چرا این ۸ فیلم به افراد خاصی تقدیم شده اند؟

چرا این ۸ فیلم به افراد خاصی تقدیم شده اند؟

تقدیم کردن یک فیلم به فردی خاص، غیرمعمول نیست. وقتی فیلمی به کسی تقدیم می شود، این سوال پیش می آید که آنها چه کسانی بودند و چه اتفاقی برای آنها افتاده است. در ادامه ۸ فیلم را که به افرادی خاص تقدیم شده اند و داستان آنها را مرور می کنیم.

تاپ گان (۱۹۸۶)


تقدیم شده به: آرت شول، خلبان نمایشی
آرت شول، خلبان و مربی پرواز شناخته شده ای بود. او در حین انجام بدلکاری فیلم تاپ گان، دچاره سانحه ای وحشتناک شد و درگذشت.

دیو و دلبر (۱۹۹۱)


تقدیم شده به: هاوارد اشمن، شاعر
انیمیشن دیو و دلبر محصول سال ۱۹۹۱ مورد علاقه بسیاری از دوستداران دیزنی است. ترانه های هاوارد اشمن در این انیمیشن استفاده شده است، اما او ۶ ماه قبل از نمایش این انیمیشن، به دلیل بیماری درگذشت.

ماتیلدا (۱۹۹۶)


تقدیم شده به: سوزی ویلسون، مادر مارا ویلسون
مارا ویلسون که نقش شخصیت اصلی را در ماتیلدا بازی می کرد، تنها ۹ سال داشت که مادرش را به خاطر سرطان از دست داد. سوزی ۶ ماه پس از پایان فیلمبرداری از دنیا رفت. دنی دویتو که کارگردان و بازیگر این فیلم بود، تدوین نهایی فیلم را پیش از اکران به سوزی نشان داد، تا بتواند کار دخترش را تماشا کند.

جان کارتر (۲۰۱۲)


تقدیم شده به: استیو جابز
جان کارتر با بازی تیلور کیچ فیلمی است که شخصیتی به همین نام را در اولین ماجراجویی بین سیاره ای خود در مریخ دنبال می کند. این فیلم چند ماه پس از درگذشت استیو جابز اکران شد. اگرچه در ابتدا تصور می شد که هیچ ارتباطی بین کمپانی دیزنی و بنیانگذار اپل وجود ندارد، اما فیلم با پیامی به او تقدیم شد که در آن نوشته شده بود «الهام بخش همه ما».

اقتباس  (۲۰۰۲)

تقدیم شده به: دونالد کافمن، یک شخصیت خیالی
اقتباس با نام هایی چون نیکلاس کیج، مریل استریپ و مگی جیلنهال، فیلمی پر ستاره بود و درباره کشمکش هایی بود که نویسندگان با آن دست و پنجه نرم می کنند. چارلی کافمن، فیلمنامه نویس این فیلم، داستان فیلم را بر اساس تجربیات خود نوشته بود، اما بخش هایی خیالی را نیز به آن اضافه کرده بود، از جمله دونالد کافمن، که برادر دوقولی شخصیت چارلی کافمن در فیلم بود.

ماشین ها (۲۰۰۶)


تقدیم شده به: جو رنفت، انیماتور، فیلمنامه نویس و صداپیشه
ماشین ها به جو رنفت، کارگردان و نویسنده مشترک این انیمیشن که در یک تصادف رانندگی در ۴۵ سالگی از دنیا رفت، تقدیم شده است. در حالی که فیلم هنوز در حال تولید بود، رنفت جان خود را از دست داد.

پیش از نیمه شب (۲۰۱۳)


تقدیم شده به: امی لرهاپت
آخرین فیلم از این سه گانه که شامل پیش از طلوع (۱۹۹۵) و پیش از غروب (۲۰۰۴) نیز می شود، به کسی اختصاص دارد که شاید تنها طرفداران سرسخت این فیلم ها از آن اطلاع داشته باشند. امی لرهاپت (Amy Lehrhaupt) زنی بود که ریچارد لینکلیتر را به کارگردانی این سه گانه ترغیب کرد. این سه گانه داستان زن و مرد جوانی را روایت می کند که در قطار با هم آشنا می شوند و شبی عاشقانه را با هم می گذرانند. متاسفانه لرهاپت در ۲۴ سالگی، در ماه مه ۱۹۹۴، قبل از اینکه اولین فیلم این سه گانه اکران شود، درگذشت.

شیرشاه (۱۹۹۴)


تقدیم شده به: فرانک ولز، رئیس سابق شرکت والت دیزنی
شیرشاه در ژوئن ۱۹۹۴، ۲ ماه پس از اینکه فرانک ولز، رئیس و مدیرعامل شرکت والت دیزنی در یک حادثه هلیکوپتر از دنیا رود، اکران شد.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود