۹ نشانه ظریف که نشان می‌ دهد فردی از شما خوشش نمی‌ آید

۹ نشانه ظریف که نشان می‌ دهد فردی از شما خوشش نمی‌ آید

اگر خیلی مطمئن نیستید که شخصی شما را دوست دارد یا نه و نمی‌توانید مستقیما از او بپرسید، ما به شما نکاتی در این باره ارائه می‌دهیم. کافی است به نحوه صحبت کردن افراد با خودتان یا حرکاتی که انجام می‌دهند بسیار دقت کنید. به عنوان مثال، اگر هنگام صحبت لب های خود را به هم فشار دهند، ممکن است نشان‌دهنده احساس ناراحتی یا اضطراب باشد. در ادامه ۹ حرکتی را به شما معرفی می‌کنیم که احساسات واقعی افراد را آشکار می‌کنند.

۱. گردنش را می‌خاراند

۹ نشانه که می‌گوید یک نفر شما را دوست ندارد

این اغلب به این معنی است که فرد مقابل در مورد چیزی نامطمئن است یا به آنچه می‌گوید شک دارد. البته این نوع رفتارها می‌تواند عشوه گرانه هم باشد، اما وقتی اینطور نیست، به آن دقت کنید. همچنین، اگر فرد شانه‌هایش را به سمت گوش‌ها بالا بیاورد و گردن را به نوعی پنهان کند، می‌تواند به این معنی باشد که با شما مخالف است یا تمام حقیقت را به شما نمی‌گوید.

۲. لب هایش را جمع می‌کند

۹ نشانه که می‌گوید یک نفر شما را دوست ندارد

اگر می‌بینید فرد مقابلتان لب‌هایش را جمع می‌کند، معمولا نشانه این است که یک جای کار می‌لنگد. اگر با او صحبت می‌کنید و این کار را انجام می‌دهد، می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که در حضور شما احساس ناراحتی می‌کند. اما همچنین می‌تواند به این معنی باشد که موضوع صحبت یا سوالی را که پرسیده‌اید دوست ندارد. سعی کنید موضوع را تغییر دهید و دوباره به دهان فرد مقابل نگاه کنید. علاوه بر این، گاز گرفتن یا جمع کردن لب‌ها راهی برای آرام شدن در مواقع اضطراب نیز هست.

۳. فاصله‌ اش را حفظ می‌کند

۹ نشانه که می‌گوید یک نفر شما را دوست ندارد

اگر حین صحبت با شما یک قدم به عقب بردارد، ممکن است نشان‌دهنده این باشد که می‌خواهد فاصله فیزیکی یا احساسی‌اش را از شما حفظ کند. در این مورد، این احتمالا به این معنی است که فرد احساس ناراحتی می‌کند. در اینجا منظور فضای شخصی که همه به آن نیاز دارند نیست. وقتی کسی عمدا از شما فرار می‌کند، می‌توانید آن را احساس کنید. حتی فاصله فیزیکی هم یک نشانه است. و بیایید صادق باشیم: ما هم از کسانی که خیلی به آنها علاقه نداریم دوری می‌کنیم.

۴. لبخند ساختگی می‌زند

۹ نشانه که می‌گوید یک نفر شما را دوست ندارد

آیا می‌توانید لبخند مصنوعی را تشخیص دهید؟ به زوایای لب ها و چین و چروک های اطراف چشم طرف مقابلتان دقت کنید. یک لبخند واقعی تعداد زیادی از ماهیچه های صورت را درگیر می‌کند. بنابراین وقتی کسی واقعا به شوخی شما می‌خندد، می‌توانید خطوط اطراف چشمانش را ببینید. لبخند تصنعی آنچنان ماهیچه را درگیر نمی‌کند و فرد منقبض و مجبور به نظر می‌رسد.

۵. به چشمتان نگاه نمی‌کند

۹ نشانه که می‌گوید یک نفر شما را دوست ندارد

عدم ارتباط چشمی هنگام صحبت با دیگران نشانه بدی است. ممکن است به این معنا باشد که طرف مقابل آنقدرها علاقه‌ای به گفتگو ندارد، جذب شما نمی‌شود یا ارتباط شما آنقدرها که فکر می‌کردید واقعی نیست. علاوه بر این، ممکن است فرد در حال دروغ گفتن باشد زیرا اجتناب از تماس چشمی نشانه این است که فرد چیزی را پنهان می‌کند.

۶. پاهایش را دور نگه می‌دارد

۹ نشانه که می‌گوید یک نفر شما را دوست ندارد

اگر طرف مقابل در مکالمه و در نتیجه روی شما سرمایه گذاری زیادی نکرده باشد، ممکن است پاهایش را در جهت دیگری قرار بدهد به جای اینکه مستقیما به سمت شما باشد. معمولا همراه با پاها، نیم تنه نیز می‌چرخد. کارشناسان به این وضعیت «امتناع شکمی» یا به قول خودمان معذب بودن می‌گویند.

۷. جواب تک کلمه ای می‌دهد

۹ نشانه که می‌گوید یک نفر شما را دوست ندارد

اگر هر بار که سؤالی می‌پرسید یا مکالمه‌ای را شروع می‌کنید، پاسخ او حداقلی است، ممکن است آن‌قدرها به شما علاقه نداشته باشد. و اگر کسی نخواهد نمی‌توانید کاری کنید که با شما صحبت کند. پاسخ های بسیار کوتاهی که فقط از یک تا ۳ کلمه تشکیل شده‌اند نشان می‌دهند که احتمالا فرد تنها از روی تعهد یا ادب پاسختان را می‌دهد.

۸. لحن صدایش را تغییر می‌دهد

۹ نشانه که می‌گوید یک نفر شما را دوست ندارد

لحن صدا می‌تواند مشخص‌کننده نوع پیوند بین شما باشد. احتمالا متوجه شده‌اید که وقتی شخصی به شیوه‌ای سرد یا تند صحبت می‌کند، می‌خواهد فاصله‌اش را از شما حفظ کند.

۹. دستانش را روی صندلی نگه می‌دارد

۹ نشانه که می‌گوید یک نفر شما را دوست ندارد

اگر پشت میز نشسته‌اید و دستان فرد روی زانوهایش باشد، ممکن است نشان‌دهنده این باشد که او در مورد گفتگو بسیار هیجان زده است. اما اگر دست‌هایش روی صندلی راحتی باشد، ممکن است بخواهد هر چه زودتر آنجا را ترک کند، زیرا خیلی درگیر لحظه حال نیست.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • مورد دهم : خرداد ۱۱, ۱۴۰۲

  یکی از نشانه های خیلی مخفی هم می‌تونه یک سیلی محکم بر لب و دهان طرف طوری که سر به طرفی خم شده و خون از لبان بپاچد بیرون به نحوی که لبان ترکیده و نیاز به ۱۵ الی ۱۶ (لطفاً تعداد بخیه ها خوب دقت شود چون کمتر از پانزده تا حساب نیست ) بخیه نیاز باشد .

  • من خرداد ۱۳, ۱۴۰۲

   ولی این خیلی ریزه هر کسی متوجه نمیشه

  • Kiarash خرداد ۱۴, ۱۴۰۲

   اگه تعداد ضربات چاقویی که به شما میزنه از ۳ تا بیشتر بود یعنی در مورد رابطتون مردده و احتمال جدایی وجود داره