۲۲ فیلم ترسناک برتر در مورد کوهنوردی؛ از Significant Other تا The Canyon

۲۲ فیلم ترسناک برتر در مورد کوهنوردی؛ از Significant Other تا The Canyon

دلیل اینکه افراد به سمت طبیعت می روند اغلب اوقات همان دلیلی است که به خاطر آن از طبیعت فرار می کنند؛ در عمق طبیعت امید آزار دهنده ناشناخته ها قرار دارد که می تواند نماینده آزادی بی پرو یا آشفتگی همراه با خشونت مطلق باشد که باعث ساخت برخی از ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما در مورد کوهنوردی شده است. چه کسی است که نمی خواهد این شانس را داشته باشد که ببیند انسان در برابر طبیعت چه سرانجامی دارد؟ فیلم های ترسناک در مورد بقا که روی فضاهای طبیعی و خارج از فضای شهری تمرکز دارند، اغلب اوقات بدوی ترین اضطرابات و ترس های بشریت را در مورد چیزی که طبیعت می تواند نشان دهد به نمایش می گذارند، فیلم هایی که رویاهای بیدار کننده شخصیت های کوهنورد خود را به کابوس های زنده شان تبدیل می کنند.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

برای فیلم های ترسناکی که در جنگل های مرموز و ترسناک و زمین های مرده روایت می شوند، قابل پیش بینی و کسل کننده بودن بسیار ساده رخ می دهد. بعد از اینکه سینماروها در یک فیلم اسلشر می بینند که یک گروه کوهنورد کشته می شوند، ظاهراً همه چیز را دیده اند. اما فیلمسازان دائماً در حال تغییر قوانین این بازی هستند. گاهی اوقات کوهنوردان با دشمنان ماوراءالطبیعه روبرو می شوند و گاهی اوقات خودشان به بدترین دشمن خودشان تبدیل می شوند. فراز و فرودهای زندگی روزمره شاید در مقابل گزینه ترسناک روبرویی با چیزی که در دل طبیعت وحشی پنهان شده است خوشایندتر باشد. بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۲۲ فیلم ترسناک برتر در مورد کوهنوردی آشنا کنیم که ممکن است شما را از این تفریح مفرح باز دارند.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۲۲- Significant Other (2022)

شکوه پردرخت شمال غرب اقیانوس آرام پیش زمینه ای است که داستان فیلم Significant Other در آن روایت می شود، یک فیلم ترسناک در مورد کوهنوردی که در آن زوج جوانی به دل طبیعت می زنند اما در می یابند که ظاهراً تنها نیستند. این دو که قرار است بزودی ازدواج کنند، به سرعت با مهم ترین و آخرین تست وفاداریشان روبرو می شوند و رنجشان باعث فاش شدن رازهایی می شود که اعتماد و تعهد آن ها را به چالش می کشد. یک فیلم پیچیده و باکیفیت در ژانر فیلم های ترسناک کوهنوردی، فیملبرداری خیره کننده و خاص فیلم در کنار بازی های جذاب نقش های اصلی باعث شده که تماشای این فیلم، شما را کاملاً در داستان غرق کند. همراهی با داستان تا پیچش پایانی باعث می شود که تماشای این فیلم همزمان سرگرم کننده و ناخوشایند باشد.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۲۱- Coming Home In The Dark (2021)

فیلم Coming Home in the Dark بررسی ترسناک واقعیت تاریک یک پدر است، پدری که تنها زندگی کرده و اهمیتی به زندگی عزیزانش نمی دهد، درست زمانی که زندگی آن ها در خطری شدید قرار دارد. چیزی که قرار است یک تعطیلات در منطقه ای کوهستانی باشد به یک بازی موش و گربه ترسناک با زوجی شیطانی از روستاییان تبدیل می شود و در شرایطی که خطر برای این خانواده رو به افزایش است، هر تصمیم شخصی، چه در زمان حال و چه گذشته، ممکن است فرق بین مرگ و زندگی در این فیلم بسیار خاص و با بازی های بی نقص در ژانر فیلم های ترسناک در باب کوهنوردی باشد.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۲۰- A Perfect Getaway (2009)

کوهنوردی در منطقه زیبای هاوایی شبیه راهی بی نقص برای جشن گرفتن ماه عسلشان است اما وقتی زوجی تازه ازدواج کرده با گروهی متفاوت از دیگر کوهنوردان روبرو می شوند، باید در انتخابشان برای حضور در طبیعت بازنگری کنند. در شرایطی که یک زوج دیگر از قبل مرده اند، واضح است که قاتل هر کسی که در این مسیر کوهنوردی است را تغقیب می کند و خیلی زود دیگر کسی نمی تواند به دیگری اعتماد کند، از جمله زوج خوشحال داشتان. A Perfect Getaway یک تمرین اعتماد است، داستانی که در هر لحظه پرتنش تر می شود و یک روستای بسیار زیبا با درختانی جذاب را به منطقه ای جنگلی و مملو از شرارت تبدیل می کند.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱۹- Gerry (2003)

وقتی دو دوست به نام جری تصمیم می گیرند به دره مرگ بروند، آذوقه کافی برای رفتن به این مسیر پرخطر اما پررفت و آمد را ندارند اما آن ها انتخابشان را کرده اند. گم شده و بی آذوقه، آن ها کاری نمی توانند بکنند جز اینکه از جوانی شان لذت برده و سر به سر هم بگذارند. در نهایت عمق درماندگی شان غلبه می کند و بیابان بی آب و علف مغزشان را زایل می کند. تنها یک جری از انزوای منطقه بی آب و علف زنده بیرون می آید، گم شده و مبهوت، با اطمینان از این که دوستش را کشته است. در آن منطقه ترسناک چه اتفاقی افتاده است؟ در میان آن همه سراب ها و توهمات گیج کننده و متغیر و آن شن های روان؟ در این نسخه هنری از فیلم های ترسناک در مورد کوهنوردی، تنها جری است که از واقعیت خبر دارد.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱۸- Feral (2017)

گروهی از شش دانشجوی فارغ التحصیل پزشکی برای تعطیلات به کوهنوردی در یک منطقه جنگلی می روند اما با گذشت زمان، یک به یک قربانی ویروسی می شوند که باعث می شود به مخلوقی تشنه خون تبدیل شوند. فیلم Feral یکی از آن فیلم های ترسناک در مورد کوهنوردی است که بیشتر بر تعداد بالای قربانیان تمرکز دارد اما توانسته با استفاده از تیمی از بازیگران خوب، از این کلیشه نهایت استفاده را ببرد. بازیگری و ارتباطات بین شخصیت ها باعث می شود که تماشاگران کمتر متوجه سناریو پرنقص فیلم شوند، سناریویی که منطق زیادی در مورد ویروس و منشأ آن ندارد. اما برای کسانی که از فیلم های ترسناک کوهنوردی خوششان می آید که افراد احمق و کم هوش را به کام مرگ می فرستد، این فیلم بسیار رضایت بخش خواهد بود.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی


۱۷- Eden Lake (2008)

زوجی که قرار است به زودی ازدواج کنند برای تعطیلات به یک استراحتگاه ساحلی می روند اما به سرعت توسط گروهی نوجوان مورد حمله قرار می گیرند. اتفاقات هولناک داستان با خشونت و بیرحمی مطلق روایت می شوند و زوج داستان تلاش دارند با قاتلان مقابله کرده و فرار کنند. به عنوان یک فیلم ترسناک در مورد بقا که می توانست قربانی کلیشه های ژانر اسلشر شود، فیلم Eden Lake بسیار واقع گرایانه تر است و به شکلی پیش می رود که بسیار طبیعی جلوه می کند، با بازی هایی خیره کننده هم از قهرمانان و هم شخصیت های شرور داستان، در حالی که بار کلی داستان بر دوش جذابیت رابطه بین زوج اصلی داستان است. تماشاگران فیلم از این واقعیت لذت برده و حیرت زده خواهند شد که شخصیت ها به ندرت مرتکب آن تصمیم های احمقانه کلیشه ای می شوند که در ژانر ترسناک می بینیم.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱۶- The Ritual (2017)

چهار دوست سعی دارند یاد دوست درگذشته شان را با یک سفر کوهنوردی در طبیعت وحشی اسکاندیناوی گرامی نگه دارند اما یک مسیر میان بر آن ها را به منطقه ای جنگلی ی برد که یک فرقه عجیب و غریب در آن سکونت دارند. ساکنان این منطقه عمر درازی داشته و به هیچ بیماری مبتلا نمی شوند، به این شرط که یک الهه باستانی را بپرستند که در میان جنگل پرسه می زند. انسان هایی که در جنگل پیدا می شوند، یا قربانی شده یا برای پرستش انتخاق می شوند و وقتی سعی می کنند فرار نمایند، توسط این موجود ترسناک مورد حمله قرار می گیرند. با جلوه های ویژه قوی، طراحی مناسب موجود ماوراءالطبیعه و تنش فوق العاده، فیلم The Ritual یکی از بهترین اما کمتر شناخته شده ترین فیلم های ترسناک در مورد کوهنوردی در دهه گذشته است.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱۵- Deliverance (1972)

طرفداران ژانر وحشت نمی توانند بدون نام بردن از فیلم Deliverance در مورد فیلم های ترسناک کوهنوردی صحبت کنند. این فیلم نماد ژانر مذکور بوده و الگویی برای ساخت فیلم های ترسناک برای کسانی بود که از کوهنوردی می ترسیدند. داستان فیلم خیلی ساده و آرام شروع می شود، جایی که چهار دوست از شهر، همسران و زندگی شان را ترک کرده تا به کوهستان ها فرار کنند اما خیلی زود مشخص می شود که مکانی که برای تعطیلات انتخاب کرده اند یک جهنم واقعی است. قرار است مدت حضورشان در این منطقه روستایی در جورجیا مملو از کوهنوردی، کانوسواری و شکار باشد اما خیلی زود در می یابند که خود طعمه هستند، وقتی گروهی سادیست جنگلی به شکلی بیرحمانه به آن ها حمله می کنند. Deliverance هنوز هم بعد از دهه ها بسیار ترسناک و تاثیرگذار است، به لطف بازی برت رینولدز با آن کمان و رفتار شبیه فرماندهش، سکانس های پرتعلیقی که شما را به جویدن ناخن هایتان وا می دارد و موسیقی متن معروف Dueling Banjos.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱۴- Backcountry (2014)

این فیلم که تا حدودی بر اساس یک داستان واقعی در مورد مارک جوردن روایت شده که از فرماندار اونتاریو ستاره شجاعت دریافت کرد، در مورد مردی و نامزدش است که کوهنوردی آن ها در مناطق کوهستانی کانادا به یک نبرد برای بقا تبدیل می شود. مارک و نامزدش ژاکلین پری فکر می کنند که پارک محلی میسینایبی لیک می تواند ایده آل ترین منطقه برای دور شدن از زندگی پرسروصدا و ناخوشایند شهری شان باشد اما خیلی زود در می یابند که همه حرکاتشان توسط یک خرس آدمخوار غول پیکر تحت نظر است. این فیلم داستان فیلم Grizzly را گرفته و وحشت آن را افزایش داده، تنش و سورپرایز را به خوبی به کار می گیرد.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱۳- Willow Creek (2013)

بسیاری از طرفداران ژانر وحشت از The Blair Witch Project به عنوان فیلمی یاد می کنند که الگوی ژانر ویدیو پیدا شده را اختراع کرد اما Willow Creek تفاوت زیادی از این فیلم دارد. از دریچه نگاه باب کت گلدثویت، فیلمی در مورد زوجی روایت می شود که سعی دارند مستندی بحث برانگیز در مورد موجود افسانه ای موسوم به پاگنده بسازند. داستان کمی کند شروع می شود، مرد و زنی که از پیاده روی در طبیعت لذت برده و در این حین تصاویر زیبایی از طبیعت نشان داده می شود، در حالی که این دو ردپا و سرنخ های پا گنده را دنبال می کنند. اما در این فیلم یک سکانس ترسناک در داخل چادر در طول شب وجود دارد که باعث می شود مخاطب هرگز نخواهد دوباره در دل طبیعت وحشی کمپ بزند.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱۲- The Descent (2005)

فیلم The Descent یکی از آن دسته فیلم های ترسناک در مورد کوهنوردی است که احساسات و اعصاب مخاطب را کلافه می کند. در پایان فیلم، مخاطب حس می کند که تمام تلاش ها و تقلاهای شخصیت ها را خود تجربه کرده و در کنار آن ها برای زنده ماندن و فرار از آن فضای تنگ و تاریک تقلا کرده است. وقتی سه زن تصمیم می گیرند برای کمک به فراموش شدن تراژدی که برای یکی از دوستانشان رخ داده به یک غواصی در دل غارهای زیرزمینی بروند، سطح جدیدی از تروما را در یکی از بهترین فیلم های نیل مارشال تجربه می کنند. این زنان با شواهد و بقایایی از گروهی قبلی از غارنوردان و همچنین دیگر ساکنان این غارها مواجه می شوند که ظاهراً هرگز غار را ترک نکرده اند. در این فضاهای تاریک و هولناک، این زنان در می یابند که برای بیرون رفتن راهی غیر از رفتن به عمق غارها نیست، عمیق تر و عمیق تر تا عمق وحشت فیزیکی و روانشناختی.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱۱- Wolf Creek (2005)

این فیلم ترسناک استرالیایی در پارک ملی وولف کریک زمانی آغاز می شود که سه دوست در حالی گشت و گذار در مناطق بیابانی استرالیا هستند. در میانه این ماجراجویی، آن ها راهشان را گم کرده و به کمک یک شکارچی خانه به دوش محلی به نام میک تیلور نیازمند می شوند. تیلور در ابتدا دوستانه رفتار کرده و به این گروه کمک می کند اما خیلی زود این سه در می یابند که ماشینشان از کار افتاده و چاره ای جز اتکا کردن به تیلور ندارند، کسی که همواره در هنگام به دردسر افتادن اعضای گروه، از راه می رسد. به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک در مورد کوهنوردی و پیاده روی در طبیعت، Wolf Creek بر اساس قتل های واقعی که در دهه ۹۰ در مناطق روستایی سیدنی و توسط ایوان میلات رخ داد ساخته شده است.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱۰- Preservation (2014)

زنی جوان به نام ویت همراه با شوهر و برادر او به یک سفر شکاری در دل طبیعت یم رود، با این قصد که ازدواجش را نجات داده و برادر شوهرش را از اضطراب بعد از وقوع حادثه نجات دهد. آن ها به سمت یک منطقه شکار می روند اما در می یابند که فصل شکاری در کار نیست ولی تصمیم می گیرند که همچنان به ماموریت خود ادامه دهند و به عمق جنگل می روند. در شرایطی که رابطه این سه رفته رفته خود را نشان می دهد، در طول شب تمام وسایلشان دزدیده شده و شرایط برایشان بدتر می شود. هر کدام از آن ها با یک ایکس بزرگ نشانه گذاری شده و طعمه گروهی شکارچی مرموز می شوند که رفته رفته به طعمه های خود نزدیک می شوند، در شرایطی که این سه علیه یکدیگر می شورند.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۹- Devil’s Pass (2013)

بر اساس فیلمی به نام The Dyatlov Pass Incident ساخته سال ۱۹۵۹، این فیلم ترسناک ژانر فرعی ویدیو پیدا شده در مورد مفقود شدن رازآلود چندین دانشجوی آمریکایی است که تلاش کرده بودند از مسیر کوهنوردی گروهی روسی عبور کنند که هرگز از ماموریت اسکی خود در کوه های اورال بازنگشتند. Devil’s Pass ارتباطی ظریف بین تئوری توطئه آزمایش فیلادلفیا متعلق به ارتش آمریکا و مرگ دیاتلوف ها برقرار کرده و تلویحاً می گوید که چیزی غیر از دلایل طبیعی در مرگ این اسکی کنندگان موثر بوده است. این فیلم مملو از فضای باشکوه اما ترسناک یک روزآمدسازی مناسب نسبت به فیلم اورجینال است که تکنیک های ساخت فیلم ترسناک کوهنوردی مدرن را به یک داستان قوی تزریق می کند.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۸- A Lonely Place To Die (2011)

یک سفر کوهنوردی به ارتفاعات اسکاتلند برای پنج کوهنورد به سفری پرمخاطره و خطرناک تبدیل می شود، وقتی در می یابند که یک دختر خردسال صربستانی در محفظه ای زیرزمینی در دل جنگل زندانی شده است. آن ها باید راهی برای آزاد کردن این دختر و رساندنش به منطقه ای امن پیدا کنند و همزمان از دست ربایندگان او جان سالم به در ببرند. این فیلم مملو از سکانس های اکشن و پرتنش است. A Lonely Place To Die جلوه های ویژه بسیار باکیفیتی دارد و روایتی منحصربفرد که پنج کهنه سرباز را در مقابل جنایتکاران جنگ بالکان قرار می دهد که بیش از پیش بر جذابیت این فیلم ترسناک کوهنوردی می افزاید. بازی موش و گربه ای که دو طرف بازی می کنند دائماً مخاطب را روی صندلی اش نیم خیز نگه می دارد.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۷- Killing Ground (2016)

وقتی زوج جوانی تصمیم می گیرند برای عصر روز عید کریسمس به یک منطقه غیرمسکونی در صحراهای استرالیا رفته و کمپ بزنند، از یکی از مردم محلی این توصیه دوستانه را دریافت می کنند که در نزدیکی یک آبشار رمانتیک چادر بزنند. وقتی آن ها به محل مورد نظر می رسند، یک محل کمپینگ متروکه را بدون هیچ نشانه ای از ساکنانش پیدا می کنند. بعد از چند وقت خوشگذرانی، آن ها با کودکی وحشت زده و پوشیده شده از خون مواجه می شوند. این پسربچه تنها بازمانده خانواده ای بوده که چند روز قبل در آن منطقه کمپ زده اند و این زوج باید او را از قاتلانی که برای اتمام کارشان از راه رسیده اند، محفوظ نگه دارند.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۶- The Descent Part 2 (2009)

انگار که غارنوردی با مخلوقات غارنشین انسان خوار برای کابوس هایمان کافی نبود و این بار سارا به محلی باز می گردد که تمام دوستانش در فیلم اورجینال The Descent را به کام مرگ فرستاد. با حافظه محدودی نسبت به آن چه که رخ داده بود، او در این سفر با کلانتر و چندین متخصص غارنوردی همراه می شود تا به دنبال بازماندگان بگردد. فیلم The Descent 2 اگر چه چیز جدیدی نسبت به قسمت اورجینال به مخاطب ارائه نمی دهد اما همانند بسیاری از فیلم های ترسناک در مورد کورهنوردی، روایت آن بیشتر روی واکنش ها و تعاملات شخصیت ها در شرایط بسیار خطرناک تمرکز دارد که جذابیت داستان را دوچندان می کند.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۵- Wolf Creek 2 (2013)

صحراهای آفریقا به سرزمینی مملو از وحشت تبدیل می شوند، وقتی که توریست دیگری قربانی میک تیلور می شود. در حالی که فیلم اول Wolf Creek در تاریکی خاصی روایت می شد، Wolf Creek 2 در زیر آفتاب سوزان روایت شده و هیچ فرصتی برای پرداختن به ذات فیلم های ترسناک در مورد بقا را از دست نمی دهد. با تعهد مشابهی نسبت به فیلم اول در باب خونریزی و کشتار اما با شفافیت بیشتر، د این فیلم میک نه تنها توریست های خارجی را به قتل می رساند بلکه نیروهای پلیس محلی که قصد کمک به او دارد را نیز از بین می برد. اگر چه این بهترین فیلمی نیست که داستان آن در استرالیا روایت می شود اما طرفداران الگوی ترسناک Crocodile Dundee مقداری طنز تاریک نیز در آن پیدا خواهند کرد.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۴- Cub (2014)

فیلم تحسین شده بلژیکی Cub روی یک گروه پیشاهنگ تمرکز دارد که سفر کوهنوردی و کمپینگ آن ها طبق نقشه پیش نمی رود، وقتی وحشت از راه رسیده و یکی از اعضای تاثیرپذیر گروه، داستان ترسناک رهبر گروه در مورد پسری وحشی که در جنگل زندگی می کند را باور کرده است. غیر از فیلمی مانند Lord of the Flies، کمتر فیلم ترسناکی در مورد کوهنوردی را می توان یافت که در آن به نوجوانان پرداخته شده و چنین تاثیرگذار و سرگرم کننده باشند. تیم بازیگران جوان فیلم کار فوق العاده ای در به تصویر کشیدن ترس ها ایفا کرده اند، به ویژه در شرایطی که همه آن ها نوجوانانی در آستانه بلوغ هستند، که باعث می شود مخاطب با آن ها همدردی کند، در شرایطی که وانمود می کنند ترس چندانی ندارند.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۳- Wrong Turn (2021)

در راه اندازی مجدد یک سری فیلم های ترسناک کوهنوردی متعلق به اوایل دهه ۲۰۰۰ به همین نام، فیلم Wrong Turn داستان یک پدر درمانده در جستجوی دخترش و دوستانش را روایت می کند که در هنگام کوهنوردی در یک مسیر کوهنوردی در کوه های آپالاش مفقود شده اند. بخش اعظم فیلم از دریچه نگاه کوهنوردانی که از مسیر کوهنوردی خود منحرف شدند و در نهایت در دل طبیعت گم شدند روایت می شود، در شرایطی که مردانی مرموز با لباس های ساخته شده از پوست گوزن شمالی در تعقیبشان هستند. طرفداران فیلم های ترسناک در مورد کوهنوردی که به داستان های فرقه های مرموز و ماوراءالطبیعه نیز علاقه دارند، به خاطر تصاویر تکان دهنده، سمبولیسم، و کشتارهای باحال و ساختار ماجراجویانه داستان لذت خواهند برد.

۲- YellowBrickRoad (2010)

تیم ساخت فیلم به شهر فرایر می رسند، جایی که ۵۷۲ ساکن شهر بعد از تماشای فیلم جادوگر شهر آز به دل طبیعت وحشی زده اند. وسواس فکری شهر نسبت به این فیلم باعث می شود که ساکنان زندگی شان را رها کرده و بسیاری از آن ها به شکل مرموزی جانشان را از دست بدهند. از ۵۷۲ نفر، جنازه ۳۰۰ نفر پیدا می شود و تیم ساخت فیلم از خود می پرسد که برای ۲۷۲ نفر دیگر چه اتفاقی افتاده است. فیلم های جادوگر شهر آز عناصر و لحظات ترسناک خاص خود را داشتند اما به عنوان ترکیبی عجیب از ترکیب جنایات واقعی و نوستالژی فرهنگ عامه، فیلم YellowBrickRoad مقدار رازآلودگی و جلوه های بصری خلاقانه کافی دارد تا مخاطب را با خود همراه سازد تا از پایان داستان و افشای راز آن باخبر سازد.

22 فیلم ترسناک دیدنی در مورد کوهنوردی

۱- The Canyon (2009)

وقتی زوجی تصمیم گرفته فرار کرده و ماه عسلشان را در گرند کنیون به کمپینگ بگذرانند، هرگز انتظار ندارند که در این منطقه گرفتار شده و برای نجات یافتن مجبور به انجام کارهای غیرقابل تصور شوند. از تماشای مرگ آرام و ترسناک راهنمایشان برای دور کردن گرگ های گرسنه، مخاطب در می یابد که شاید این زوج هرگز زنده به سطح زمین بازنگردند. این فیلم که معنای تازه ای به عبارت «تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند» می دهد، به شکلی خلاقانه اصول ازدواج را به چالش می کشد. به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک در مورد کوهنوردی، The Canyon در ابتدا خیلی یکنواخت و کسل کننده به نظر می رسد اما هرگز چنین نیست و به یک داستان با فضایی تنگ و تاریک و ویرانگر تبدیل می شود، در شرایطی که با گذشت زمان تغییر چندانی در طبیعت اطراف شخصیت های اصلی رخ نمی دهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Arash اردیبهشت ۷, ۱۴۰۲

    فیلم Sanctum محصول ۲۰۱۱ هم بسیار جالب و هیجانیه. داستان الهام گرفته از واقعیت در سال ۱۹۸۸ و ورود گروه غارنورد برای اکتشاف در داخل دالان های بزرگترین غار آبی جهان یا mother of the caves.