رونمایی تتلو از سالن جدید کنسرتش: این سالن را به هیچ ایرانی ای نمی دهند + ویدیو

رونمایی تتلو از سالن جدید کنسرتش: این سالن را به هیچ ایرانی ای نمی دهند + ویدیو

امیر تتلو که به لطف رای طرفدارانش در سایت The Top Ten، به تازگی در جایگاه اول لیست بهترین خواننده سبک R&B و بالاتر از مایکل جکسون و بیانسه قرار گرفته است، در ویدیویی از سالن جدید کنسرتش در ترکیه، رونمایی کرد. 

بیوگرافی امیر تتلو

امیرحسین مقصودلو متولد ۳۰ شهریور ۱۳۶۶ در تهران با اصالتی آذری متولد شد. امیر تتلو در یک خانواده ۵ نفره در محله مجیدیه تهران بدنیا آمد. مدتی به خاطر شغل پدرش در رشت زندگی کردند.

رونمایی تتلو از سالن جدید کنسرتش در ترکیه
تتلو و پدرش

 

رونمایی تتلو از سالن جدید کنسرتش در ترکیه
تتلو و مادرش

او به علت وضعیت مالی خانواده از نوجوانی کارگری کرده است و دو خواهر بزرگ تر از خود دارد. امیر تتلو مدتی در کارگاه نجاری و مدتی هم در یک سوپر مارکت شاگرد بود. تحصیلات وی دیپلم ریاضی است.

رونمایی تتلو از سالن جدید کنسرتش در ترکیه

تتلو موسیقی را با سبک رپ، در سال ۱۳۸۲ آغاز کرد. او در سال ۱۳۸۳ با حسین تهی گروه TNT را تشکیل دادند و بعد از چند کار مشترک از هم جدا شدند و به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه داد. در سال ۱۳۹۰، نخستین آلبومش را با نام «زیر همکف» منتشر کرد. همچنین آلبوم «تتلیتی» که حاوی ۱۵ ترانه بود را در سال ۹۲، منتشر کرد.

دستگیری

رونمایی تتلو از سالن جدید کنسرتش در ترکیه

تتلو در ۱۲ آذر ۱۳۹۲ توسط پلیس امنیت اخلاقی ایران بازداشت شد که پس از مدتی در ۱۴ آذر ۱۳۹۲ آزاد شد. او پس از آزادی با انتشار نامه‌ای از طرفدارانش عذرخواهی کرد. امیر تتلو پس از دستگیری و آزادشدن در صفحهٔ رسمی فیس‌بوک خود این اخبار را منتشر کرد. چند بار نسبت به اشتباهاتش اقرار کرد و در یک پروندهٔ صوتی خبر از پشیمان شدنش داد. چندی بعد، اخبار مبنی بر انتشار ندامت‌نامه‌ای از او و تلاشش برای کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

رفتن به ترکیه و حواشی آن

رونمایی تتلو از سالن جدید کنسرتش در ترکیه

تتلو بارها به دروغ یا راست از گرفتن مجوز و برگزاری کنسرت حرف زد اما زمان مشخص کرد حرف های او کذب بود و در تیر ماه ۹۷ ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد. او با ظاهری سرتا پا خاکوبی شده و ادبیاتی رکیک در اشعار و گفتارش، مورد پسند بسیاری و البته مورد تنفر برخی دیگر است. وی با حاشیه های بسیار و جنجال آفرینی، مدام خود را سوژه شبکه های اجتماعی می کند. یکی از بزرگترین جنجال های زندگی او، رابطه با سحر قریشی، بازیگر ایرانی بود که به دعوا در سطح فضای مجازی و جدایی آنها منجر شد. 

ارتباط با چهره های سیاسی

رونمایی تتلو از سالن جدید کنسرتش در ترکیه

ارتباط او با چهره های سیاسی ایران هم از دیگر حواشی عجیب زندگی اوست. امیر تتلو در روزهای پایانی تبلیغات انتخابات سال ۱۳۹۶ در کنار ابراهیم رئیسی نشست و درباره آهنگ امام رضا با او صحبت کرد. این دیدار در همان روزها واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت و بعدها نیکزاد نایب رئیس مجلس که رئیس ستاد ابراهیم رئیسی بود از این دیدار انتقاد کرد.

رونمایی تتلو از سالن جدید کنسرتش در ترکیه

در آستانه انتخابات ۱۴۰۰، او بار دیگر از ابراهیم رئیسی حمایت کرد و در کانال تلگرامی خود نوشت: «با اینکه اصلا دوست ندارم راجع به انتخابات صحبت کنم، اینبار اما اگه آقای رئیسی رئیس جمهور بشه من با همه اتفاقاتی که ممکنه برام بیوفته میام ایران. من از اول هم اوکی بودم با آقای رئیسی. هنوزم اوکی‌ام. در ضمن دوره قبل همه مارو مسخره کردن که هوادارای ما به سن قانونی نرسیدن اما ایندفعه چند سال گذشته و رسیدن با اینکه خودم اصلا به سیاست اعتماد ندارم ولی باز اگه چهار سال پیش به حرف من گوش می‌کردین لاقل الان چهار سال جلوتر بودین و زودتر عملکرد آقای رئیسی براتون روشن می‌شد»

مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

 • می می مرداد ۱, ۱۴۰۲

  من رفتم این سایته
  چرا نزده چند نفر رای دادن؟
  کلا ۳۰۰ نفر نظر دادن واسه نفر اول r&b دنیا؟
  این یه بار فراخوان میده به تتلیتیای ۱۴ تا ۱۶ سالش میگه کامنت چرت پرت بزارین ، نفر اول کامنت یوتیوب شد
  رفتم کامنتارو خوندم
  یارو زده بود : ۱
  در جواب نوشته بود : ۲
  در جوابش زده بود : ۳
  همینطور تا ۵۰۰ رفته بود
  بقیه هم یه متن خارجی کوتاه رو به چند روش هی کامنت کرده بودن
  شده رکورد دار کامنت دنیا

  مثله رائفی پور که توو کانال تلگرامش میره فراخوان میده ، بیاین تویتر هشتک بزنید #یا_علی بعد خبر میزنه خودش توو کانالش:
  امروز همزمان با ولادت حضرت علی ، هشتک یا علی در توییتر بیشترین تعداد رو داشته

  خود گوی و خود خندید ، عجب مرد هنرمندی

  • Esi مرداد ۲, ۱۴۰۲

   جوری هیت میده انگار دیده