مهراب قاسمخانی از شکایت حمید رسایی تبرئه شد؛ ماجرا چه بود؟

مهراب قاسمخانی از شکایت حمید رسایی تبرئه شد؛ ماجرا چه بود؟

مهراب قاسمخانی فیلمنامه نویس مشهور با انتشار حکم دادگاه تجدیدنظر از تبرئه شدن دوباره ی خود در پرونده ی شکایت حمید رسایی از وی و مختومه شدن این پرونده خبر داد. قاسمخانی این خبر را به همراه کنایه هایی به رسایی در استوری اینستاگرام خود منتشر کرد.

مهراب قاسمخانی خطاب به رسایی نوشت:

استاد اگه ناراحت نمیشن، توی تجدید نظر هم تبرئه شدم. پایین حکم هم یه توضیحاتی نوشتن که بد نیست دفعه دیگه که خواستین شیرین زبونی کنین، قبلش مطالعه کنین.

ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسمخانی

مهراب قاسمخانی که به واکنش های مجازی طعنه آمیزش به مسائل روز مشهور است، در ماه های گذشته از جمله چهره های مشهوری بود که در شبکه های اجتماعی به ناآرامی های اخیر کشور واکنش نشان دادند.

این واکنش ها پیامدهایی برای مهراب قاسمخانی داشت، از جمله ممنوعیت استفاده از پروازهای داخلی، مسدود شدن حساب بانکی و همینطور شکایت حمید رسایی، فعال سیاسی اصولگرا و نماینده سابق مجلس که برخی اظهارنظرهای وی در ایام ناآرامی های کشور با واکنش های زیادی مواجه شد.

ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسمخانی نیز از واکنش این فیلمنامه نویس مشهور به یکی از همین اظهارنظرها آغاز شد.

پس از انتشار ویدئویی از حضور زنی نیمه برهنه در یکی از تجمعات اپوزیسیون خارج از کشور که مهر ماه ۱۴۰۱ در هلند برگزار شد، حمید رسایی در واکنش به این اتفاق در توییتر خود نوشت:

فکر می کنید جماعت اقلیتی که در برخی خیابان‌ها روسری را روی دست می چرخانند دنبال چه هستند؟ خیلی از آنها خودشان هم نمی‌دانند اما آن طرف آب در یکی از تجمعات، واقعیت این جریان خودش را نشان داده. یکی لخت شده رفته روی بلندی و سخنرانی می‌کند. تمام حرفش این است که چرا در ایران نمی‌گذارند ما لخت بگردیم. تمام خواسته اینها از آزادی همین است، هر شب با یکی بخوابند و مثل حیوان بچَرند…بیچاره‌تر از این جماعت، کسانی هستند که مثل سربازان بی جیره و مواجب، در فضای مجازی با استوری گذاشتن و لایک کردن و … به این آینده سیاه ضریب می‌دهند، در حالی که شاید اعتقادی به این آینده نداشته باشند.

این اظهارات رسایی جنجال برانگیز شد و بسیاری آن را توهینی به معرضان دانستند. مهراب قاسمخانی نیز در یک استوری اینستاگرامی واکنش تندی به صحبت های رسایی نشان داد و خواستار برخورد با وی شد.

پس از بالا گرفتن انتقادات، حمید رسایی با انتشار متن دیگری مدعی شد درباره ی صحبت های او قضاوت عجولانه صورت گرفته و منظور او نه معترضان داخلی، بلکه برخی معترضان خارجی بود.

با این حال، مهراب قاسمخانی اواخر بهمن ماه ۱۴۰۱ با انتشار تصویری از یک ابلاغیه ی قضایی در اینستاگرامش، از شکایت حمید رسایی از وی خبر داد.

قاسمخانی در این پست نوشت:

هیچ وقت فکرشو نمی‌کردم یه روزی باید مونولوگ دفاعیه بنویسم و خودم هم اجراش کنم. فقط هی دارم خودمو کنترل میکنم طبق عادت شوخی نویسی نکنم توی متن…

چند روز بعد، در اوایل اسفند ماه ۱۴۰۱ حمید رسایی با انتشار ویدئوهایی در توییتر خود توضیحاتی درباره ی جلسه ی دادگاه شکایتش از مهراب قاسمخانی ارائه کرد.

رسایی در این ویدئوها مدعی شد در حالی که مهراب قاسمخانی به همراه ۲ وکیل در دادگاه حضور پیدا کرده بود، او به دلیل ناتوانی از گرفتن حتی یک وکیل، به تنهایی در این جلسه حاضر شده بود.

رسایی همچنین گفت که در دادگاه متوجه شد با وجود اظهارنظرهای فراوان مهراب قاسمخانی در سال های اخیر درباره ی موضوعات مختلف، هرگز شکایتی از او سوی مقامات دولتی صورت نگرفته بود.

این چهره ی اصولگرا در انتها به فعالان عرصه های رسانه و سیاست توصیه کرد اهانت ها و افتراهای سلبریتی ها را بی پاسخ نگذارند و حتماً از آن ها شکایت کنند.

این صحبت های حمید رسایی با واکنش مهراب قاسمخانی مواجه شد و او با همان ادبیات کنایه آمیز همیشگی خود در پستی اینستاگرامی به ویدئوی او پاسخ داد.

مهراب قاسمخانی اوایل اسفند ماه ۱۴۰۱ نتیجه ی شکایت حمید رسایی از وی را اعلام کرد. او در پستی اینستاگرامی ضمن انتشار تصویر رأی دادگاه اعلام کرد از اتهام نشر اکاذیب تبرئه شده است.

مهراب قاسمخانی اما تنها فردی نبود که در ماه های گذشته با شکایت حمید رسایی مواجه شد.

این نماینده ی سابق مجلس از زینب موسوی، طنز پرداز مشهور نیز به دلیل انتشار ویدئویی طنز درباره ی صحبت های جنجالی او درباره ی معترضان نیز شکایت کرد.

این ویدئوی طنز در بسیاری از صفحات و کانال های مجازی از جمله کانال مهدی نصیری، مدیر مسئول سابق روزنامه کیهان بازنشر شد. مهدی نصیری اسفند ماه ۱۴۰۱ اعلام کرد به دنبال شکایت حمید رسایی از او به خاطر بازنشر این ویدئو، برای حضور در دادگاه ویژه روحانیت قم فراخوانده شده است.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود