نتایج یک مطالعه: کار هفتگی ۹۷ ساعته مادران برابر با شغلی با درآمد دلاری شش رقمی است

نتایج یک مطالعه: کار هفتگی ۹۷ ساعته مادران برابر با شغلی با درآمد دلاری شش رقمی است

همه می‌دانیم که مادران همواره با شکستن مرزها ثابت می‌کنند که عشق مادری هیچ محدودیتی نمی‌شناسد و فداکاری و مراقبت بی‌دریغ آنها غیرممکن‌ها را ممکن می‌کند. اما شاید تعجب کنید اگر بدانید که هفته کاری یک مادر معمولی به ۹۷ ساعت می‌رسد و به گفته محققان اگر قرار به پرداخت دستمزد به مادران بود، این زنان بی‌ادعا می‌بایست سالانه ۱۰۰۴۶۰ دلار حقوق دریافت می‌کردند.

مادران چندین کار را همزمان انجام می‌دهند

هفته کاری ۹۷ ساعته مادران می‌تواند حقوقی ۶ رقمی به دلار داشته باشد

سرنوشت تراژیک مادری که برای نجات فرزندانش تصمیم گرفت «زشت ترین زن جهان» باشد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مادران ۹۷ ساعت در هفته را صرف مراقبت از فرزندان خود می‌کنند. آنها در طول روز نقش های مختلفی مانند راننده، آشپز و معلم را بر عهده می‌گیرند.

برای این تحقیق ۲۰۰۰ مادر آمریکایی به همراه فرزندان ۵ تا ۱۸ ساله‌شان مورد بررسی قرار گرفتند که طی آن تمام وظایفی که مادران به عهده می‌گرفتند بررسی شد. برخی از عناوین شغلی رایج برای مادران شامل مربی زندگی، برنامه ریز غذا و حتی نوازشگر حرفه‌ای بود.

آنها نقش های زیادی را با عشق و فداکاری انجام می‌دهند

هفته کاری ۹۷ ساعته مادران می‌تواند حقوقی ۶ رقمی به دلار داشته باشد

به گفته مادران، یک روز معمولی شامل ۴۶ دقیقه برای حاضر کردن غذا برای کودکان، ۴۴ دقیقه برای شستن لباس و ۲۹ دقیقه سروکله‌زدن با کارهای هنری و نقاشی با بچه‌ها است. علاوه بر این، آنها نقش‌های دیگری مانند معلم خصوصی و درمانگر را بر عهده می‌گیرند که با احتساب آنها، زمان صرف‌شده طی یک روز از یک کار تمام وقت فراتر می‌رود. مادران زمان و تلاش قابل توجهی را برای ایفای نقش‌های متعدد خود و صرف نشان دادن فداکاری و عشق به خانواده خود می‌کنند.

شغل مادران مستحق دریافت حقوق شش رقمی است

هفته کاری ۹۷ ساعته مادران می‌تواند حقوقی ۶ رقمی به دلار داشته باشد

این تحقیق نشان داد که اگر قرار باشد مادران برای مسئولیت‌های فرزندپروری خود دستمزد دریافت کنند، باید سالانه ۱۰۰۴۶۰ دلار حقوق دریافت کنند. این مقدار چشمگیر علیرغم این واقعیت است که ۷۰ درصد از مادران مورد بررسی شغل‌های تمام وقت و نیمه وقت نیز داشته‌اند. تلاش‌های مادران به‌عنوان والدین بسیار ارزشمند است، و این مطالعه نشان می‌دهد که آنها در تربیت فرزندان و مدیریت مسئولیت‌های حرفه‌ای خود به صورت همزمان چه عمل چشمگیری انجام می‌دهند.

مادران اغلب خواب را قربانی می‌کنند

هفته کاری ۹۷ ساعته مادران می‌تواند حقوقی ۶ رقمی به دلار داشته باشد

در سال ۲۰۰۷، بنیاد ملی خواب یک نظرسنجی انجام داد که در آن بیش از ۱۰۰۰ زن بالغ از سنین و نژادهای مختلف مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج نگران کننده بود: ۶۰ درصد از زنان آمریکایی تنها یک یا دو شب خواب آرام در هفته داشتند و ۴۰ درصد هر شب مشکلات خواب را تجربه می‌کردند.

این کمبود خوابِ باکیفیت تأثیر قابل توجهی بر سلامت روانی و جسمی، زندگی شخصی، عملکرد کاری و حتی ایمنی رانندگی آنها داشت. این مطالعه نشان داد که کمبود خواب زنان عمدتا به دلیل انجام وظایف متعدد مانند کار، مراقبت از کودک، خانواده و روابط است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • یه خسته روزگار مرداد ۱۲, ۱۴۰۲

    خسته نباشن و زنده باشن همه مادران و مادر خودم که کل زندگیش سختی کشید
    منم الان به عنوان یه مرد بعضی وقتا میگم کاشکی یه دختر خوشگل بودم یه مرد وضع خوبی جور میشد کل زندگیم راحت میشدم
    اینقد حقمو خوردن بدرفتاری فشار کار نفهمی صاحاب کار که حاضرم ۱۰۰ ساعت ۵ نقش رو برا بچه ها بازی کنم