داستان مادری که در ۵۷ سالگی در حضور فرزندانش با خودش ازدواج کرد

داستان مادری که در ۵۷ سالگی در حضور فرزندانش با خودش ازدواج کرد

رابی فینچام ۵۷ ساله، اهل ملبورن استرالیا، در سال ۲۰۱۵ پس از جدایی از مردی که ۲۰ سال با او زندگی می کرد با افراد مختلف برای شروع رابطه ای جدید ملاقات کرد، اما در این آشنایی ها، کسی را که نظر او را جلب کند، پیدا نکرد. او به مرور زمان نگران شد که دیگر هرگز در زندگی عشق را تجربه نکند. اما رابی که سه فرزند دارد، ناگهان متوجه شد که به هیچ کس دیگری نیاز ندارد. بنابراین به ازدواج با خودش فکر کرد و در نهایت جشن عروسی ای برای خود گرفت.

رابی فینچام که مادر رولند ۲۴ ساله و دوقلوهایش اریکا و آلیس ۲۱ ساله است، گفت: «نمی‌دانم آیا هرگز در آینده با شخص دیگری ازدواج خواهم کرد یا نه، اما علاقه خاصی به آن ندارم، اگرچه ارتباط انسانی مهم است. دیگر دنبال آشنا شدم با مرد جدیدی نیستم، اما اگر قرار شد کسی وارد زندگی ام شود، باید بسیار خاص باشد، زیرا من به تنهایی بسیار خوشحال هستم.»

داستان مادری که در 57 سالگی با خودش ازدواج کرد

پس از فروپاشی رابطه او با پدر فرزندانش، به این فکر افتاد که شریک زندگی کاملی برای او وجود ندارد. رابی تعریف کرد: «من به دنبال شخص خاصی بودم که بتوانم با او ارتباط عاطفی برقرار کنم؛ پس از چند رابطه ناموفق و کوتاه، ناگهان متوجه شدم که ممکن است هرگز آن شخص خاص را پیدا نکنم. این فکر، من را به شدت غمگین کرد و غم به افسردگی تبدیل شد، بنابراین سراغ مشاور رفتم و یک سال طول کشید تا دوباره احساس بهتری داشته باشم».

پس از اینکه رابی غم و اندوه را کنار گذاشت، به اهمیت عشق ورزیدن به خود پی برد. او گفت: «از طریق درمان و مدیتیشن متوجه شدم چیزی که در زندگی من از دست رفته، عشق به خودم است، قبلاً واقعاً فکر می کردم که بدون یک مرد در زندگی ام چیزی کم دارد، اما آنچه واقعاً نیاز داشتم این بود که یاد بگیرم خودم را دوست داشته باشم.»

داستان مادری که در 57 سالگی با خودش ازدواج کرد

او ادامه داد: «بنابراین، شروع به احترام گذاشتن به خودم و احساساتم کردم، شروع به مراقبت از خودم کردم، کارهایی را انجام دادم که واقعاً دوست داشتم و از معاشرت با خودم خوشحال شدم. آن تمایل بسیار شدید برای ملاقات با کسی و داشتن رابطه با مردی از بین رفت.»

در تابستان ۲۰۲۰، رابی تصمیم گرفت که با خودش ازدواج کند. او توضیح داد: «در سال ۲۰۲۰ یک رابطه خیلی کوتاه داشتم و نتیجه ای نداشت. یک روز داشتم با خواهرم در مورد آن تلفنی صحبت می کردم و همینجوری گفتم: می دانی چیست؟ من باید با خودم ازدواج کنم. خواهرم مکثی کرد و گفت که این یک ایده عالی است، و از آن روز این فکر رشد کرد.»

داستان مادری که در 57 سالگی با خودش ازدواج کرد

رابی تصمیم گرفت این مراسم را در روز تولد ۵۵ سالگی خود، در ۷ فوریه ۲۰۲۱، در باغ جلویی خانه اش در مقابل چهار دوست صمیمی خود، دو دخترش که ساقدوش بودند و خواهرش، برگزار کند. او گفت: «لباس عروس سفید که آنلاین خریده بودم پوشیدم، کیک مراسم را خودم آماده کردم، روز قبل از یک بازار گل نزدیکم گل خریدم و دسته گل خودم و دو دسته گل دیگر برای دخترانم درست کردم. سوگند ازدواجم را رو به آینه گفتم. یک قطعه موسیقی زیبا پخش شد و حلقه ای در دستم کردم. »

رابی در توضیح احساسات عزیزانش در آن روز گفت: «حمایت دوستان و دخترانم فوق العاده بود. یکی از دوستانم کمی غافلگیر شده بود و تصمیم مرا درک نمی کرد، اما به مراسم آمد. مادرم و پسرم هم به مراسم عروسی نیامدند، اما بعد از آن هر دو به جشن آمدند. مادر ۸۰ ساله ام در ابتدا فکر می کرد که همه چیز عجیب است، اما اکنون بزرگترین طرفدار من است».

داستان مادری که در 57 سالگی با خودش ازدواج کرد

در استرالیا، ازدواج با خود توسط قانون به رسمیت شناخته نمی شود، بنابراین مراسم رابی صرفاً نمادین بود. او گفت: «من نام خود را به عنوان متاهل در فرم ها یا هر چیز دیگری نمی نویسم، زیرا ازدواج من قانونی نیست. نمی دانم قانونی بودن آن واقعا چقدر اهمیت دارد، زیرا تعهد ازدواج بیش از هرچیز قراردادی بین دو نفر است.»

رابی در همان روز مراسم خود، کسب و کاری به نام ازدواج با من راه اندازی کرد تا به دیگران کمک کند تا با خودشان ازدواج کنند. او می‌گوید: «زمانی که داشتم برای مراسم عروسی خودم برنامه‌ریزی می‌کردم ایده‌ی این کسب و کار به ذهنم رسید. زیرا هیچ جشنی برای افرادی که زندگی انفرادی را انتخاب می‌کنند وجود ندارد.»

داستان مادری که در 57 سالگی با خودش ازدواج کرد

رابی تاکنون تمام مراسم های خود را به صورت آنلاین از طریق زوم برای افراد خارج از کشور از جمله یک مرد در سوئد و یک زن در سنگاپور انجام داده است. او با نگاهی به آینده، امیدوار است که مراسم های بیشتری را به خصوص به صورت حضوری در استرالیا انجام دهد و گفت: «ازدواج با خودم تأثیر زیادی بر زندگی ام داشته است و مشتاقم که دیگران هم آن را تجربه کنند و به آنها کمک کنم تا سوگندی قدرتمند سرشار از عشق به خود و پذیرش خود بنویسند و در مراسم خود به زبان بیاورند.»

منبع: mirror
مطالب مرتبط
۱۵ نظر

ورود

 • آسمان خرداد ۲۵, ۱۴۰۲

  خدا شفا بده. اینطور افراد بعد از مدتی چند شخصیتی میشن. چون مدام با خودشون خلوت میکنن. انسان به همدم نیاز داره. کاش این دیوونه بازی ها را تمام میکرد

  • حامد خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

   این روز ها متاسفانه با کمبود موجودی پشمالو بد اخلاق به نام «شوهر»در سطح جهان روبه رو هستیم
   که یکی از اثرات این کمبود افسردگی و خود شوهر پنداری هس😅

   • سارا خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

    زنهای این قرن دیگر نیازی به مرد و شوهر ندارند چون خودشان حقوق بگیر هستند !! آنها هم که ازدواج کرده اند یا به اجبار خانواده بوده یا به اجبار نداشتن هزینه برای زندگی !!! وگرنه این عشق و عاشقی که رویایی اش جلوه می‌دهند برای دو ماه تمام میشود و این دو جنس رو در روی هم به مخالفت با یکدیگر می‌پردازند !! با وجود چند بچه ی بیگناه !!!

  • '-' خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

   …یا خودتو‌ زدی به … بیاد ازدواج کنه با ی مرد که ی ….رو تو خونه تحمل‌کنه تا وقتی ادمایی‌ مثل تو …هستند دیگه حرفی ندارم ولی آفرین به این خانم 👏👏👏👏👏 و شما اقا/خانم آسمان یکم کتاب بخون زر الکی نزن

   • نجوا خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

    منم با خودم ازدواج کردم. مردها که بی عرضه و بی مسئولیت شدن. بیست ساله بچه شو به چنگ و دندون کشیدم. پیرم دراومد

  • ناتاشا خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

   این دیوانه بازی نیست !! خدا تو را شفا دهد !! الان بسیاری از زنها و مردها که از هم جدا شده اند مجرد زندگی می‌کنند و به تربیت فرزندان با همسر سابق شان پرداخته اند !!! همه ی افراد بیمار جسمی یا بیماران روحی مجرد هستند و در کنار والدین خود یا سرپرست زندگی را ادامه می دهند !! بیشتر افرادی که شخص مناسب از نظر اخلاق و شخصیت و رفتار و خانواده پیدا نمی‌کنند ترجیحاً یا اجباراً تنها زندگی خواهند کرد . و این زن یک نماد برای زندگی خود انجام داده !! وگرنه این نماد هم نبود او زندگی را تنها و راحت ادامه خواهد داد

  • شاهین خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

   چند شخصیتی زمانی رخ می‌دهد که زن و مرد به اجبار با هم هستند و یکدیگر را تحمل می‌کنند و این وسط چند بچه ی بیگناه را هم برای رفتارهای نابخردانه ، خود گرفتار می‌کنند …

  • Rosie Clary خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

   مگه همه ی انسان ها به همدم احتیاج دارن؟
   یعنی فردی نمیتونه عاشق خودش باشه؟ چون کلیشه ها گفته یه مرد یه زن همیشه باید اینطوری باشه؟ انقدر ذهن های کوچیک و فرسوده ای دارید که نمیتونید ببینید یه آدم با خودش حال میکنه و خوشحاله؟
   عمیقا برای این زن خوشحالم که تونسته نیمه ی گمشده ی خودشو پیدا کنه و بدون حضور مردی مستقله

 • مهربان خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

  خدا شفا بده

  • امیر خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

   کار خاص و بدی نکرده که شفاش بده !!! هزاران نفر در سرتاسر دنیا تنها و مجرد زندگی کرده اند و خواهند کرد !!!

 • باران پاییزی خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

  نه تنها انسان بلکه تمامی موجودات زوج آفریده شده اند.اما متاسفانه در قرن حاضر با مشکلات زیاد،برخی انسانها تنهایی را ترجیح میدهند تا بودن با کسی که مشکلاتشان را چندبرابر کند.به هرحال تنهایی بدترین درد دنیاست

 • ع خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

  برای دیده شدن هر کاری میکنن چند وقت دیگه اعلام میکنه از خودش بارداره

 • مریم خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

  یک جین بچه انداخته ،بعد میگه ازدواج باخودم،😅😅😅فقط برای جذب فالور و یابیکاریه ،البته اگر سلامت روان داشته باشه

 • فریده استواری خرداد ۲۶, ۱۴۰۲

  خوشحال و راضی باشن🙏

 • ناشناس خرداد ۲۷, ۱۴۰۲

  کارخوبی کرده برای حفظ روحیهش وجود مرد در زندگی البته درایران که میبینم چیزی جز بد بختی نیست مجردی خیلی خ شبختره تا متاهلی