فضانورد اماراتی نشان می دهد که عسل در فضا چه شکلی می شود + ویدیو

فضانورد اماراتی نشان می دهد که عسل در فضا چه شکلی می شود + ویدیو

سلطان النیادی، فضانورد اماراتی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی است، در ویدیویی نشان داد که عسل در وضعیت بی‌وزنی فضا چه شکلی پیدا می کند. النیادی ۴۲ ساله که در طولانی ترین ماموریت فضایی عربی، در حال انجام وظیفه است، ویدیویی را در توییتر خود به اشتراک گذاشت که در آن در حال آماده کردن یک میان وعده با عسل است و تغییر شکل عسل در بی وزنی فضا، مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

سلطان النیادی هر از چند گاهی پدیده‌ها و رویدادها را با ویدیوهایی در طول سفر طولانی فضایی خود مستند می‌کند. این فضانورد اماراتی که در حال حاضر در طولانی‌ترین ماموریت فضایی عربی در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به سر می‌برد، در توییتر گفت: «نظر شما در مورد شکل عسل در فضا چیست؟ مقداری عسل اماراتی برای من باقی مانده است که هر از گاهی می‌خورم. فواید آن بسیار زیاد و برای سلامت فضانوردان مهم است.»

فضانورد اماراتی نشان می دهد که عسل در فضا چه شکلی می شود

النیادی، از محیط میکرو گرانشی فضاپیما در فضا استفاده می‌کند تا با یک ظرف عسل بازی کند و نمایشی جالبش را به اجرا بگذارد.

این ویدیو در فضای مجازی پخش شد و بسیاری از دنبال‌کنندگان از او به خاطر انتشار این فیلم ویژه تشکر کردند.

فضانورد اماراتی نشان می دهد که عسل در فضا چه شکلی می شود

النیادی در سوم مارس با همراهی تیم مأموریت Crew-۶ با فضاپیمای SpaceX Dragon Endeavor به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید تا طولانی‌ترین ماموریت تاریخ جهان عرب را که ۶ ماه طول می‌کشد آغاز کند.

این فضانورد اماراتی و همکارانش با خدمه Crew-۶ شروع به انجام ماموریت‌های تعیین شده خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی کردند.

فضانورد اماراتی نشان می دهد که عسل در فضا چه شکلی می شود

این ماموریت که توسط مرکز فضایی محمد بن راشد به عنوان بخشی از برنامه فضانوردی امارات در ایستگاه فضایی بین‌المللی صورت می گیرد، اولین ماموریت طولانی مدت فضانوردان عرب در تاریخ است.

چندی پیش هم ویدیویی که در آن فضانوردان عربستانی نحوه وضو گرفتن و نماز خواندنشان را در فضا توصیح می دادند، مورد توجه قرار گرفته بود.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود