زنده ماندن معجزه آسای دوقلوهایی که از قفسه سینه تا لگن به هم چسبیده بودند

زنده ماندن معجزه آسای دوقلوهایی که از قفسه سینه تا لگن به هم چسبیده بودند

دن و هانا بیتسون وقتی زندگی عاشقانه خود را شروع کردند، هیچ وقت فکر نمی کردند که ماجراهای عجیبی را که امروز آن را معجزه می دانند را تجربه کنند. آنی و ایسی دوقلوهای به هم چسبیده این زوج، به طرز معجزه آسایی از عمل سخت جداسازی جان سالم به در بردند و امروز با وجود اینکه به خاطر جراحی هر کدام تنها یک پا دارند به زندگی عادی بازگشته اند.

زنده ماندن معجزه آسای دوقلوهای به هم چسبیده

این زوج پس از ازدواج برای بچه دار شدن تلاش کردند، اما تا دو سال نتیجه ای حاصل نشد. پزشک، آنها را به یک مرکز باروری در بلفاست معرفی کرد. پس از مراجعه، متوجه شدند که هانا باید وزن کم کند. او با انجام عمل بای پس، وزن خود را به محدوده استاندارد رساند. سپس آنها تحت درمان قرار گرفتند و خیلی زود هانا باردار شد. این زوج در اسکن ۱۲ هفته ای بعدی متوجه شدند که در انتظار دوقلو هستند.

اما تصاویر سونوگرافی خبر از مشکلی می داد که شادی آنها را به اضطراب تبدیل کرد. به آنها گفته شد که این نوزادان ممکن است دوقلوهای MCMA باشند. MCMA (مونوکوریونیک تک آمنیوتیک) به نوع نادری از دوقلوهای همسان اشاره دارد که نه تنها جفت یکسان، بلکه کیسه آمنیوتیک مشترک دارند که منجر به سقط جنین و ناهنجاری های جنینی تا مرده زایی می شود.

زنده ماندن معجزه آسای دوقلوهای به هم چسبیده

اسکن دیگری در بیمارستان رویال ویکتوریا در بلفاست، تأیید کرد که دوقلوهای آنها به هم چسبیده هستند. نوزادان از قفسه سینه به لگن وصل شده بودند، اما قلب آنها از هم جدا بود و هیچ نشانه ای از هیچ گونه ناهنجاری ژنتیکی دیگری وجود نداشت.

در ابتدا به آنها پیشنهاد خاتمه بارداری دادند، اما این انتخاب آنها نبود. آنها برای زایمان و اقدامات بعدی به پول نیاز داشتند و یک سیاستمدار محلی به آنها کمک کرد و خانه ای در لندن نزدیک بیمارستان آنها تهیه کرد.

زنده ماندن معجزه آسای دوقلوهای به هم چسبیده

۸ مارس ۲۰۲۲، روز زایمان هانا بود. در طول زایمان هانا خون بسیاری از دست داده بود، اما وضعیت دخترها خیلی بهتر از آن چیزی بود که انتظارش را داشتند. با این وجود هانا بعد از ۲۴ ساعت توانست نوزادانش را ببینید. جراحی نوزادان برای ماه بعد هماهنگ شد، اما به تعویق افتاد. در نهایت دو تیم جداگانه از پرستاران برای هر نوزاد که با رنگ صورتی برای آنی و زرد برای ایسی تفکیک شده بودند، آماده به کار شدند. سرانجام آنها پس از ۱۸ ساعت جراحی و ۲۰ عمل از هم جدا شدند. البته در طول سال‌ها جراحی‌های بیشتری انجام خواهد شد.

زنده ماندن معجزه آسای دوقلوهای به هم چسبیده

حالا دوقلوها ۱ ساله شده اند و بر خلاف انتظار، نداشتن یک پا مانعی برای شیطنت هایشان نشده است. با وجود اینکه گویا آهن ربایی آن دو را به هم جذب می کند، اما رفته رفته هرکدام شخصیت منحصر خود را می یابند. آنی پر حرف و غرغرو است اما ایسی ساکت و مرموز است.

زنده ماندن معجزه آسای دوقلوهای به هم چسبیده

در سراسر جهان، دوقلوهای به هم چسبیده با احتمال ۱ در ۱۹۰ میلیون بارداری اتفاق می‌افتد و از این تعداد، تنها ۷.۵ درصد زنده می‌مانند. وقتی آنها به جراحی برسند، ۴۰ درصد، از جداسازی جان سالم به در نمی برند. بنابراین جای تعجب نیست که هانا ۳۲ ساله و شوهر ۳۳ ساله اش، واژه ای کمتر علمی را برای توصیف دختران دوقلوی خود ترجیح می دهند. هانا می گوید: «آنها واقعاً معجزه هستند»

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود