مرد کانادایی بعد از نجات یک بچه گوزن از دست خرس از کار اخراج شد

مرد کانادایی بعد از نجات یک بچه گوزن از دست خرس از کار اخراج شد

یک مرد کانادایی ادعا می‌کند که پس از آنکه به یک گوزن شمالی درمانده که به نظر می‌رسید تازه چند روز از تولدش می‌گذرد کمک کرد تا از حمله احتمالی یک خرس سیاه نجات پیدا کند از شغل خود در یک شرکت تامین‌کننده سوخت اخراج شد.

مارک اسکیج که برای شرکت AFD Petroleum کار می‌کرد، اوایل ماه ژوئن از محل کار خود در حال رانندگی بود که یک گوزن را در کنار جاده در بریتیش کلمبیا سرگردان دید. هنگامی که ماشین را کنار زد و پیاده شد این گوساله سعی کرد از ماشین مرد بالا برود. در آن لحظه اسکیج متوجه خرسی شد که این حیوانِ چندروزه را تعقیب می‌کرد. او در پست فیس بوک خود نوشت: «یک خرس سیاه در کمتر از ۵۰ متری‌اش منتظر بود.»

اخراج مرد کانادایی از کارش به خاطر نجات یک گوزن از دست خرس سیاه

اسکیج ادامه داد: «آن لحظه که دیدم تلاش می‌کند سوار وانت بارِ شرکت شود فکر کردم نمی‌توانم همانجا رهایش کنم. بنابراین در قسمت مسافر جادادمش و به شهر رفتم تا کمک بگیرم.»

اخراج مرد کانادایی از کارش به خاطر نجات یک گوزن از دست خرس سیاه

تصمیم اسکیج برای سوار کردن این گوزن کوچک در ماشینش به پیشینه او به عنوان یک فرد دوستدار طبیعت برمی‌گردد و او می‌دانست که این کار خلاف قانون است. او به رسانه سی‌بی‌سی گفت: «مردم می‌توانند هرچه می‌خواهند بگویند. من نمی‌توانستم آن کار را بکنم. خرس‌های سیاه شکارچی شماره یک این گوساله‌ها هستند. من نمی‌توانم از شکارچی‌ها مراقبت کنم اما فکر کنم شاید بتوانم به این گوساله کوچک کمک کنم. برداشتن و سوار کردن حیوانات وحشی از طبیعت، جاده یا هر مکانی خلاف قانون است. تصاحب حیوانات حیات وحش و حملشان غیرقانونی است، می‌دانم.»

اخراج مرد کانادایی از کارش به خاطر نجات یک گوزن از دست خرس سیاه

اسکیج پس از سوار کردن این گوساله اسم «میستی» را روی آن گذاشت و با سرپرست و افسر حفاظت محلی تماس گرفت تا درباره دردسری که گرفتارش شده توضیح دهد. او چند روز بعد میستی را به یک مرکز توانبخشی برد؛ جایی که به این حیوان اجازه می‌دهند قبل از بازگشت به طبیعت کمی بزرگ شود.

اخراج مرد کانادایی از کارش به خاطر نجات یک گوزن از دست خرس سیاه

اسکیج فکر می‌کرد همه چیز تمام شده اما شرکت محل کارش با این اقدام او مشکل داشت. اسکیج گفت: «همه چیز خوب تمام شد، درست است؟ اما نه. AFD احساس متفاوتی داشت و متوجه شد که من در تضاد شدید با سیاست های حیات وحش آنها هستم. به خود زحمت ندادند پیشینه من در این زمینه را بدانند. به هر حال با توجه به همه گزینه‌های موجود به این نتیجه رسیدند که اخراج من بهترین تصمیم است.»

او حرفش را با این طعنه تمام کرد: «درنتیجه درسی که من یاد گرفتم این بود که AFD با ریختن سوخت روی زمین مشکلی ندارد اما با کمک به حیات وحش چرا.»

اخراج مرد کانادایی از کارش به خاطر نجات یک گوزن از دست خرس سیاه

AFD اسکیج را محکوم کرد و گفت که او باید با افسر حفاظت از محیط زیست تماس می‌گرفت و به مقامات آموزش‌دیده حیات وحش اجازه می‌داد تا خودشان «میستی» را مدیریت و جابه‌جا کنند. به ادعای این شرکت «سوار کردن حیوان وحشی آسیب‌دیده در صندلی جلوی خودرو نه تنها کارمند ما، بلکه سایر افرادی که در جاده هستند را در معرض خطر قرار می‌دهد، بلکه به‌طور بالقوه باعث ناراحتی و آسیب به خود گوزن نیز می‌شود.»

خرس های سیاه و گریزلی و همچنین گرگ ها، شکارچیان بزرگ گوساله گوزن ها در آلاسکا و شمال کانادا و مسئول بخش بزرگی از مرگ گوساله ها هستند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • فرشاد ... تیر ۲۹, ۱۴۰۲

  دوست داشته و دلش خواسته …
  موافقی یا مخالفی ب خودت ربط داره …
  من روحیه ام این چنین صدق می کنه که ب بچه های کوچک و ضعیف کمک کنم …
  حالا بچه آدم باشد یا بچه گوزن باشد …

 • Komeil تیر ۳۰, ۱۴۰۲

  من کار زشت شرکت ای اف دی پترولیوم رو محکوم کرده و به مارک تبریک میگم. آفرین به مارک که اون بچه گوزن کوچولوی دوست داشتنی رو نجات داد
  کار مارک‌ قابل قبول و کلا یک کار انسانی و زیباست . اگه چنین انسان‌هایی وجود نداشتند ، دنیا یک جای زشت و نفرت انگیز میشد