۱۰ سلبریتی که نمی دانستید ضریب هوشی آن ها با انیشتین برابری می کند

۱۰ سلبریتی که نمی دانستید ضریب هوشی آن ها با انیشتین برابری می کند

بحثی بی پایان در مورد اینکه آیا تنها یک نوع هوش وجود دارد و می توان با تست آن را اندازه گیری کرد یا اینکه به گفته هاوارد گاردنر روانشناس هاروارد آیا هوش های چندگانه وجود دارد، وجود دارد. حقیقت این است که گاهی اوقات هوش نیاز به اندازه‌گیری دارد و برخی تست‌ها می‌توانند توانایی‌ها و پتانسیل‌های فکری فرد را مشخص کنند. آنها بر دانش تمرکز نمی کنند، بلکه بر مهارت های شناختی مانند استدلال، منطق و حل مسئله تمرکز می کنند. در ادامه با سلبریتی هایی با ضریب هوشی (IQ) بالا آشنا شوید.

۱. مت دیمون: ضریب هوشی ۱۶۰

ضریب هوشی سلبریتی ها
دیمون در دانشگاه هاروارد ادبیات انگلیسی می خواند. با این حال، زمانی که تنها نیاز بود چند واحد پاس کند تا فارق التحصیل شود، بازیگری را شروع کرد و ترک تحصیل کرد.

۲. کوئنتین تارانتینو: ضریب هوشی ۱۶۰

ضریب هوشی سلبریتی ها

این کارگردان مشهور سینما که با فیلم هایی مانند «داستان عامه پسند» و «سگ های انباری» شناخته می شود، ضریب هوشی او، ۱۶۰ تخمین زده شده است. تارانتینو دبیرستان را رها کرد زیرا به گفته او، تنها کلاسی که او دوست داشت تاریخ بود زیرا «مثل فیلم ها بود».

۳. کیت بکینسیل: ضریب هوشی ۱۵۲

ضریب هوشی سلبریتی ها
این بازیگر که در فیلم های پرفروشی مانند «پرل هاربر» و «کلیک» بازی کرده است، قبل از اینکه بازیگری را دنبال کند، زبان های مدرن را در آکسفورد آموخت. او فاش کرد که وقتی جوانتر بود، برای دانستن ضریب هوشی خود تستی داد و امتیاز ۱۵۲ گرفت. اما همانطور که خودش اشاره کرد، این موضوع در حرفه اش کمکی به او نکرد.

۴. سیلوستر استالونه: ضریب هوشی ۱۶۰

ضریب هوشی سلبریتی ها
بر اساس منابع مختلف، این ستاره اکشن دارای بهره هوشی ۱۶۰ است، یعنی او متعلق به ۰.۱٪ از جمعیت با توانایی برتر برای استدلال منطقی، تفکر سریع و واکنش سریع است. این ضریب هوشی همان ضریب هوشی است که به دانشمندی مانند آلبرت انیشتین نسبت داده شده است.

۵. کونان اوبراین: ضریب هوشی ۱۶۰

ضریب هوشی سلبریتی ها

این کمدین، نویسنده، تهیه کننده و پادکستر و مجری تلویزیونی در سال ۱۹۸۵ از دانشگاه هاروارد در رشته تاریخ و ادبیات، فارغ التحصیل شد.

۶. ماییم بیالیک: ضریب هوشی ۱۵۰-۱۶۳

ضریب هوشی سلبریتی ها
این هنرپیشه که با بازی در نقش ایمی فارا فاولر، نوروبیولوژیست در سریال «تئوری بیگ بنگ» شناخته شد، در زندگی واقعی به اندازه نقشی که بازی می کرد، باهوش است. او در رشته علوم اعصاب دکترا دارد، انگلیسی و عبری را روان صحبت می کند و می تواند پیانو، گیتار و ترومپت بنوازد.

۷. اشتون کوچر: ضریب هوشی ۱۶۰

ضریب هوشی سلبریتی ها
به نوعی طعنه آمیز است که اکثر شخصیت هایی که اشتون در سریال های کمدی ایفا کرده است، نشانه ای از هوش ندارند. با این حال، این سلبریتی دارای توانایی های شناختی ای است که تخمین زده می شود به ۱۶۰ می رسد. در خارج از حرفه بازیگری، کوچر کارهای بشردوستانه انجام داده و قبل از موفقیت در استارتاپ های فناوری مانند اوبر و اسپاتیفای سرمایه گذاری کرده است.

۸. مرلین مونرو: ضریب هوشی ۱۶۵

ضریب هوشی سلبریتی ها
به گفته چندین منبع، این هنرپیشه اسطوره ای، دارای ضریب هوشی ۱۶۵ است که او را بالاتر از آلبرت انیشتین قرار می دهد. اگرچه او تحصیلات رسمی نداشت، موفقیتی که در حرفه خود به دست آورد غیرقابل انکار است. این موضوع بسیاری از کلیشه هایی را که به او نسبت داده می شد در هم می شکند.
۹. جرارد پیکه: ضریب هوشی ۱۷۰

ضریب هوشی سلبریتی ها
این بازیکن فوتبال در رشته اقتصاد بازرگانی در مدرسه بازرگانی Esade، دانشگاهی در بارسلون اسپانیا تحصیل کرد. به گفته پدرش، پیکه که یکی از چهار فوتبالیستی است که دو بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است، ضریب هوشی ۱۷۰ دارد. برای مقایسه گفته می شود فیزیکدان نظری بریتانیایی، استیون هاوکینگ دارای ضریب هوشی ۱۶۰ بوده است.

۱۰. روآن اتکینسون: ضریب هوشی ۱۷۸

ضریب هوشی سلبریتی ها

این کمدین که با بازی در نقش مستر بین مشهور شد، در دانشگاه نیوکاسل در رشته مهندسی برق و الکترونیک تحصیل کرد و بعداً مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق در کالج کوئینز آکسفورد دریافت کرد. اتکینسون دارای ضریب هوشی ۱۷۸ است که تقریباً با ضریب هوشی لئوناردو داوینچی مطابقت دارد که گفته می شود ضریب هوشی اش ۱۸۰ بوده است.

منبع: bright side
۲ نظر

ورود

  • آتریا اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۲

    بسیار لذت بردم ازخوندن این مطلب

  • . اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۲

    اسم منم اضاف کنید بی زحمت
    ممنون