آموزش عکاس را از کجا شروع کنیم؟

آموزش عکاس را از کجا شروع کنیم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

احتمالا شما هم که در حال مطالعه این مقاله هستید، دوست دارید، یک روزی نه چندان دور به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوید. عکاس شدن یک شغل بسیار فوق‌العاده و لذت‌بخشی است. چرا که یک عکاس می‌توانید تک تک جزئیات و لحظات ناب را ثبت نماید. اما عکاسی را باید از کجا شروع کنید؟ آیا تا به امروز به این موضوع اندیشیده‌اید؟ برخی تصور می‌کنند تنها با خرید یک دوربین گران‌قیمت می‌توانند عکاسی را شروع کنند و عکاس شوند. اما در حقیقت اینگونه نیست. شما باید در ابتدا اصول و قواعد مشخصی را فرا بگیرید تا بتوانید یک پکیج کامل و بی‌نقصی را به مشتریان خود هدیه دهید. بنابراین برای شروع نیاز به آموزش تخصصی دارید.آموزش عکاسی سروش جاوید یکی از جامع‌ترین دوره‌های عکاسی است که افراد می‌توانند با بهره از آن به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوند.

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت دوربین‌های دیجیتال، عکاسی به نسبت گذشته کمی آسان‌تر شده است. اما باز هم با این وجود برای کادربندی مناسب، استفاده از نور و سایر موارد دیگر نیاز به آموزش تخصصی خواهد بود. شما در طول روز ممکن است با افراد زیادی روبرو شوید که با گرفتن یک دوربین و چندین عکس نام خودشان را عکاس گذاشتند اما در واقع هیچ تخصصی ندارند.

فراموش نکنید که عکاسی یک هنر است. شما باید برای یادگیری این هنر ابتدا خلاقیت را در خودتان تقویت کنید و سپس با بهره از آموزش‌های عالی و فوق‌العاده به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوید. البته این در حالیست که شما قصد داشته باشید از این حوزه کسب درآمد کنید.

آموزش عکاسی سروش جاوید یکی از جامع‌ترین دوره‌های عکاسی است که افراد می‌توانند با بهره از آن به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوند.

برای عکاسی به چه چیزهایی نیاز است؟

شاید این سوال برای شما هم وجود داشته باشد که بالاخره برای عکاس شدن به چه مهارت و چه لوازمی نیاز داریم؟ آیا با خرید یک دوربین مناسب می‌توان عکاسی را شروع کرد یا خیر؟

آموزش قدم اول

همانطور که بیان کردیم، در قدم اول شما باید آموزش ببینید. آموزش به شما این فرصت را می‌دهد تا به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوید و کسب درآمد کنید. آموزشگاه سروش جاوید با بیش از ده‌ها سال سابقه توانسته شما را در این امر همراهی کند. این آموزشگاه علاوه بر آموزش‌ عکاسی، سایر آموزش‌های فنی را نیز به افراد ارائه می‌کند.

بنابراین برای شروع اصلا عجله نکنید. سعی کنید ابتدا قدم به قدم پیش بروید و همه چیز را یاد بگیرید. پس از آموزش کامل و جامع عکاسی حال همه چیز را خودتان تجربه کنید. قطعا در پی کسب تجربه، شما به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل خواهید شد.

در قدم اول نیاز است که شما اصول و مفاهیم ابتدایی را به خوبی بیاموزید. شاید ساده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین بخش در عکاسی آموزش ریز به ریز اصول و مفاهیم باشد. تا زمانی که همه چیز را به خوبی آموزش ندیده‌اید اصلا به سراغ پروژه عکاسی دیگری نروید. 

قدم دوم؛ در ابتدای کار در انتخاب تجهیزات سخت نگیرید

بسیاری بر این باورند که همیشه باید از تجهیزات و دوربین‌های عکاسی گران‌قیمت برای شروع استفاده کنند. به همین منظور در انتخاب دوربین و تجهیزات بسیار سخت می‌گیرند و به دنبال بهتر چیزها می‌روند. اما سخت اشتباه می‌کنید. برای شروع هر نوع آموزش عکاسی (آموزش عکاسی سروش جاوید) شما تنها به یک دوربین عکاسی نیاز دارید. در واقع عکاسی پیش از آنکه هنر ثبت تصویر باشد، هنر درست دیدن و درست درک کردن اشیا است. شما باید سوژه را به درستی ببینید و مفهوم آن را درک کنید و سپس با فشردن دکمه شاتر آن لحظه را به ثبت برسانید. زمانی که درک درستی نداشته باشید، قطعا به جای عکس‌های حرفه‌ای و هنری عکس‌های بی‌کیفیت و بدون درک و مفهومی تهیه می‌کنید.

در اصول عکاسی اکثر اساتید به دانشجویان خود توصیه می‌کنند قبل از عکاسی به لوکیشن و سوژه برای چند دقیقه‌ای شوند. در این حالت احتمالا سوژه را درک می‌کنند و می‌توانند تصویر بهتری از آن را ثبت کنند.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که برای شروع شما نیاز به یک حساب بانکی پر پول برای خرید و تهیه تجهیزات نخواهید داشت. یک دوربین معمولی در کنار لنز کیت ارزان قیمت می‌تواند برای شروع آموزش عکاسی کافی باشد.

قدم سوم؛ شناخت نور

 برای تهیه یک عکس با کیفیت و عالی باید نور را خیلی خوب بشناسید. بسیاری از اساتید و عکاسان حرفه‌ای در آموزش‌های خود به شما شناخت نور را تدریس می‌کنند. بنابراین به تمام این نکات توجه کنید. چرا که یک نور اشتباه و زرد می‌تواند کل پروژه شما را به طور کامل خراب کند و تصاویر بی‌کیفیتی را خروجی بگیرید. بنابراین شناخت نور در گام سوم بسیار مهم خواهد بود.

قدم چهارم؛ با مفاهیم پایه دوربین و لنز آشنا شوید

یکی از مهم‌ترین مواردی که شما باید به آن نیز توجه کنید و بسیار مهم و حائز اهمیت است، اطلاعات کافی در مورد دوربین و لنزی است که از آن بهره می‌گیرید. باید بدانید که از همه این قابلیت‌ها چطور استفاده کنید تا عمق تصاویر، فاصله کانونی، فوکوس خودکار یا دستی، دکمه‌های میانبر دوربین و منوها همان کارکردی را داشته باشند که شما انتظارش را دارید.

آموزش عکاسی سروش جاوید یکی از جامع‌ترین دوره‌های عکاسی است که افراد می‌توانند با بهره از آن به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوند.

قدم پنجم؛ اصول ترکیب‌بندی

در کلاس آموزش عکاسی به شما اصول ترکیب‌بندی را پس از اصول اولیه و مفاهیم پایه آموزش خواهند داد. شما نیز باید به خوبی آنها را یاد بگیرید و در عکاسی استفاده کنید. در واقع ترکیب‌بندی اولین چیزیست که در یک عکس مورد توجه قرار می‌گیرد. در واقع زمانیکه عکستان را مقابل شخصی قرار می‌دهید، باید چند نکته در آن رعایت شده باشد. اول از همه اینکه سوژه به خوبی قابل تشخیص باشد و چشم بیننده را گمراه نکند.

خدمات آموزشگاه سروش جاوید

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، عکاسی یک هنری است که شما باید برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای آموزش‌های لازم را ببینید و از آنها در طول پروژه‌های خود استفاده کنید. تنها با یک دوربین و چندین عکس شما عکاس نخواهید شد و تنها لحظات را می‌توانید ثبت کنید. دوره آموزش عکاسی سروش جاوید یکی از بهترین و کامل‌ترین دوره‌های عکاسی است که شما می‌توانید از این دوره بهره بگیرید و وارد بازارکار شوید.

بدون نظر

ورود