درگیری لفظی داریوش مهرجویی در نشست پس از نمایش فیلم «گاو» در لوکزامبورگ + ویدیو

درگیری لفظی داریوش مهرجویی در نشست پس از نمایش فیلم «گاو» در لوکزامبورگ + ویدیو

داریوش مهرجویی کارگردان شناخته شده ایرانی که برای نمایش فیلم «گاو» در لوکزامبورگ حضور دارد، در نشست پس از نمایش فیلم، در مواجهه با سوال یکی از حضار درباره دیدگاه سیاسی اش درگیر مجادله کلامی با وی شد. او همچنین در بیرون از سالن نمایش فیلم در پاسخ به سوال فردی که از او درباره نحوه پوشش این روزهای سینماگران زن پرسید، گفت که این موضوع به نمایش فیلمش ارتباط ندارد.

داریوش مهرجویی کارگردان فیلم معروف و تحسین شده «گاو» که پیش از انقلاب ۵۷ در سال ۱۳۴۸ منتشر شد، برای اکران این فیلم در لوکزامبورگ حضور داشت. در نشست پس از نمایش فیلم، یکی از حاضران برای مهرجویی مزاحمت کلامی ایجاد کرده و از او درباره مواضع سیاسی اش می‌پرسد که مهرجویی این موضوع را نیز بی ارتباط به نمایش فیلم خود می داند.

مهرجویی در پاسخ به سوال این زن می‌گوید: «قبل از شروع جلسه من از شما درخواست کردم که من را به بحث‌های سیاسی نکشانید چون ما به دلیل نمایش این فیلم اینجا هستیم و وظیفه تو این است که این فیلم را تماشا کنی و در رابطه با این فیلم صحبت کنی. از من چی می‌خواهید؟! آیا من در جایگاهی هستم که از شما بپرسم چرا اون لباس رو پوشیدید؟!»

رفتار حاشیه ساز داریوش مهرجویی در لوکزامبورگ + ویدیو
فیلم گاو به کارگردانی داریوش مهرجویی با درخشش عزت الله انتظامی

هنگامی که پرسش‌کننده به مهرجویی می‌گوید: «اما این فیلم سیاسی است» مهرجویی پاسخ می‌دهد: «این سینماست و من هم کارگردان این فیلم هستم. و وظیفه شما این است که از من در رابطه با فیلمم سوال کنید نه چیز دیگری!» او سپس می‌گوید: «موضع گیری سیاسی من چه اهمیتی برای شما دارد؟ چرا این سوال را از من می‌پرسی؟» که زن بار دیگر می‌گوید «این فیلم یک فیلم سیاسی است!».

رفتار حاشیه ساز داریوش مهرجویی در لوکزامبورگ + ویدیو

اما این همه ماجرا نیست. بیرون از سالن نمایش هم فردی که خود را از دراویش معرفی می کند از او سوالاتی می‌پرسد که پاسخ‌های مهرجویی به این سوالات در شبکه های اجتماعی واکنش برانگیز شده است. مزاحمت های ایجاد شده برای داریوش مهرجویی در جریان نمایش دوباره فیلم گاو در لوگزامبورگ بازتاب زیادی در رسانه های داخلی نیز داشته است.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود