ولادیمیر پوتین سن فرا خوانده شدن به خدمت در ارتش روسیه را تا ۷۰ سالگی افزایش داد

ولادیمیر پوتین سن فرا خوانده شدن به خدمت در ارتش روسیه را تا ۷۰ سالگی افزایش داد

پارلمان روسیه روز سه شنبه گذشته حداکثر سنی را که در آن مردان می توانند برای خدمت در ارتش فرا خوانده شوند را دستکم پنج سال افزایش داد- که در مورد افسران عالی رتبه، سن خدمت را تا ۷۰ سالگی بالا می برد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پس از افزایش حداکثر سن بسیج به ۷۰ سال، بازنشستگان را نیز برای جنگ در اوکراین به خدمت فرا خوانده است. ارتش پدران روسیه شاهد بازگشت شهروندان میانسال و حتی سالخورده به خدمت خواهد بود – حتی اگر قبلاً از خدمن نظامی مرخص شده باشند.

افزایش سن خدمت سربازی در روسیه تا 70 سال

این قانون در حال حاضر محدودیت کف سنی مردان را برای خدمت سربازی اجباری از ۲۷ سال به ۳۰ سال افزایش داده است و کار را برای فرار مردانی که با تحویل نگرفتن برگه های فراخوانی به خدمت، از حضور در جنگ اوکراین فرار می کردند، سخت تر کرده است. این قانون که روز سه شنبه تصویب شد، به دولت اجازه می دهد مردانی که خدمت اجباری خود را بدون تعهد بیشتر به پایان رسانده اند، را تا سن ۴۰، ۵۰ یا ۵۵ سالگی، بسته به طبقه بندی خود، دوباره به خدمت فرا بخواند. در همه موارد محدودیت سنی تا پنج سال افزایش یافته است.

افزایش سن خدمت سربازی در روسیه تا 70 سال

تغییر در قوانین روسیه که توسط پارلمان این کشور امضا شده است، باعث می شود که پوتین -که خود ۷۰ سال سن دارد- بتوانند گروه های سنی بیشتری را به خدمت سربازی فرا بخواند. این تغییر به این معنی است که نیروهای ذخیره بازنشسته با تجربه نظامی سطح بالا می توانند تا ۷۰ سالگی به ارتش بازگردند. ژنرال های ارشد تا ۶۰ سالگی مجبور به خدمت خواهند بود و مقامات نظامی جوان نیز می توانند تا ۵۵ سالگی به خدمت فرا خوانده شوند- ۱۰ سال بیشتر از سنی که قوانین گذشته اجازه می داد.

قانون جدید به این معنی است که نیروهای ذخیره با بالاترین رتبه های نظامی می توانند تا سن ۷۰ سالگی (به جای ۶۵ سال) به خدمت فرا خوانده شوند. این عدد برای سایر رده های ارشد تا ۶۵ سال، افسران رتبه پایین تر تا ۶۰ سال و بقیه تا سن ۵۵ سال (به جای ۴۵ سال) به خدمت فراخوانده شوند.

افزایش سن خدمت سربازی در روسیه تا 70 سال

صدها هزار مرد روسی که در سن جنگیدن قرار داشتند، در ماه سپتامبر و پس از آنکه پوتین بدون هیچ هشداری دستور بسیج نیروها را داد، از روسیه گریختند. و اوایل امسال روسیه پیش نویس قوانین را برای مبارزه با ۲۵۰ هزار سرباز وظیفه “گم شده” که احضارهای آن ها در اداره پست گم شده بود را تغییر داده، و اکنون نامه های سربازگیری از طریق ایمیل تحویل داده می شود.

این در حالی است که آفریقای جنوبی تایید کرد پوتین به دلیل حکم بازداشت بین المللی خود شخصاً در نشست ماه آینده بریکس شرکت نخواهد کرد. پلیس آفریقای جنوبی به دلیل عضویت این کشور در دیوان کیفری بین المللی مجبور به دستگیری رییس جمهور روسیه در صورت حضور در این کشور خواهد بود. پوتین قرار بود برای شرکت در این کنفرانس بین المللی به این کشور آفریقایی سفر کند، اما اکنون پس از رسیدن به توافق “دوجانبه” با سازمان دهندگان این کنفرانس به صورت مجازی در این نشست حاضر خواهد شد.

روسیه پیش تر اعلام کرده بود که هرگونه تلاش برای دستگیری پوتین را به منزله اعلان جنگ تلقی خواهد کرد. گفته می شود تاکنون دست کم ۴۷,۰۰۰ سرباز روسی در اوکراین کشته شده اند. این در حالی است که کرملین تنها مرگ ۶,۰۰۰ نفر را تایید می کند.

براساس آمارهای رسمی، این تهاجم نرخ زاد و ولد در روسیه را در پایین ترین حد خود از زمان به قدرت رسیدن پوتین در ۲۳ سال پیش قرار داده است و با مرگ هزاران مرد جوان در خطوط مقدم، نگرانی های تازه ای از بحران جمعیتی روسیه ایجاد کرده است.

میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه از زنان روس خواست به جای دنبال کردن شغل های مهمی که مانع از تربیت “فرزند سوم یا چهارم” آن ها می شود، صاحب فرزند شوند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • ساکن سوئد تیر ۳۱, ۱۴۰۲

  عه؟ خب تازه رسیدن به سوعد. تو سوئد سن خدمت اجباری ۷۰ سالگی هست.
  حداقل سن هم ۱۶ سالگی هست.

  روسیه تازه به سوئد رسیده.

  • حامد مرداد ۲, ۱۴۰۲

   جالبه شما هر از گاهی ساکن یکی از کشور های مرفه اروپایی میشی D:
   فک کنم با تعویض وی پی ان این کارو میکنی درسته؟

 • Delicate تیر ۳۱, ۱۴۰۲

  یکی از میلیارد ها میلیارد فایده کاهش جمعیت و پیری جمعیت ، کمبود گوشت دم توپ و سرباز برای حاکم هاس
  کاهش جمعیت خود به خود جنگ هارو کم میکنه

 • H مرداد ۱, ۱۴۰۲

  پس دیگه بعضی هاشون باید پوشک ببندن برن خط مقدم 😆😆😆

 • mosi شهریور ۲۷, ۱۴۰۲

  جنگی که پوتین فراهم ساخت خودشو نابود کرده تو این دوره جنگ به ضرر هر کشوریه