اوپراتور رایتل هزینه پیامک برای خطوط دائمی ۸۸ تومان و برای خطوط اعتباری ۱۰۵ تومان است.

بر این اساس اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل برای ارسال پیامک حجاب ۲ میلیارد و ۲۴ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۲۵۰ تومان هزینه کردند.

پیامک کشف حجاب

گزارش ها درباره ارسال اشتباه پیامک های تذکر حجاب به شهروندان

محمد علی ابطحی، روحانی و فعال سیاسی اصلاح طلب در توییتی خبر داد که برای او هم پیامک کشف حجاب در خودرو فرستاده شده است.

ابطحی نوشت:

برای منم پیامک تذکر حجاب رسید!

بخخخدا تنها بودم تو ماشین!

از بس هوشمنده عبا و عمامه را حجاب شرعی ما میدونه.

گیری کردیم.بپوشیم می پرانند. نپوشیم تذکر حجاب!

پیامک کشف حجاب

یکی از کاربران توییتر به نام مونیک هم تجربه ی یکی از آقایان از پیامک کشف حجاب در خودرو را در حساب خود منتشر کرده است.

این کاربر نوشته:

یه دوست آقاداریم موهاش بلنده واسش پیامک اخطار کشف حجاب اومده. چندبار و ایندفعه جریمه شده؛ رفته اعتراض کرده اونام گفتن فکر کن تو تاریخ مذکور ماشینت دست کدوم خانوم بوده! اینم گفته بابا من اصلا ماشین دست کسی نمیدم.برای خودم پیامک کشف حجاب دادین.کارمند اونجا بش گفته یه دستمال سر بزار سرت برادر من شما که موهات بلنده!

پیامک کشف حجاب

واکنش به آمار ارسال پیامک تذکر کشف حجاب

عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در توییتی در واکنش به خبر نیروی انتظامی کهگیلویه و بویر احمد درباره ی ارسال ۱،۳۲۵ مورد پیامک تذکر کشف حجاب در این استان نوشت:

جمعیت این استان سنتی کمتر از ۱٪ کشور است. اگر فرض کنیم فقط ۲٪ زنان هم شناسایی شده باشند و نسبت این ارقام در دیگر مناطق ایران چندین برابر بیشتر است، در این صورت حداقل ۱۰ میلیون خانم مشمول این پیامک‌ها می‌شوند. به معنای این آمار فکر کرده‌اید؟ یعنی شکست مطلق.

پیامک کشف حجاب

بیشتر بخوانید:

چگونه به پیامک کشف حجاب اعتراض کنیم؟ خودرو چه مدت توقیف می‌شود؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • سندرز فروردین ۳۰, ۱۴۰۲

  با همین پول میشه چقدر بسته های کمک معیشتی واسه حاشیه نشین های شهر یا فرودستان تهیه کرد‌ اما حیف که این پول ها صرف کارهایی که هیچ نتیجه ای ندارن میشه

 • احسان فروردین ۳۰, ۱۴۰۲

  در دورانی زندگی میکنیم که در حالی که کشور هایی مثل عربستان دارن سرمایه گذاری های گسترده ای در حوزه گردشگری و ویدیو گیم و فناوری میکنن و میخوان وابستگی اقتصاد رو از نفت کم کنن ما در ایران در دروانی هستم که مسئولین تنها دغدغشون تار موی خانم هاست تا مبادا تحریک نشن مسخره ترین طرح ممکن رو میدن میلیارد ها تومن به جایی اینکه خرج درست شدن مملکت بشه صرف مسخره ترین چیز میشه

  توی دنیا فقط در حکومت طالبان و جمهوری اسلامی حجاب اجباری داریم، همین نکته خیلی حرف هارو بیان میکنه

  طرح هایی ساختن و هزینه هایی برای نصب میلیون ها دوربین در سراسر شهر ها کردن که هزینه خرید و نصبش به میلیارد ها دلار میرسه!!

  خدا لعنت کنه افرادی که ۴۰ سال پیش یه کاری کردن مارو گیر اینا انداختن…..

  • H فروردین ۳۰, ۱۴۰۲

   👌👍

   • مریم اردیبهشت ۲, ۱۴۰۲

    من خانم هستم محجبه هم نیستم و شال نیم بند سرم میکنم ۶ تا هم خط فعال موبایل دارم اما برای یه کدومش پیامک اخطار نیومد لطفا الکی ضرب و تقسیم نکنید

 • ر فروردین ۳۰, ۱۴۰۲

  پای راهنمایی ورانندگی راهم وسط کشیدندبه گونه ای که اش نخورده ودهن سخته شدندودرگیری وبحث وجدال به راهنمایی ورانندگی هم کشیده خواهدشد