ویزای شینگن چه انواعی دارد؟

ویزای شینگن چه انواعی دارد؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در این مقاله از سایت دارالترجمه فدرال قصد داریم شما عزیزان را با انواع ویزای شینگن بیشتر آشنا کنیم، اما بهتر است ابتدا با تعریفی از این نوع ویزا شروع کنیم. در اصل شینگن به محدوده‌ای از ناحیه اروپا اختصاص پیدا کرده است. افرادی که ویزای این منطقه را دارند یعنی ویزای شینگن، می‌توانند آزادانه به کشورهای عضو شینگن بدون محدودیتی سفر کند.

یکی از لزومات اینکه شما بتوانید به کشوری خارجی سفر کنید یا حتی بخواهید مهاجرت کنید آن است که مدارک مورد نیاز برای سفر یا مهاجرت شما ترجمه شود. اگر قصد مهاجرت دارید باید ترجمه مدارک و اسناد مورد نیاز شما به صورت رسمی ترجمه شوند.

پیشنهاد ما این است که برای ترجمه به مرکز دارالترجمه فدرال مراجعه کنید. در این مرکز ترجمه به زبان‌های مختلفی مانند روسی یا عربی، ترکی، ایتالیایی و غیره انجام می‌گیرد. اگر در منطقه سعادت آباد تهران ساکن هستید می‌توانید به راحتی از شعبه دارالترجمه رسمی در سعادت آباد استفاده کنید. حتی در مناطق دیگری از تهران مانند شهرک غرب یا تجریش و همینطور تهرانپارس دارای شعبه هستند که می‌توانید با توجه به سهولت دسترسی هرکدام را که می‌خواهید انتخاب کنید.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن انواع مختلف و ضوابط مختلفی دارد که در ادامه به بررسی هر چه بیشتر آنها خواهیم پرداخت، اما توجه داشته باشید که اگر ویزای شینگن خود را دریافت کردید باید به سرعت به دنبال ترجمه مدارک خود باشید. اگر به دنبال دارالترجمه روسی یا ترکی و یا زبان عربی و اسپانیایی یا انگلیسی و.. هستید، ما به شما مرکز دارالترجمه فدرال را معرفی می‌کنیم. از آنجایی که این مرکز دارای شعبه‌های زیادی در سطح شهر تهران است شما می‌توانید با توجه به دسترسی آسان‌تر یکی از شعبه‌های آنها را انتخاب کنید.

۱.     ویزای اتحادیه شینگن

این نوع ویزا، ویزای گردشگری یا توریستی شینگن است که اگر موفق به دریافت این نوع ویزا شوید می‌توانید به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه به مناطق حوزه شینگن سفر کنید. تاریخ اعتبار این نوع ویزا از زمان اولین ورود به منطقه شینگن محاسبه می‌شود. البته این نوع ویزا زیر مجموعه‌هایی نیز دارد:

ویزای نوع A شینگن

این نوع ویزا Airport Transit Visa  نام دارد که با داشتن این نوع ویزا مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد. یعنی شخص می‌تواند در فرودگاه یک کشور اروپایی، پرواز خود را به مقصد کشور بعدی که خارج از محدوده شینگن است عوض کند.

ویزای نوع B شینگن

این نوع ویزا در زمینه حمل و نقل و ترانزیت کاربرد دارد. با داشتن این نوع ویزا مسافر دارای مجوز این است که به مدت ۵ روز از خاک کشورهای شینگن عبور کند.

ویزای نوع C شینگن

با داشتن این نوع ویزا فرد قادر است که به صورت کوتاه مدت به کشورهای این حوزه سفر کند. این نوع ویزا به صورت یک بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود. با این نوع ویزا می‌توانید به مدت ۹۰ روز بدون محدودیت آن هم در هر شش ماه، در مناطق این حوزه اقامت داشته باشید.

ویزای شینگن چه انواعی دارد؟

۲.     ویزای اعتباری منطقه محدود

این نوع ویزا، ویزای منطقه محدود است و بیشتر در شرایط خاص مثلا در مورد پناهندگان صادر می‌شود. مسافر طبق این نوع ویزا این مجوز را دارد که در محدوده‌های مشخصی از شینگن سفر کند. محدوده‌هایی که شخص می‌تواند به آنجا سفر کند، در همان هنگام صدور ویزا مشخص می‌شود. این نوع ویزا Limited Territorial Validity Visas نام دارد و به جز مناطق مشخص شده فرد نمی‌تواتد به مناطق دیگری سفر کند.

۳.      ویزای ملی

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که با هدف مشخص و زمانی مشخص قصد سفر به مناطق شینگن را دارند. می‌توانیم بگوییم این نوع از ویزا بیشتر برای اهداف کاری یا تحصیلی صادر می‌شود. ویزای ملی نیز به صورت یک بار ورود و یا چند بار ورود صادر می‌شود. مشخص است که باید بعد از اتمام اعتبار، آن فرد به کشور خود بازگردد. متقاضیان ویزای ملی شامل زیر گروه زیر می‌شوند:

 • زیر گروه اول دانشجویان بین المللی هستند که برای اهداف پژوهشی و پروژه‌های علمی برای مدت کمتر از یک سال به مناطق حوزه شینگن سفر می‌کنند.
 •  
 • زیر گروه دوم دانشجویانی هستند که قصد دارند دوره‌های آموزشی یا پژوهشی‌ای در یکی از کشورهای این منطقه بگذرانند. در این شرایط ویزای شینگن یکساله برای آنان صادر می‌شود و قابلیت تمدید نیز دارد.
 •  
 • افراد این زیر گروه برای کار کردن یا پژوهش در موسسات معتبر به کشورهای حوزه شینگن سفر می‌کنند. در این ویزا باید سوابق شخصی و حتی خانوادگی فرد مورد بررسی قرار گیرد.
 •  
 • افراد این زیر گروه ورزشکاران، هنرمندان و متخصصانی هستند که به قصد اشتراک گذاری مهارت‌های خود به کشورهای این منطقه سفر می‌کنند.
 •  
 • افراد این زیرگروه افرادی هستند که به علت ضرورت‌های پزشکی نمی‌توانند منطقه شینگن را ترک کنند.
ویزای شینگن چه انواعی دارد؟

هزینه ویزای شینگن

 • قیمت ویزای شینگن به نوع درخواست شخص متقاضی بستگی دارد و قیمت آن نیز بسته به سن و بعضی موارد دیگر متغیر است.
 • هزینه اخذ ویزای ترانزیت، کوتاه مدت وبلند مدت بزرگسالان حدود ۸۰ یورو است و این مبلغ برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال چیزی حدود ۴۰ یورو است.
 • افرادی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند همچنین دانشمندان و محققان و دیپلمات‌های دارای پاسپورت رسمی، برای دریافت ویزای شینگن باید مبلغی حدود ۳۵ یورو پرداخت کنند.
 • بهتر است بدانید مبلغی که برای دریافت ویزای شینگن پرداخت می‌کنید غیر قابل استرداد است، این بدان معناست که اگر به هر دلیل با درخواست شما موافقت نشد و موفق به دریافت ویزای شینگن نشدید، نمی‌توانید مبلغ پرداختی خود را پس بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم اطلاعاتی درباره ویزای شینگن و انواع آن در اختیار شما دوستان بگذاریم. از آنجایی که انجام این فرایند زمان‌بر است، پیشنهاد می‌شود که حتما مدت زمان کافی را برای انجام مراحل کاری آن در نظر بگیرید. اگر قصد سفر دارید حداقل سه هفته قبل از سفر درخواست ویزای خود را ارائه دهید.

بدون نظر

ورود