تصاویری ترسناک از درگیری مسلحانه کارتل های مواد مخدر مکزیک + ویدیو

تصاویری ترسناک از درگیری مسلحانه کارتل های مواد مخدر مکزیک + ویدیو

در ویدیوی وحشتناکی که از درگیری کارتل های مواد مخدر مکزیک در توییتر منتشر شده است، یکی از اعضای کارتل را در حال تیراندازی به شرکت کنندگان در مسابقه اتومبیل رانی در شهر انسنادا در ایالت باخا کالیفرنیا، مکزیک نشان می دهد. این ویدیو نشان می‌دهد که چند مرد در ساعت ۲:۱۸ بعد از ظهر شنبه به سمت خودروها تیراندازی می‌کنند.

درگیری کارتل های مواد مخدر مکزیک

در فیلمی که آلفردو آلوارز، روزنامه نگار مکزیکی ارسال کرده، صدای شلیک بی وقفه از سلاح های خودکار شنیده می شود. بنا بر گزارش ها، این قتل عام ۱۱ کشته و ۷ زخمی بر جای گذاشت و شاهدان وحشت زده فرار کردند.

به گزارش سایت خبری آلوارز، قتل عام در انسنادا، به خاطر رویارویی اعضای کارتل آرلانو فلیکس (CAF) و کارتل سینالوآ بود. درگیری کارتل های مواد مخدر مکزیک در پمپ بنزین سن ویسنته، نزدیک به جایی که شرکت کنندگان مسابقه بنزین می زدند، رخ داد.

درگیری کارتل های مواد مخدر مکزیک

سایت آلوارز گزارش داد که دادستانی کل مکزیک تیم ویژه ای را برای آغاز تحقیقات به محل جنایت اعزام کرده است. ارتش مکزیک، گارد ملی و پلیس ایالتی و ملی نیز به محل حادثه اعزام شدند.

کارتل ها در باخا کالیفرنیا، که مستقیماً در مرز با ایالات متحده قرار دارد، در تلاش برای کنترل مسیرهای مهم قاچاق مواد مخدر و انسان با هم مبارزه می کنند.

درگیری کارتل های مواد مخدر مکزیک

هفته گذشته وزیر نیروی دریایی مکزیک از کشف بیش از ۳۹ تن کوکائین در بندر انسنادا خبر داد. یگان نیروی دریایی گزارش داد که «کارکنان منطقه دوم نیروی دریایی، با هماهنگی مقامات گمرک و دریانوردی بندر انسنادا، سه کانتینر را که در یک کشتی کانتینری بود و تقریباً ۳۹,۸۲۰ کیلوگرم کوکائین در آن انبار شده بود، پیدا کردند.» 

درگیری کارتل های مواد مخدر مکزیک

یک تحلیلگر امنیتی، در سال ۲۰۲۲ گفت که سیاست های مقابله با کارتل های مواد مخدر مکزیک از سال گذشته، زمانی که سربازان در پایگاه های کنار جاده ای به سادگی شاهد نبرد کارتل ها برای کنترل ایالت غربی میچوآکان با هواپیماهای بدون سرنشین، بمب های دست ساز و مین های زمینی بودند، اتخاذ شد. این تغییر رویه ممکن است کارتل ها را خشمگین کرده باشد.

درگیری کارتل های مواد مخدر مکزیک

مقامات دولتی نیز تلاش های بیشتری برای دستگیری رهبران اصلی کارتل های مواد مخدر انجام داده اند. کشفیات مکزیک از آزمایشگاه‌های مت آمفتامین و مواد افیونی مصنوعی فنتانیل در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. 

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود