عمر زامبی‌ها در سریال The Walking Dead چقدر است؟

عمر زامبی‌ها در سریال The Walking Dead چقدر است؟

زامبی‌ ها، بزرگ‌ترین تهدید محیطی در دنیای The Walking Dead هستند، اما طول عمر یک زامبی، معمای بزرگ این دنیا است. زامبی های دنیای رابرت کرکمن نویسنده‌ی کمیک های The Walking Dead، در شهرها به دنبال غذای بعدی خود می گردند و جاذبه اصلی این جهان به شمار می روند. با این حال، آخرین شماره این مجموعه کمیک به این اشاره دارد که در نهایت تعداد زامبی ها کاهش پیدا می کند و تهدید وجود آنها کم تر و کم تر می شود. این جزئیات جدید، سوالی را برای طرفداران این مجموعه به وجود آورد: زامبی ها به واسطه داشتن چرخه عمر مانند انسان های زنده، به تدریج مرده و نابود شده اند یا کاهش جمعیت آنها به واسطه کشته شدن و حذف توسط انسان های زنده اتفاق افتاده است؟

عمر زامبی‌های The Walking Dead چقدر است؟

برای پیدا کردن پاسخ درست این سوال، بهتر است به جزئیات کوچکی که کرکمن و تیمش فاش کردند، نگاهی بیاندازیم. مقاله‌ای از ComicBook.com، زامبی‌ها را «نسل‌های گذشته» توصیف کرده است. استفاده از «نسل» به این دلیل است که اگرچه زامبی‌ها پیر نمی‌شوند، اما همچنان با پوسیدگی گوشتشان به آرامی در حال نابود شدن هستند. در حالی که مطمئناً سرعت پوسیدگی متوسط ​​بدن انسان پس از مرگ بر اثر این ویروس کندتر است، اما به هر حال روزی فرا می رسد که یک زامبی در اثر پوسیده شدن تمام بافت ماهیچه ای و گوشتی خود، قادر به حرکت نباشد و نابود شود.

زامبی ها می توانند تا ۶۰ سال یا بیشتر زنده بمانند

عمر زامبی‌های The Walking Dead چقدر است؟

شکل گیری یک نسل، معمولاً بین ۲۰ تا ۳۰ سال طول می کشد. با توجه به اینکه در این مقاله به «نسل‌ها» اشاره می شود، نشان می‌دهد که انبوهی از مردگان می‌توانند برای ۶۰ سال یا بیشتر به حرکت خود ادامه دهند تا سرانجام از بین بروند. این یک تخمین قابل قبول و البته حدودی است، زیرا زامبی ها تا پایان The Walking Dead که ۳۰ سال بعد را روایت می کند، هنوز وجود دارند. با در نظر گرفتن روایت ۳۰ سال بعد از شروع ظهور زامبی ها و تخمین عمر ۶۰ ساله، چرا تعداد زامبی ها کم تر می شود؟ در حقیقت فرض بر این است که هیچ تغییری در محیط وجود نداشته باشد که بر روند پوسیدن آنها تاثیر بگذارد، در حالی که در واقع یک عامل اصلی وجود دارد که می تواند روند فساد زامبی ها را سرعت بخشد یا از سرعت آن بکاهد.

آب و هوا باعث می شود نرخ پوسیدگی زامبی ها در نوسان باشد

عمر زامبی‌های The Walking Dead چقدر است؟

فصول دائماً در حال تغییر، می تواند دلیل اصلی این باشد که زامبی ها قبل از سپری کردن حداکثر عمرشان، از بین می روند. آنها هیچ وسیله ای برای محافظت از خود ندارند، بنابراین کاملاً در معرض خطر عناصر طبیعی قرار دارند. ثابت شده است که زمستان، ایمن ترین فصل برای زامبی ها است، زیرا هوای سرد باعث کند شدن روند پوسیدن می شود و ممکن است برخی از آنها تا رسیدن بهار یخ بزنند و روند پوسیدنشان ثابت بماند. با این حال، گرمای شدید تابستان می تواند اثر معکوس داشته باشد و سرعت پوسیدن را افزایش دهد. بنابراین زمانی که این حقایق را در نظر می گیریم، می توان طول عمر کوتاهی برای زامبی ها ترسیم کنیم. البته، همه اینها با این فرض است که هیچ انسان زنده ای در تلاش برای نابودی این زامبی ها نباشد. البته با توجه به تمام جنبه هایی که بررسی شد، باز هم طول عمر زامبی ها، طولانی است.

منبع: screenrant
بدون نظر

ورود