آزمایش موفقیت آمیز موشک بالستیک و نقطه زن خیبر با برد ۲,۰۰۰ کیلومتر + ویدیو

آزمایش موفقیت آمیز موشک بالستیک و نقطه زن خیبر با برد ۲,۰۰۰ کیلومتر + ویدیو

همزمان با آزاد سازی خرمشهر از موشک راهبردی برد بلند و نقطه زن خیبر که از خانواده موشک‌های بالیستیک خرمشهر است با حضور امیر محمد رضا آشتیانی وزیر دفاع رونمایی شد. به ادعای تسنیم، موشک خیبر (خرمشهر۴) یکی از پیشرفته‌ترین موشک‌های طراحی شده توسط متخصصان سازمان هوافضای وزارت دفاع است که برد آن ۲,۰۰۰ کیلومتر بوده و مجهز به سر جنگی از نوع شدید الانفجار با وزن ۱,۵۰۰ کیلوگرم است. این موشک برای ایجاد قابلیتهای تاکتیکی، به یکی از پیشرفته‌ترین موتورهای سوخت مایع تجهیز گردیده و به نحوی طراحی شده است و موتور در مخزن سوخت قرار گرفته که این امر باعث کاهش طول موشک به حدود ۱۳ متر شده است.

موشک بالستیک خیبر از خانواده موشک های خرمشهر

سرجنگی این موشک با طول حدود ۴ متر، یکی از بزرگترین و اثر بخش‌ترین سرجنگی‌های تولید شده می‌باشد که قابلیت حمل بیش از یک تن مواد ناریه دارا است. سرعت بالای اصابت سرجنگی به هدف، باعث می شود سیستم های پدافندی دشمن، قادر به تشخیص و رهگیری و اقدام جهت انهدام سرجنگی نباشند.تفاوت این موشک با سایر نسل‌های قبلی خود تامین دقت نقطه زنی در فاز میانی(پرواز بالای جو) است. ویژگی دیگر این موشک، هدایت میانی آن است به طوری که سیستم‌های هدایت موشک پس از ورود به جو خاموش شده و امکان جنگ الکترونیک دشمن روی آن وجود ندارد.

موشک بالستیک خیبر از خانواده موشک های خرمشهر

موشک خرمشهر، برای اولین بار در ۳۱ شهریور ماه سال ۹۶ و در جریان رژه نیروهای مسلح، رونمایی و اعلام شد این موشک با وزن سرجنگی ۱۸۰۰ کیلوگرم قادر است به‌صورت همزمان چند کلاهک را با خود حمل کند که اثرگذاری این موشک را چند برابر می‌کند. عبور از خط پدافندی دشمن و هدایت آن از لحظه پرتاب تا نقطه انهدام هدف، خرمشهر را موشکی راهبردی کرده است. موشک خرمشهر قطر بیشتر و طول کمتری نسبت به سایر موشک‌های ایرانی با برد مشابه داشت.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۸ نظر

ورود

 • حاج محمود خرداد ۵, ۱۴۰۲

  حالا می توانیم درس حسابی به اروپایی های خوک خور بدهیم با ی اشاره کل اروپا و پایگاه های امریکا و خود اسرائیل به طلی خواکستر تبدیل خواهند شد

 • جواد خرداد ۶, ۱۴۰۲

  اصلا معلومه که از عمد اشتباه نوشته و جملات افراطی رو با غلط املایی همراه کرده… سایبری منافقا هستی… اسگل

  • حاج محمود خرداد ۶, ۱۴۰۲

   دهانت رو ببند ای مردک غرب پرست

   • ..... خرداد ۶, ۱۴۰۲

    چقد میگیری؟
    تا کلاس چندمی رفتی؟
    اصن چند سالته؟
    بچه سالی؟
    عرزشی؟
    بی سواد؟
    پیر؟
    ‌……مال؟

 • حسین خرداد ۶, ۱۴۰۲

  باهاش پایگاه منافقین رو بزنن دیگه حاج محمودی نیست که از اونجا بخواد بسیجی ها رومسخزه کنه