بلاخره پس از ۴ سال تاخیر اولین سایبرتراک تمام برقی تسلا ساخته شد + ویدیو

بلاخره پس از ۴ سال تاخیر اولین سایبرتراک تمام برقی تسلا ساخته شد + ویدیو

نزدیک به چهار سال پس از اینکه ایلان ماسک این کامیون برقی با طراحی عجیب را در معرض دید عموم قرار داد، سایبرتراک (Cybertruck) آینده‌نگر تسلا سرانجام تولید شد. این شرکت در توییتی تایید کرد که اولین سایبرتراک برای مشتریان در کارخانه تولیدی گیگا تگزاس ساخته شده است. در عکس منتشر شده، بیش از ۱۰۰ کارمند تلسا با کلاه‌ های ایمنی بر سر و جلیقه‌های کار بر تن، اولین محصول کارخانه خود را احاطه کرده اند.

اولین سایبرتراک تمام برقی تسلا ساخته شد

سایبرتراک تسلا که قیمتی بین ۵۰,۰۰۰ دلار تا ۷۰,۰۰۰ دلار خواهد داشت، یک وسیله نقلیه تمام برقی عجیب و غریب با بدنه زاویه دار و طراحی ای آینده نگر به رنگ خاکستری متالیک است. ماسک پس از اعلام این خبر گفت: «به نظر می رسد که این سایبرتراک توسط بیگانگان در آینده ساخته شده است».

تسلا به خود می بالید که اسکلت بیرونی تک رنگ تقریبا غیرقابل نفوذ خودرو با شیشه فوق العاده قوی که نیروی ضربه را جذب و جهت آن را تغییر می دهد، حداکثر امنیت را برای مسافران فراهم می کند. 

اولین سایبرتراک تمام برقی تسلا ساخته شد

در اولین رونمایی این کامیون، در سال ۲۰۱۹، فرانتس فون هولشاوزن، مدیر طراحی تسلا، سعی کرد با پرتاب یک توپ فلزی سنگین از فاصله نزدیک، ثابت کند که شیشه ها نشکن است، اما ظاهرا برخلاف نتیجه ای که در تست های قبلی شاهد آن بودند، شیشه ها شکست.

از آن زمان، این شرکت مدام زمان بندی تولید را عقب انداخت. این خودرو قرار بود در سال ۲۰۲۱ به تولید برسد، اما به سال ۲۰۲۲ و بار دیگر به سال ۲۰۲۳ موکول شد. ماسک پیش از این مشکلات تامین باتری را عامل این تاخیر دانسته و گفته است که اگر تسلا در سال ۲۰۲۱ شروع به تولید خودروی آینده نگر خود می کرد، هر سایبرتراک «به معنای واقعی کلمه یک میلیون دلار یا بیشتر هزینه بر می شد».

اولین سایبرتراک تمام برقی تسلا ساخته شد

ماسک در ابتدا گفته بود، نسخه تک موتوری با برد ۴۰۰ کیلومتر، ۳۹۹۰۰ دلار هزینه خواهد داشت، اما طبق گفته تِک کرانچ، اکنون انتظار می‌رود که این مبلغ حدود ۵۰،۰۰۰ دلار باشد. در همین حال، گران ترین نسخه با سه موتور الکتریکی و برد باتری ۸۰۰ کیلومتری ۷۰۰۰۰ دلار خواهد بود.

این سایبرتراک که بیشتر برای رانندگان کامیونی که باید مسافت های طولانی را طی کنند، طراحی شده است، با برد باتری تخمینی تا ۸۰۰ کیلومتر، شتاب ۰ تا ۱۰۰ در کمتر از ۲.۹ ثانیه و قابلیت های ویژه ای برای آب و هوای متغیر زمین دارد.

اولین سایبرتراک تمام برقی تسلا ساخته شد

این خودرو به عنوان وسیله‌ای توصیف می‌شود که با «استفاده بهتر از یک کامیون با عملکرد بیشتر از یک خودروی اسپورت، ظاهر جاده‌ها را تغییر می‌دهد». از زمان رونمایی از اولین نمونه، تغییراتی در طراحی سایبرتراک ایجاد شده است، عمدتاً برای اطمینان از دوام بیشتر و مقاوم‌تر بودن آن در برابر ضربه‌هایی مانند سنگ‌ها و زباله‌هایی که ممکن است هنگام عبور از زمین‌های ناهموار با سرعت بالا به سمت این خودرو پرتاپ شود.

اسکلت بیرونی سایبرتراک اکنون از نوع جدیدی از فولاد ضد زنگ ساخته شده است که گفته می شود به اندازه کافی قوی است تا در برابر ضربه یک تفنگ دستی ۹ میلی متری مقاومت کند. اگرچه این پنجره ها ضد گلوله نیستند، اما از لایه های شیشه ای ساخته شده اند که برای استحکام بیشتر آنها از نظر شیمیایی تغییراتی اعمال شده است.

نمونه اولیه جدیدتر این کامیون که در رویداد سایبر رودئو در تگزاس در آوریل سال گذشته به نمایش درآمد، دستگیره ای روی درها نداشت. ماسک گفت: «این کامیون به طور هوشمند متوجه می شود که شما آنجا هستید و در باز می شود.»

مدیر عامل این شرکت همچنین گفته است که سایبرتراک تسلا، به اندازه کافی ضد آب خواهد بود تا بتواند برای مدت کوتاهی به عنوان یک قایق عمل کند، اگرچه عملکرد آن در آب به طور کامل توضیح داده نشد.

اولین سایبرتراک تمام برقی تسلا ساخته شد

بر اساس گزارشی که در نوامبر گذشته منتشر شد، سایبرتراک تسلا از سال ۲۰۱۹ برای پیش‌سفارش در دسترس بوده و بیش از ۱.۵ میلیون سفارش دریافت کرده است. در جلسه ماه مه، ماسک گفت که تسلا مایل است بسته به تقاضا، سالانه یک چهارم میلیون دستگاه سایبرتراک تولید کند.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود