کمبود سرباز در روسیه و تلاش برای سربازگیری در قزاقستان با پاداش ۵,۲۰۰ دلاری

کمبود سرباز در روسیه و تلاش برای سربازگیری در قزاقستان با پاداش ۵,۲۰۰ دلاری

روسیه با ادامه جنگ در اوکراین مشکل تامین پرسنل نظامی دارد. به گزارش روز پنجشنبه رویترز، دولت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به قدری برای جذب نیرو درمانده است که مسکو پاداش ۴۹۵،۰۰۰ روبلی یا حدود ۵،۲۰۰ دلاری را به مردم کشور همسایه، قزاقستان، در صورت پیوستن به ارتش روسیه پیشنهاد می کند.

قزاقستان یکی از جمهوری های شوروی سابق است که حدود ۳.۵ میلیون روس تبار در آن زندگی می کنند و نزدیک به ۱۸ درصد از جمعیت ۱۹.۵ میلیون نفری این کشور را تشکیل می دهند.

کمبود سرباز در روسیه و سربازگیری در قزاقستان

به گزارش رویترز، آگهی های استخدام آنلاین پرچم های روسیه و قزاقستان را در کنار شعار “شانه به شانه” نشان می دهند. این پست ها پرداخت یکباره ۴۹۵،۰۰۰ روبلی، حقوق ماهانه ۱۹۰،۰۰۰ روبلی و مزایای دیگر را برای کسانی که با ارتش روسیه قرارداد امضا کنند، نوید می دهند.

براساس گزارش رویترز، این تبلیغات به وب سایتی تعلق دارند که به مردم این پیشنهاد را می دهد تا به ارتش روسیه در منطقه ساخالین در شرق این کشور بپیوندند – جایی که سازمانی که توسط دولت محلی تاسیس شده است در حال انجام سربازگیری است.

روسیه و قزاقستان متحد یکدیگر هستند. با این حال، دولت قزاقستان از جنگ روسیه در اوکراین حمایت نکرده و خواستار صلح شده است.

کمبود سرباز در روسیه و سربازگیری در قزاقستان

کمبود سرباز در روسیه و سربازگیری در قزاقستان

براساس گزارش رویترز، پیوستن به درگیری های نظامی در خارج از کشور برای کسب منافع مالی نیز براساس قانون در قزاقستان غیرقانونی است.

تلاش های مسکو برای جذب شهروندان غیر روسی در حالی صورت می گیرد که این کشور در بحبوحه جنگ اوکراین با بحران گسترده پرسنلی مواجه است، به ویژه پس از آنکه پوتین در پاییز گذشته بسیج ۳۰۰ هزار نیروی ذخیره را آغاز کرد، موضوعی که باعث فرار ده ها هزار مرد روس از این کشور شد.

کمبود سرباز در روسیه و سربازگیری در قزاقستان

و این فقط ارتش روسیه نیست که با کمبود مواجه است. شبکه خبری راشاتودی روز پنجشنبه به نقل از نظرسنجی موسسه سیاست اقتصادی گایدار گزارش داد، اقتصاد روسیه نیز با کمبود بی سابقه نیروی کار مواجه است. این بررسی ها نشان داد که ۴۲ درصد از شرکت های صنعتی روسیه در ماه ژوئیه با کمبود کارگر مواجه شده اند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • Mahdi مرداد ۱۶, ۱۴۰۲

  روسیه هیچوقت خودش هیچ جنگی رو نبرده،
  جنگ زمستانی بین شوروی و فنلاند رو که یادتون هست،چه افتضاحی بار آوردن
  الانم هم نمیتونه اوکراین رو شکست بده
  جنگ جهانی دوم هم اگه آمریکا کلی اسلحه و مواد غذایی و تدارکات نمیفرستاد،الان روسا داشتن آلمانی خرف میزدن

  • Javad مرداد ۱۶, ۱۴۰۲

   بابا چی داری میگی، تمام کارشناسان آمریکایی پیروزی روسیه رو پیش بینی کردن بعد تو میگی نمیبرن، این مطالبی هم که روزیاتو میذاره کاملا نامعتبر هست. فک کنم زلنسکی از بودجه ای که آمریکا براش درنظر گرفته یه مقدارش برا روزیاتو میفرسته تا مطالب ضد روسی بذاره. اینم میگه کمبود سرباز، اولا ارتش اوکراین داره سربازهاشو از دست میده نه روسیه دوما مردم اوکراین هست دارن فرار میکنن تا دارد میدان نبرد نشن. خواهشا اعتبار خودتون رو خراب کنید.

 • حسن مرداد ۱۷, ۱۴۰۲

  در جنگ جهانی دوم روسیه یا همان شوروی بر آلمان پیروز شد ولی در واقع اگر آمریکا نبود الان نژاد روس و اسلا از بین رفته بود