پرتردد ترین پروازهای داخلی به جزیره کیش

پرتردد ترین پروازهای داخلی به جزیره کیش

جزیره کیش یکی از محبوب ‌ترین مقاصد گردشگری در ایران است که با آب و هوای گرم و معتدل خود، به عنوان یکی از بهترین نقاط برای تفریح در ایران شناخته شده است. در این جزیره جاذبه‌ های تاریخی، فرهنگی و طبیعی بسیاری وجود دارد که باعث شده تا هر ساله بسیاری از گردشگران داخلی به این جزیره سفر کنند.

پرتردد ترین پروازهای داخلی به جزیره کیش

شما می توانید با استفاده از قطار، خودرو و اتوبوس (تا بندر لافت و سپس با کشتی) به جزیره کیش سفر کنید اما بهترین روش برای سفر به کیش، خرید بلیط پرواز است. با خرید بلیط هواپیما به مقصد کیش، با توجه به فاصله آن از شهر مبدا پس از دو ساعت در فرودگاه کیش فرود خواهید آمد. این فرودگاه در مرکز جزیره کیش واقع شده است که میزبان پروازهای داخلی و خارجی متعددی است. اما تعداد پروازها از برخی شهرها به کیش بیشتر است که در ادامه پرترددترین پروازهای داخلی به جزیره کیش را بررسی می کنیم.  برخی از پرترددترین مسیرها به همراه فاصله هوایی آن ها در جدول زیر ذکر شده است:

مسیر پروازیفاصله هوایی
تهران کیش۱۰۳۴ کیلومتر
شیراز کیش۳۶۹ کیلومتر
مشهد کیش۱۲۰۳ کیلومتر
اصفهان کیش۷۲۰ کیلومتر
تبریز کیش۱۴۶۹ کیلومتر

مسیر تهران کیش از پرترددترین پروازهای داخلی به جزیره کیش

مسیر تهران کیش از پرترددترین پروازهای داخلی به جزیره کیش بوده که فرودگاه مبدا آن مهرآباد تهران است. این مسیر هوایی با ۱۰۳۴ کیلومتر فاصله، جزء مسیرهای طولانی بوده که ۴۵ دقیقه به طول می انجامد. به دلیل تقاضای بالا در سفر از تهران به کیش، بیشتر ایرلاین ها در این مسیر فعال است اما با این وجود در برخی روزها ممکن است نتوانید بلیط را با قیمت مناسب رزرو کنید. همچنین در این مسیر برخی از ایرلاین ها، پرواز بیزینس کلاس نیز ارائه می دهند.

مسیر تهران کیش در برخی ایام به دلیل پیک مسافرت ها، شلوغ ترین روزهای خود را تجربه می کند. در روزهای سرد سال مانند پاییز و زمستان، به دلیل تقاضای بالا برای خرید بلیط هواپیما، توصیه می کنیم پس از خرید بلیط تهران کیش، بلیط کیش تهران را نیز به صورت رفت و برگشت رزرو کنید. زیرا ممکن است هنگام برگشت نتوانید در تاریخ دلخواه به تهران بازگردید و یا مجبور شوید به دلیل افزایش قیمت ها، بهای بیشتری پرداخت کنید.

پرتردد ترین پروازهای داخلی به جزیره کیش

مسیر شیراز کیش از پروازهای پرتردد به جزیره کیش

مسیر شیراز کیش نیز یکی از پرترددترین پروازهای داخلی به جزیره کیش بوده که مسافران علاوه بر تفریح به منظور سفرهای تجاری نیز به این جزیره می روند. به همین دلیل می توان گفت که این مسیر در بیشتر روزهای سال شاهد ترافیک مسافران متعددی از شیراز است. فاصله هوایی شیراز کیش ۳۶۹ کیلومتر بوده که با خرید بلیط شیراز کیش می توانید در کم تر از یک ساعت از شیراز به کیش برسید. بلیط هواپیما شیراز کیش را می توانید از ایرلاین های معتبری رزرو کنید که هر کدام از آن ها خدمات متنوعی در طول سفر ارائه می دهند. از این ایرلاین ها می توان به ساها، کیش ایر، ماهان، زاگرس و کاسپین اشاره کرد.

مسیر هوایی مشهد به کیش

یکی دیگر از پرترددترین پروازهای داخلی به جزیره کیش، مسیر مشهد به کیش بوده که همه ساله تعداد زیادی از مسافران از مشهد با رزرو بلیط مشهد کیش، به این جزیره سفر می کنند. فاصله هوایی مشهد تا کیش ۱۲۰۳ کیلومتر بوده که به دلیل فاصله بیشتر تا کیش، قیمت بلیط آن نیز بالاتر است. در این مسیر پروازی ایرلاین های گوناگونی وجود دارد و در صورتی که از مشهد به کیش می روید می توانید با رزرو بلیط بیزینس کلاس، سفر راحتی داشته باشید. در زیر لیست قیمت بلیط هواپیما مشهد کیش برخی ایرلاین ها در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ذکر شده است:

  • بلیط کیش ایر: ۱.۳۱۷.۰۰۰ الی ۱.۴۲۵.۰۰۰ تومان
  • بلیط سپهران: ۱.۳۹۷.۰۰۰ تومان
  • بلیط وارش: ۱.۴۲۵.۰۰۰ تومان

البته ممکن است این قیمت ها با نزدیک شدن به روز پرواز، افزایش یا کاهش یابد.

پرتردد ترین پروازهای داخلی به جزیره کیش

مسیر هوایی اصفهان به کیش

مسیر هوایی اصفهان کیش با فاصله ۷۲۰ کیلومتری یکی از پرترددترین مسیرهای پروازی بوده که در برخی ایام سال مانند زمستان، مسافران بیشتری از اصفهان به این جزیره سفر می کنند. در حال حاضر در این مسیر، ایرلاین های آتا و کیش ایر فعال هستند که در صورت افزایش تقاضا برای خرید بلیط، شرکت های هواپیمایی دیگر نیز فعالیت خود را در این مسیر آغاز می کنند. زمان سفر و رزرو بلیط هواپیما از اصفهان به کیش بر قیمت بلیط هواپیما موثر است. با بررسی بلیط هواپیما اصفهان کیش در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ و ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ می توان به این موضوع پی برد.

بلیط هواپیما آتا از اصفهان به کیش در این دو تاریخ به ترتیب برابر ۴۱۶ هزار تومان و ۱.۵۸۱.۰۰۰ تومان است. این اختلاف قیمت به دلیل نزدیک بودن ساعت پرواز است. با نزدیک شدن به پرواز در روزهای خلوت سال، می توان بلیط را با قیمت ارزان تر رزرو کرد حتی تا یک سوم قیمت. همچنین ایرلاین زاگرس نیز از شرکت هایی است که در برخی روزها در این مسیر پرواز دارد.

پرتردد ترین پروازهای داخلی به جزیره کیش

تبریز کیش، از پرترددترین مسیرهای داخلی به جزیره کیش

تبریز کیش نیز در رده پنجم پرترددترین مسیرهای داخلی به جزیره کیش است که طولانی ترین مسیر داخلی نیز می باشد. فاصله تبریز تا کیش حدود ۱۴۶۹ کیلومتر است که مدت زمان پرواز آن حدود ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه است. برخی ایرلاین ها این مسیر را در زمان کمتری طی می کنند. فرودگاه تبریز تنها فرودگاه این شهر بوده که به عنوان مبدا این مسیر طولانی است. در حال حاضر تنها ایرلاین ایران ایرتور در این مسیر پرواز ارائه می دهد که می توانید بلیط اکونومی این ایرلاین را در این مسیر پروازی رزرو کنید.

چه زمانی می توان ارزانترین بلیط هواپیما کیش را رزرو کنیم؟

همانطور که بررسی شد، جزیره کیش یکی از مقاصد گردشگری ایران بوده که تقاضای بالایی برای سفر به این جزیره وجود دارد. به همین دلیل در همه روزها نمی توان بلیط هواپیما به مقصد کیش را با قیمت ارزان رزرو کرد. بطور کلی شرایط جغرافیایی کیش، امکان سفر در همه روزهای سال را به مسافران نمی دهد. به همین دلیل در فصل تابستان و اواخر بهار معمولا مسافران کمتری به این جزیره می روند. به همین دلیل ارزانترین زمان برای سفر به کیش در این روزها می باشد.

علاوه بر این فاصله مبدا و مقصد و نوع ایرلاین نیز بر قیمت نهایی بلیط هواپیما برای سفر به کیش موثر است. در صورتی که می خواهید در فصل پاییز و زمستان به این جزیره سفر کنید، توصیه می کنیم ایرلاین های ارزان تر را برای سفر انتخاب کنید تا هزینه کمتری برای بلیط هواپیما پرداخت نمایید.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود