One-Eleven؛ ابرخودروی مفهومی مرسدس بنز با ظاهری خیره کننده رونمایی شد + ویدیو

One-Eleven؛ ابرخودروی مفهومی مرسدس بنز با ظاهری خیره کننده رونمایی شد + ویدیو

بیش از ۵۰ سال از زمان معرفی C111 نارنجی رنگ مرسدس بنز می گذرد. حالا این شرکت، ابرخودروی مفهموی جدیدش را که با الهام از C111، طاحی شده است را معرفی می کند. این ابرخودروی تمام الکتریکی دو نفره که One-Eleven نامیده می‌شود، به لطف رنگ‌های نارنجی و مشکی برجسته‌اش، شبیه گونه‌ای از سوسک‌های عجیب و غریب است. 

One-Eleven مرسدس بنز

One-Eleven، دارای بدنه آیرودینامیک فوق‌العاده تخت و درهایی gullwing (بال مرغ دریایی؛ اشاره به باز شدن درهای خودرو به سمت بالا دارد) است که بسیار شبیه اتومبیل DeLorean در فیلم علمی تخیلی آمریکایی بازگشت به آینده سال ۱۹۸۵، از دو طرف به سمت بالا باز می‌شوند.

One-Eleven تفسیری دوباره از C111، وسیله نقلیه آزمایشی دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ است و حتی برای کار با هدست واقعیت افزوده (AR) سازگار شده است.

One-Eleven مرسدس بنز
C111

گوردن واگنر، طراح خودرو در گروه مرسدس بنز گفت: «این خودرو، زیبایی و اتحاد خارق العاده‌ی چشم انداز آینده است. خودروی نمایشی تمام الکتریکی ما، تفسیر امروزی C111 است که در زمان خودش آوانگارد بود.»

One-Eleven مرسدس بنز

مرسدس بنز، One-Eleven را در معرفی خود به یک حیوان زنده و نفس گیر تشبیه کرده است و آن را بسیار پویا می داند.

شتاب و حداکثر سرعت One-Eleven هنوز تایید نشده است، C111 اصلی در سال ۱۹۷۹ در یک مسیر آزمایشی به سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت رسید.

One-Eleven مرسدس بنز

فاصله بدنه‌ی One-Eleven با زمین کم است اما هر راننده ای اگر نمی خواهد که درب های gullwing به سقف برخورد کنند، به ارتفاع بیشتری نیاز دارند. این درها، پنجره‌هایی دارند که از بیرون مات هستند و با طرحی پیکسلی استتار شده‌اند، اما از داخل می‌توان بیرون را دید.

One-Eleven مرسدس بنز

One-Eleven مرسدس بنز از کابین مینیمال و ساده‌ای برخوردار است که حس خارق‌العاده‌ای را برای سرنشینان ایجاد می‌کند.

صفحه نمایش لمسی، بافت پلی استر بازیافتی داشبورد، چرم نارنجی، آلومینیوم صیقلی در پره‌های فرمان و غیره توانسته‌اند ظاهر جذابی را در کابین به وجود بیاورند. یک کنسول مرکزی جمع و جور نیز در فضای داخلی آن به چشم می‌خورد.

One-Eleven مرسدس بنز

پدال‌های ترمز و گاز نیز از آلومینیوم صیقلی ساخته شده‌اند. صندلی‌های کابین حس اسپرت و مدرنی را منتقل می‌کنند و در رنگ سفید طراحی شده‌اند. فرمان با روکش چرمی که با کنترل‌های مختلف لمسی مجهز شده است، از دیگر امکانات این خودرو به حساب می‌آید.

One-Eleven مرسدس بنز

فرمان با یک صفحه نمایش لمسی نزدیک که به سمت راننده زاویه دارد تکمیل می شود و سایر اطلاعات خودرو را نشان می دهد و همچنین صفحه نمایش، تماس های تلفنی و کنترل موسیقی را نشان می دهد.

One-Eleven مرسدس بنز

رانندگان همچنین می‌توانند از یک هدست واقعیت افزوده استفاده کنند تا محتوای دیجیتالی با کیفیت بالا که به صورت متنی با محیط اطرافشان ادغام شده است را ببینند. آنها می توانند از هدست برای دیدن دستورالعمل های نقشه استفاده کنند.

One-Eleven مرسدس بنز

مرسدس بنز از طراحی جدید به عنوان یک مطالعه یاد می کند و انتظار نمی رود این محصول به فروش برسد، اما می تواند نگاهی اجمالی به نوع ماشین هایی باشد که این شرکت در حال حاضر، روی آنتها کارمی کند.

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود