۱۰ فیلمی که هیچ شخصیت مردی در آن ها دیده نمی شود؛ از The Descent تا ۸ Women

۱۰ فیلمی که هیچ شخصیت مردی در آن ها دیده نمی شود؛ از The Descent تا ۸ Women

اگر چه خیلی به ندرت اتفاق می افتد، گاهی اوقات فیلم هایی هستند که تمام بازیگران آن ها زن بوده و این ترند در سال های اخیر بسیار فراگیرتر شده است. البته منظورمان از فیلم های زنانه این است که تمام شخصیت های اصلی داستان را زنان تشکیل می دهند و کلیت داستان در مورد زنان است، هر چند ممکن است در سکانس هایی شاهد حضور مردانی نیز باشیم که نقش های بسیار فرعی و حتی سیاهی لشکری را بر عهده دارند. اگر چه تا چند سال پیش فیلم هایی با بازیگران تماماً زن بسیار نادر بود اما این روزها این فیلم ها خود ژانری شناخته شده تر به شمار می آیند. بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلمی آشنا کنیم که تمام بازیگران آن را زنان تشکیل می دهند.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت های آن زن هستند

۱- Portrait of a Lady on Fire (2019)

این فیلم نه تنها صرفاً حاوی شخصیت های زن است بلکه به طور کلی به روابط بین زنان نیز می پردازد. فیلم Portrait of a Lady on Fire یک درام تاریخی عاشقانه است که داستان آن در قرن هجدهم فرانسه روایت می شود و در مورد رابطه بین یک نقاش جوان با بازی نویمی مرلان و یک اشراف زاده با بازی ادل هینل است که قرار است از او یک پرتره بسازد.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت های آن زن هستند

۲- The Descent (2005)

فیلم The Descent یک فیلم با آدرنالین بالا و اثری ترسناک در مورد گروهی از زنان است که به یک سفر تفریحی اکتشافی به درون یک غار زیرزمینی می روند اما آنجا به دام می افتند. آن ها خیلی زود در می یابند که در این دنیای تاریک زیرزمینی تنها نیستند و یک سری ساکنان بدون قدرت بینایی در این غارهای تنگ و تاریک ساکن هستند که آن ها را تعقیب کرده و یک به یک از بین می برند. البته در ابتدای فیلم برای لحظاتی شاهد حضور یک شخصیت مرد هستیم که در قالب فلش بک در داستان حضور دارد و به همین خاطر نقش بسیار جزیی در داستان دارد.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت های آن زن هستند

۳- Suspiria (2018)

این فیلم بازسازی یک فیلم ترسناک به همین نام ساخته سال ۱۹۷۷ است که به همان اندازه ترسناک بوده اما برخلاف نسخه قبلی که دارای برخی شخصیت های مرد در نقش های اصلی است، در نسخه سال ۲۰۱۸ تمام شخصیت های اصلی زن هستند. Suspiria در مورد یک رقصنده جوان با بازی داکوتا جانسون است که برای تحصیل در یک آکادمی رقص بسیار مشهور به برلین فرستاده می شود. در طول مدت حضور در این آکادمی، او رازهای تاریکی در مورد این آکادمی و کارکنانش کشف می کند، آکادمی مشهوری که توسط یک زن بسیار مکار به نام مادام بلان به نام تیلدا سوینتون مدیریت می شود. به شما هشدار می دهیم که هم این فیلم و هم نسخه اورجینال آن به شدت ترسناک هستند. اما خشونت موجود در فیلم ها به شدت خلاقانه اما گاهی اوقات کابوس وار است.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت های آن زن هستند

۴- Steel Magnolias (1989)

این فیلم یک کمدی دردناک در مورد شش زن در شهری کوچک است که در سالن زیبایی ترووی در لوییزیانا دور هم جمع می شوند. فیلم Steel Magnolias به تجربیات این زنان در جریان شادی ها و سختی های زندگی شان و دوستی هایی که با یکدیگر دارند می پردازد. بخش زیادی از اکشن داستان زمانی رخ می دهد که شخصیت شلبی با بازی جولیا رابرتس، دختر ملین ایتنتون با بازی سالی فیلد تصمیم می گیرد که علیرغم ابتلا به دیابت، بچه دار شود. روی هم رفته، این فیلم در مورد قدرت عشق و دوستی است و راه هایی که یک شخصیت معمولی می تواند تفاوتی بزرگ در زندگی دیگران ایجاد کند. با تیمی از ستارگان هالیوود شامل دالی پارتون، الیمپیا دوکاکیس، داریل هانا و شرلی مک کلین، این فیلم یک فیلم کلاسیک گریه آور در بالاترین حد خود است.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت های آن زن هستند

۵- Ladyworld (2018)

این فیلم در مورد گروهی از دختران است که بعد از یک زلزله مهیب در داخل یک خانه به دام می افتند. آن ها در مدتی که منتظر رسیدن تیم نجات هستند سعی می کند روحیه شان را حفظ کنند اما در نهایت تنش بینشان بالا می گیرد و علیه یکدیگر دست به توطئه می زنند که حال و هوایی شبیه سریال Yellowjackets پیدا می کند بدون این که خبری از سقوط هواپیما باشد. برخی از دختران سعی می کنند کنترل گروه را در دست بگیرند، در حالی که دیگران مقاومت می کنند. در نهایت همگی توهمات عجیبی مربوط به دختری را می بینند که ممکن است در شرایط کنونی آن ها دخیل باشد. فیلم Ladyworld یک فیلم تریلر پیچیده و تفکربرانگیز در مورد انسان هایی باشد که در هنگام وقوع فاجعه واقعیت شخصیتی خود را کشف می کنند.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت های آن زن هستند

۶- Cracks (2009)

این فیلم نیز در مورد گروهی از دختران در یک مدرسه شبانه روزی دخترانه را روایت می کند، داستانی که در انگلیس دهه ۱۹۳۰ روایت می شود. یکی از دانش آموزان به نام دی با بازی جونو تمپل که در سریال تد لاسو می بینیم، علاقه خاصی به یکی از معلمان مدرسه به نام خانم جی با بازی ایوا گرین دارد اما ورود یک دانش آموز انتقالی از اسپانیا به نام فیاما برایش دردسرساز می شود.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت های آن زن هستند

۷- ۸ Women (2002)

این فیلم یک کمدی موزیکال است. فیلم فرانسوا اوزون در مورد یک خانواده متمول در دهه ۱۹۵۰ است که در عمارت روستایی بزرگ خود زندگی می کنند. تنها شخصیت مرد این فیلم نیز پدر خانواده است که در ابتدای فیلم در تختخوابش، مرده پیدا می شود. همسر،دختران، خواهر، مادر زن و حتی خدمتکاران خانه نیز در مظان اتهام قرار گرفته و کارآگاهان به چشم مظنون به آن ها نگاه می کنند. تیم بازیگران این فیلم شامل برخی از مشهورترین بازیگران فرانسوی است، از جمله کاترین دنوو، ایزابل هوپرت و لودیوین ساگنیه.

بهترین فیلم هایی که همه شخصیت های آن زن هستند

۸- The Duke of Burgandy (2014)

The Duke of Burgandy یک داستان عاشقانه متفاوت است که در یک منطقه روستایی در یک کشور بی نام اروپایی روایت می شود، احتمالاً در دهه ۱۹۷۰، وقتی که زنی به نام اِولین برای تمیز کردن خانه بزرگ و باشکوه یک زن به نام سینتیا به خانه او می آید. او به خاطر دی کردن مورد سرزنش قرار می گیرد اما به سرعت شروع و به آرامی شروع به گردگیری خانه می کند اما در ادامه به او گفته می شود که کارهای دیگری هم باید انجام دهد.

۹- Run (2020)

کلویی دختر جوانی است که از ویلچر استفاده می کند و در خانه توسط مادرش مورد آموزش قرار می گیرد. اما رفتارهای عجیب مادرش باعث مشکوک شدن کلویی شده و وقتی او به یک سری اسناد خصوصی دست می یابد متوجه یک دستکاری در اسناد هویتی مادرش می شود. وقتی کلویی به دنبال زنی به نام دیان شرمن می گردد، اینترنت به شکل ناگهانی قطع شده و او بیش از پیش به رفتارهای مادرش مشکوک می شود. او در ادامه سعی می کند از مادرش فرار کند، در شرایطی که گرفتار زندگی روی ویلچر است و در نیمه راه داستان است که راز بسیار هولناکی را در مورد مادر خود و شرایط خودش کشف می کند.

۱۰- Bridesmaids (2011)

آنی زنی است که رهبری بهترین دوستش و تیمی از ساقدوش های او در جریان یک مراسم عروسی را بر عهده دارد. زندگی آنی در شرایط بسیار بدی قرار دارد اما وقتی در می یابد که دوست قدیمی اش می خواهد ازدواج کند، می داند که انتخابی غیر از اینکه ساقدوش و ندیمه دوستش لیلیان باشد، ندارد. او علیرغم اینکه فقیر بوده و در عشق شانس نیاورده اما از پسِ رسومات پرهزینه و عجیب عروسی دوستش بر می آید. او به خوبی به لیلیان و دیگر ساقدوش ها نشان می دهد که چطور می توان برای کسانی که دوستشان دارید باید سنگ تمام بگذارید و چطور می توانید از پس این کار بربیایید.

از دیگر فیلم هایی که بازیگران آن تماماً زن هستند می توان به فیلم های زیر اشاره کرد:

 • Suicide Kale (1995)
 • Daisies (1966)
 • Volver (2006)
 • Persona (1966)
 • Olivia (1951)
 • The Bitter Tears of Petra von Kant (1972)
 • Ammonite (2020)
 • The Women (1939)
 • Starfish (2018)

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • فاطمه اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۲

  فیلم اول محتوای بسیار زننده ای داره این چیه گذاشتید واقعا متاسفم بیشتر دقت کنید و سریعا ویرایش کنید

 • ایمان اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۲

  یک فیلم و جا انداختید
  برعکس اسکار امسال هم شرکت داشت
  woman talking

 • Mmd اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۲

  بی محتوا ترین فیلم های تاریخ:

 • مصطفی خرداد ۱, ۱۴۰۲

  خانمی که اینقدر حساس هستین ، شما از کجا میدونید محتوای فیلم بسیار زنندست ؟!؟!؟!؟!
  از کل فیلم فقط محتوای زننده تو دهنتون مونده ؟

 • ناشناس خرداد ۴, ۱۴۰۲

  فاطمه خانم باورت میشه رفتم دوبار ه نگاه کردم،آخه این کجاش مشکل داره دوتا خانم هستند که توی آبند و یکی از اون ها داره به دومی کمک می کنه

 • ناشناس خرداد ۴, ۱۴۰۲

  من خودم فیلم هایی رو دوست دارم نگاه کنم که بازیگرانش زن باشند،شاید به این خاطر که خودم یک زن هستم و بهتر می توانم با آن فیلم ارتباط برقرار کنم