هزینه ۵۵ هزار یورویی آنگلا مرکل برای آرایش مو و صورت به حساب دولت آلمان

هزینه ۵۵ هزار یورویی آنگلا مرکل برای آرایش مو و صورت به حساب دولت آلمان

آنگلا مرکل، صدراعظم سابق کشور آلمان، از زمان کناره‌گیری از قدرت تاکنون ۵۵ هزار یورو بابت آراستن مو و آرایش صورت به حساب دولت آلمان هزینه کرده است.

بر اساس اسنادی که از سوی نشریه آلمانی تاگِس اشپیگل منتشر شده است، خانم مرکل با وجود کناره‌گیری از سمت خود در سال ۲۰۲۱ میلادی همچنان هزینه‌هایی از دولت فدرال آلمان دریافت می‌کند.

هزینه ۵۵ هزار یورویی آلمان برای آرایش آنگلا مرکل پس از ترک قدرت

در این گزارش آمده است صدراعظم سابق آلمان مدتی است که دیگر به آرایشگر قدیمی خود مراجعه نمی‌کند و آرایشگر جدید او یک طراح مد نیز هست.

دولت آلمان در سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۳۷ هزار یورو و در سال ۲۰۲۳ نیز حدود ۱۷ هزار یورو برای آرایش خانم مرکل در برنامه‌های عمومی و خصوصی پرداخت کرده است.

صدراعظم پیشین آلمان که به مدت ۱۶ سال در قدرت بود، به تاگس‌ اشپیگل گفته است: «این هزینه‌ها صرف‌نظر از عمومی بودن یا غیردولتی بودن آن‌ها، با انجام وظایف رسمی مرتبط است.»

هزینه ۵۵ هزار یورویی آلمان برای آرایش آنگلا مرکل پس از ترک قدرت

افزایش هزینه‌های خدمات آرایشی مقامات از گذشته انتقاداتی را در پی داشته است. راینر هولزنگل، رئیس انجمن مالیات دهندگان گفته که هزینه‌ها باید «به حداقل ممکن کاهش یابد و در برخی موارد نیز به صورت خصوصی پرداخت شود».

به نظر می‌رسد اولاف شولتس، صدراعظم کنونی آلمان نیز برای سفرهای عمومی خود از ایجاد چنین هزینه‌هایی دریغ نمی‌کند. از اول سال جاری میلادی تاکنون، نمایندگان صدراعظم بیش از ۲۱ هزار یورو برای آراستن مو و آرایش صورت هزینه کرده‌اند. این رقم در سال ۲۰۲۲ میلادی به حدود ۴۰ هزار یورو رسیده بود.

هزینه ۵۵ هزار یورویی آلمان برای آرایش آنگلا مرکل پس از ترک قدرت

تحقیق پارلمانی در اوایل سال جاری نشان می‌داد که هزینه‌های مربوط به عکاسان و آرایشگران در سال اول دولت شولتس در سال ۲۰۲۲ میلادی نیز به حدود ۱.۵ میلیون یورو افزایش یافته است. این رقم تقریبا ۸۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۱ یعنی زمان صدارت خانم مرکل است.

هفته گذشته نیز زمانی که گزارش داده شد، دفتر مارکوس سودر (رهبر ایالت باواریا) تنها در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۱۸۰ هزار یورو برای عکاسان مستقل خرج کرده، انتقادات زیادی در این‌باره مطرح شد.

آقای سودر گفته است که عکاسان را «بر اساس مناسبت‌ها و با نرخ توافقی ساعتی یا روزانه استخدام می‌کند» و عکس‌ها با اهداف مطبوعاتی و مستندسازی گرفته شده‌اند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود