طرز تهیه پیتزای پپرونی خوشمزه و مخصوص در خانه

طرز تهیه پیتزای پپرونی خوشمزه و مخصوص در خانه

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

پیتزا پپرونی یکی از انواع پیتزاهای محبوب ایتالیا می باشد که به عنوان یک غذای بین المللی در تمام جهان شناخته شده می باشد. این پیتزا به دلیل اینکه با یک نوع سوسیس خاص به نام پپرونی طبخ می شود با نام پیتزا پپرونی شناخته می شود. برای آشنایی با روش پخت پیتزای پپرونی در منزل با ما همراه باشید.

موادلازم

سوسیس پپرونی     ۲۵۰ گرم

پنیر پیتزا ۱۵۰ گرم

گوجه فرنگی        ۱ عدد

فلفل دلمه ای قرمز  ۱ عدد

سس کچاپ           ۲ قاشق غذاخوری

آویشن     به اندازه کافی

طرز تهیه پیتزای پپرونی

مرحله اول

برای تهیه پیتزا پپرونی رستورانی ابتدا فلفل دلمه ای را می شوییم و کلاهک آن را می گیریم و محتویات داخل آن را کاملا خالی می کنیم و روی تخته آشپزخانه به صورت نگینی خرد می کنیم و در گوشه ای از تخته آن ها را جمع می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله سوسیس های پپرونی را به صورت ورقه ورقه ای برش می دهیم. اگر شما هم علاقه مند به تهیه سوسیس و کالباس سالم هستید می توانید از طریق آموزش سوسیس پپرونی آن را در منزل تهیه کنید.

طرز تهیه پیتزای پپرونی خوشمزه و مخصوص در خانه

مرحله سوم

گوجه فرنگی را نیز می شوییم و محتویات داخل آن را خالی می کنیم و قسمت گوشت دار گوجه فرنگی را نیز روی تخته آشپزخانه به صورت مکعب های ریز خرد می کنیم و در بشقابی می ریزیم.

مرحله چهارم

سپس فر را روشن می کنیم و روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد می گذاریم تا به مرور زمان گرم شود. خمیر پیتزا آماده شده را در قالب مورد نظر پهن می کنیم و با دست روی خمیر را کمی فشار می دهیم تا همه نقاط قالب به صورت یکسان دارای حجم باشد.

مرحله پنجم

بعد سس کچاپ را روی خمیر می ریزیم و با کف قاشق آن را روی خمیر پخش می کنیم تا همه جای خمیر کاملا پوشیده از سس شود و در ادامه نصف پنیر پیتزا را روی سس می ریزیم و انرا به صورت یکدست روی خمیر پیتزا پخش می کنیم.

شما می توانید طرز تهیه پنیر پیتزای فوری و ساده در منزل را مشاهده کنید و از این پنیر پیتزای جذاب و خوشمزه در پیتزای خود استفاده کنید.

مرحله ششم

در ادامه سوسیس پپرونی خرد شده و فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی های خرد شده را به ترتیب و شکیل روی خمیر پیتز می چینیم و در آخر آویشن به هر میزانی که تمایل داریم روی مواد پیتزا می پاشیم و باقی مانده پنیر پیتزا را روی سطح موادمان می ریزیم.

مرحله هفتم

توجه داشته باشید که پینزا پیتزا باید کاملا روی مواد پیتزا را بپوشاند ، در ادامه ظرف پیتزا را داخل فر روی طبقه دوم قرار می دهیم تا به مدت ۲۰ دقیقه پنیر آن کاملا آب شود.البته برای طلایی شدن روی پنیر حتما باید از گریل داخل فر استفاد کنید.

مرحله هشتم

اگر می خواهید روی پیتزا خوب برشته شود بهتر است پس از اتمام ۲۰ دقیقه پخت پیتزا ، قالب را در طبقه اول بگذاریم و گریل را روشن کنیم تا به مدت ۵ دقیقه کاملا سطح روی پیتزا نیز برشته و خوش رنگ شود.پیتزا پپرونی آماده شده را از فر بیرون می آوریم و با سس کچاپ نوش جان کنید.

طرز تهیه پیتزای پپرونی خوشمزه و مخصوص در خانه

نکات پخت پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی با قارچ و سوسیس پپرونی خانگی

برای تهیه این پیتزا به روش ایتالیایی و امریکایی فقط از سوسیس پپرونی استفاده می شود که اگر شما هم دوست دارید به روش سالم آن را تهیه کنید می توانید با آموزش های فست فود سالم توسط مهدیه جندی سوسیس پپرونی را به سادگی در منزل تهیه کنید.

علاوه بر آن اگر شما دوست دارید از قارچ هم برای تغییر طعم و زیباتر شدن پیتزا استفاده کنید. برای مقدار مواد بالا ۱۰۰ گرم قارچ را به صورت ورقه ای خرد کنید و روی پیتزا بچینید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود