تصویر پشت صحنه از چگونگی جوان شدن هریسون فورد در ایندیانا جونز ۵ + ویدیو

تصویر پشت صحنه از چگونگی جوان شدن هریسون فورد در ایندیانا جونز ۵ + ویدیو

ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت، پنجمین و آخرین فیلم ایندیانا جونز به کارگردانی جیمز منگولد است. در این فیلم، هریسون فورد که برای آخرین بار به عنوان قهرمان این مجموعه فیلم محبوب، دیده می شود، در جستجوی آنتیکیترا (Antikythera) ارشمیدس است. اگرچه داستان اصلی، سال ۱۹۶۹ و زمانی که ایندیانا جونز پیر شده است را روایت می کند، اما در سکانس آغازین، رویایی این باستان‌شناس بی‌باک را در سال ۱۹۴۴ با نازی‌ها می بینیم، که در آن زمان چند دهه جوان تر بوده است. در فیلم پشت صحنه ای که اخیرا به اشتراک گذاشته شده است، نحوه ساخت سکانس آغازین ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت، نشان داده می شود.

از بدل کاری های جدی و مکان‌های واقعی گرفته تا موسیقی جان ویلیامز، این ویدیو نشان می‌دهد که منگولد و تیم خلاقش چقدر تلاش کردند تا جادوی ماجراهای اصلی ایندیانا جونز را به تصویر بکشند.

آیا این همه زحمت برای ساخت این سکانس ارزشش را داشت؟

هریسون فورد چگونه در سکانس آغازین ایندیانا جونز جوانتر شده است

جوان سازی چهره‌ی بازیگران برای فیلم‌ها در سال‌های اخیر به موضوعی بحث‌برانگیز تبدیل شده است. مهم ترین مسئله این است که اغلب این جوان سازی ها، کاملاً قانع‌کننده نیستند. وقتی که بازیگری که پیر است جوان تر می شود و یا بازسازی چهره بازیگری که از دنیا رفته، بیشتر باعث حواس پرتی مخاطب از روند داستان فیلم می شود تا اینکه به آن کمک کند. البته جوان سازی ایندیانا جونز ۵ عمدتاً از این امر جلوگیری می کند، اما هنوز هم خالی از اشکال نیست.

هریسون فورد چگونه در سکانس آغازین ایندیانا جونز جوانتر شده است

مواقعی وجود دارد که چهره جوان شده‌ی فورد، حالات طبیعی و درستی را نشان نمی دهد. همچنین این واقعیت وجود دارد که فورد ۸۱ ساله، علی‌رغم تمام تلاش‌هایش، دیگر مانند اوایل دهه ۴۰ زندگی‌اش حرکت نمی‌کند و صدایش هم تغییر کرده است؛ در نتیجه چهره جوان، با اندام و نحوه حرکت و صدای واقعی فورد قابل انطباق نیست.

هریسون فورد چگونه در سکانس آغازین ایندیانا جونز جوانتر شده است

با وجود این مسائل، سکانس آغازین ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت، همچنان بسیار سرگرم کننده است. در بیشتر موارد، توجه کردن به ماجرایی که در جریان است، بهتر از توجه به کاستی های فناوری است. مهمتر از همه، سکانس آغازین غم انگیز ایندیانا جونز ۵، به درک احساسات قهرمان در سال ۱۹۶۹ و شخصیت پردازی او کمک می کند. روایت زندگی ایندیانا جونز با برش هایی از زمان های مختلف، جنبه های مختلف شخصیت این قهرمان را افشا می کند.

منبع: screenrant
دیجیاتو
بدون نظر

ورود