راهکار طعم دار کردن شیر مادر از زبان کارشناس صدا و سیما + ویدیو

راهکار طعم دار کردن شیر مادر از زبان کارشناس صدا و سیما + ویدیو

به تازگی ویدیویی در شبکه های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که در آن یک متخصص طب سنتی در صدا و سیما درباره طعم دار کردن شیر مادر با گلاب صحبت می‌کند. برخی از کاربران این ایده را به استهزا گرفته‌اند اما برخی دیگر آن را درست می‌دانند.

علی اصغر زنده‌ دل، متخصص طب سنتی، در شبکه دو سیما روش هایی درباره پایین آوردن تب کودکان مطرح کرد که یکی از آنها خوراندن گلاب به کودک و همچنین خوردن گلاب توسط مادر شیرده بود. این متخصص طب سنتی توصیه کرد مادری که شیر می‌دهد حتما هر روز گلاب بخورد. با این کار هم شیر معطر می‌شود و هم بچه از خوردن شیر لذت می‌برد و دیگر خوردنی‌های دیگر مانند قندآب و شیر کمکی را ترجیح نمی‌دهد.

او گفت: «وقتی مادر گلاب می‌خورد هم شیر او معطر می‌شود و هم عرق تن مادر معطر می‌شود و بچه بوی خوشی پیدا می‌کند. به همین دلیل مادر هم باید گلاب بخورد و هم به بچه بالای چهار ماه گلاب بدهد.»

روش طعم دار کردن شیر مادر +‌ویدیو

در برخی درمان‌های خانگی از گلاب به عنوان ماده‌ای که خاصیت ضدباکتریایی دارد به عنوان راه حلی برای پایین آوردن تب کودک نام برده شده است.

روش طعم دار کردن شیر مادر +‌ویدیو

گفته می‌شود شیر مادر حاوی طعم غذایی است که می‌خورید و این همان چیزی است که باعث اشتیاق کودک به خوردن شیر می‌شود. این اتفاق درواقع مفید است زیرا به شما کمک می‌کند تا کودک خود را با دنیای مزه ها آشنا کنید. بنابراین توصیه می‌شود در دوران شیردهی میوه، سبزی و سایر غذاهای متنوع را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

روش طعم دار کردن شیر مادر +‌ویدیو

از مواد غذایی که گفته می‌شود طعم بهتری به شیر مادر می‌دهد می‌توان به هویج، دانه رازیانه، شنبلیله، نعناع، سیر، توت فرنگی، وانیل، موز و سیب اشاره کرد.

بدون نظر

ورود