۱۰ انیمه برتر در مورد زامبی ها؛ از Zombie Land Saga تا Highschool of the Dead

۱۰ انیمه برتر در مورد زامبی ها؛ از Zombie Land Saga تا Highschool of the Dead

زامبی ها که زمانی عنصری حاشیه ای در دنیای وحشت بودند، اکنون در فرهنگ عامه جهانی نفوذ کرده اند و الهام بخش کتاب ها، فیلم ها و انیمه های بی شماری شده اند. با ورود به عرصه اصلی سینما از طریق آثار جرج ای رومرو،، این اجساد به تحرک درآمده، تجسم ترس، انحطاط اجتماعی و حتی کمدی هستند. انیمه نیز ژانر زامبی را به روش های منحصر به فرد و جذابی پذیرفته است. صحنه های نبرد دبیرستانی در Highschool of the Dead، کابانری باحال و هوای جنگاوری در Iron Fortress و حتی اجرای کمدی در Zombie Land Saga از جمله این موارد هستند. دنیای انیمه، طیف گسترده ای از داستان های زامبی محور را ارائه می دهد که هر کدام از آن ها پیچش های جذاب خود در این کلیشه های ماندگار را دارند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از بهترین انیمه ها در مورد زامبی ها آشنا کنیم.

۱۰- Black Butler: Book of the Atlantic

بلک باتلر: کتاب آتلانتیک یک فیلم انیمه ای هیجان انگیز است که بخشی از مجموعه فیلم های مشهور Black Butler است. داستان این انیمه در یک کشتی تفریحی لوکس به نام کامپانیا اتفاق می افتد که سفری را در پهنه اقیانوس اطلس آغاز می کند، در شرایطی که پر از آریستوکرات هایی است که اسرار تاریکی را پنهان می کنند.

با این حال، بعد از اینکه مردگان به طرز مرموزی زنده می شوند، هرج و مرج این کشتی تفریحی را فرا می گیرد و ویروس زامبی کننده در کشتی شیوع پیدا می کند. سیل فانتومهایو و پیشخدمت غول آسای او، سباستین، باید در میانه این آشوب زنده مانده و حقیقت پشت آزمایش های خالق زامبی ها را کشف کنند. این فیلم ترکیبی تعلیق آمیز از اکشن، رمز و راز و عناصر فراطبیعی است که مطمئنا بیننده را در تمام مدت روایت داستان، درگیر ماجراهای خود نگه می دارد.

۹- Zombie Land Saga

Zombie Land Saga یک پیچش منحصر به فرد در ژانر زامبی است که وحشت، کمدی و موسیقی را با یکدیگر ترکیب کرده و به اثری جذاب تبدیل کرده است. داستان پیرامون هفت نفر از دوره های زمانی مختلف می چرخد که به طرز مرموزی توسط مردی به نام کوتارو تاتسومی به عنوان زامبی احیا می شوند.

به جای یک آخرالزمان ترسناک زامبی محور، تمرکز این انیمه بر روی تبدیل آن ها به یک گروه موسیقی پاپ به نام فرانچوچو است. این فیلم داستانی طنزآمیز و دلگرم کننده درباره غلبه بر دشواری ها و موانع عدیده، پرداختن به گذشته انسان و اتحاد در عین پرداختن به زندگی پیچیده بت های زامبی (یا زندگی پس از مرگ) آنهاست.

۸- Hellsing Ultimate

در Hellsing Ultimate، زامبی ها آن مردگان زنده شده معمولی نیستند؛ بلکه غول هستند. این موجودات غول آسا زمانی خلق می شوند که یک خون آشام خون یک انسان را از بدنش تخلیه کند. آن ها فاقد هرگونه هوش و اراده انسانی هستند و نسبت به خون آشامی که آن ها را خلق کرده مطیع می شوند.

غول ها رفتار زامبی گونه ای از خود نشان می دهند: آن ها دیوانه وار به انسان ها حمله می کنند و عملاً در برابر آسیب های معمولی غیرقابل نفوذ و ایمن هستند. سازمان هلسینگ، به رهبری سر اینتگرا هلسینگ و خون آشام قدرتمند آلوکارد، برای حفاظت از بشریت با این غول ها مبارزه می کنند. این انیمه ترکیبی از وحشت، اکشن و عناصر ماوراءالطبیعه است که آن را به سریالی کاملاً متفاوت از هر سریال دیگری تبدیل می کند.

۷- Sankarea: Undying Love

Sankarea: Undying Love ترکیبی از ژانر عاشقانه، کمدی و ترسناک است و زامبی ها به عنوان عنصری مهم در داستان ایفای نقش می کنند. چیهیرو فورویا، یکی از طرفداران پروپا قرص زامبی ها، به طور تصادفی با استفاده از معجون رستاخیز، معشوقه اش ری سانکا را به زامبی تبدیل می کند. ری به جای اینکه از اتفاقی که برای عشقش افتاده وحشت کند، این فرصت برای فرار از زندگی ظالمانه وناخوشایندش را در آغوش می گیرد.

با وجود این تغییر شدید، رابطه آن ها شکوفا می شود و یک داستان عاشقانه گرم و عجیب را آشکار می شود. این سریال انیمه به بررسی موانع و معضلات عشق، انسانیت و چالش های زندگی به عنوان یک زامبی می پردازد که این انیمه را به یک اثر فراموش نشدنی در سبک انیمه های زامبی محور تبدیل می کند.

۶- School-Live!

در ابتدا به نظر می رسد که School-Live! انیمه ای با داستانی سبک و ساده و برشی از زندگی است اما داستان آن به سرعت واقعیتی تاریک تر را آشکار می کند. یوکی تاکیا و دوستانش بخشی از باشگاه زندگی مدرسه هستند، در حالی که به صورت تمام وقت در مدرسه زندگی می کنند. بدون اطلاع یوکی که شخصیت بسیار بی توجه و فراموشکاری دارد، آن ها بازماندگان آخرالزمان زامبی ها در مدرسه هستند، در حالی که دیوارهای مدرسه از آن ها در برابر زامبی ها محافظت می کنند.

با پیشرفت سریال، بچه ها باید با تضاد شدید بین فعالیت های روزمره مدرسه و تهدید جدی، تاریک و بی امان بیرون از مدرسه کنار بیایند. این انیمه به برخی از عمیق ترین و دردناک ترین عناصر ژانر وحشت می پردازد و به بررسی آسیب ها، بقا و اهمیت شدید دوستی در تاریک ترین زمان ها می پردازد.

۵- Is This a Zombie?

انیمه Is This a Zombie? تلفیقی غیرمتعارف از کمدی، فانتزی و انیمه ترسناک براساس یک رمان ساده ژاپنی است. آیومو آیکاوا، قهرمان داستان، یک دانش آموز دبیرستانی است که پس از کشته شدن توسط یک نکرومنسر به نام یوکلیوود هلسایت به زامبی تبدیل می شود.

او که اکنون جاودانه شده، زندگی پس از مرگ خود را صرف مبارزه با مگالو، موجوداتی از دنیای مردگان، می کند. این اکشن با سناریوهای کمدی مختلفی همراه است. این انیمه عمدتاً روایتی خوشایند و شوخ طبعانه دارد و بر ماجراجویی ها و تعاملات روزانه آیومو با مجموعه ای رو به رشد از همخانه ای های عجیب و غریب و فراطبیعی تمرکز دارد.

۴- Seoul Station

انیمه Seoul Station یک پیش درآمد انیمیشنی از کره جنوبی برای فیلم ترسناک لایو اکشن Train to Busan است. داستان از آنجا شروع می شود که بی خانمان های ایستگاه مترو سئول به یک بیماری ناشناخته مبتلا می شوند که آن ها را به موجوداتی خشن و زامبی مانند تبدیل می کند. شیوع بیماری به سرعت گسترش یافته و باعث وحشت و هرج و مرج در سراسر شهر می شود.

در میان این وحشت، داستان این انیمه حول یک زن جوان، دوست پسر عجیب و غریب و پدرش می چرخد که در حال تلاش برای پیدا کردن راه نجات در این چشم انداز کابوس وار هستند. ایستگاه سئول با تفسیر نقادانه اجتماعی و سکانس های به شدت ترسناک خود، نگاهی به جهان قبل از اتفاقات فیلم قطار بوسان می اندازد. این انیمه هم مثل فیلم قطار بوسان، بسیار جدی و پرتنش اما تماماً جذاب است.

۳- Zombie-Loan

Zombie – Loan یک برداشت غیرمعمول از ژانر زامبی است که اکشن، رمز و راز و همه چیزهای ماوراءالطبیعه را با هم ترکیب می کند. داستان پیرامون میچیرو کیتا، دختری است که چشم های شینیگامی را می بیند. این چشم ها حلقه هایی به دور گردن هر فرد هستند که نشان دهنده مرگ قریب الوقوع او می باشند.

او با دو همکلاسی به نام های چیکا آکاتسوکی و شیتو تاچیبانا مواجه می شود که زامبی هایی هستند که با قرارداد با یک سازمان مرموز به نام Zombie – Loan زنده نگه داشته شده اند. آن ها در ازای ادامه حیات خود، زامبی های دیگر را شکار می کنند. میچیرو درگیر دنیای زامبیانه آن ها می شود که منجر به خلق یک داستان سریالی پر از تعلیق و ماجراجویی می شود. این انیمه یک ایده و سریال تاریک است، اما طرفداران زامبی قطعاً نمی خواهند آن را از دست بدهند.

۲- Kabaneri of the Iron Fortress

Kabaneri of the Iron Fortress انیمه ای از ویت استودیوز است که دنیایی پساآخرالزمانی را نشان می دهد که در آن بشریت در قلعه ها زندگی می کند تا از خود در برابر موجوداتی زامبی مانند به نام کابانی، با قلب هایی پوشیده از فولاد محافظت کند. این انیمه داستان ایکوما را روایت می کند، مهندسی که به بیماری زامبی کننده مبتلا می شود اما هوشیاری و آگاهی انسانی خود را حفظ می کند و به یک کابانی هیبریدی تبدیل می شود.

همراه با یک زامبی دیگر به نام مومی، آن ها از خطرات قطار زرهی ملقب به دژ آهنین عبور می کنند. این انیمه با هنر خیره کننده، اکشن پرتنش و محیط مملو از سایبرپانک، روایتی اتمسفریک و هیجان انگیز خلق می کند که بقا، شجاعت و قدرت روح انسان را در برابر یک تهدید به ظاهر غیرقابل توقف بررسی می کند.

۱- Highschool of the Dead

Highschool of the Dead یک سریال انیمه ترسناک مملو از هیجان و آدرنالین است که اکشن و درام دبیرستانی را با یک محیط آخرالزمان زامبی محور ترکیب می کند. داستان در مورد گروهی از دانش آموزان به رهبری تاکاشی کومورو و یک پرستار مدرسه است که در میان انبوهی از نامیراها، فروپاشی اجتماعی و بدترین جنبه های طبیعت انسانی جنگیده و راه بقا را دنبال می کنند.

آن ها تلاش می کنند تا انسانیت و امید خود را در دنیایی که توسط مردگان اداره می شود، حفظ کنند اگر چه در این راه اغلب با مشکل مواجه میشوند. Highschool of the Dead که به خاطر سکانس های اکشن قوی، شخصیت های جذاب و تم های پخته شناخته می شود، یک تجربه هیجان انگیز دیگر در ژانر زامبی ارائه می دهد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • سهیلا تیر ۲۶, ۱۴۰۲

  سلام عمل کبد دارم ممون میشم کمکم کنید۶۰۶۳۷۳۱۱۲۵۱۷۹۳۵۹

 • امیر تیر ۲۶, ۱۴۰۲

  سلام من یک کارگرم کچندوقته سرگذرکاربهم نمیخوره به امام حسین دوتابچه دارم مستعجرم اجارم عقب افتاده به فاطمه زهراع خیلی مهتاجم زنم زانوش آب برداشته ندارم ببرمش دکتراگه مسلمونی میتونه کمکم کنه انسانیت کنید خدا عزیزانتو نگه داره واقعا کسی میتونه کمکم کنه
  ۶۱۰۴۳۳۷۴۴۶۵۸۰۴۴۹

 • MmmmmmM تیر ۲۷, ۱۴۰۲

  اینجا راجب انیمه می گن نه درد دل میکنن*

 • جانان..... مرداد ۴, ۱۴۰۲

  تانیک بزرگی هم پیدا کنیم ببندمیش به اسکله. تا ببینم. چی میشه.. ها.. ببندیم فعلا دربش هم باز بزارند.. همین که گفتم…. جانان صاحب اب وخاک…