ادعای جنجالی یک چهره اصولگرا: «مهسا امینی طرفدار حزب کومله بود»

ادعای جنجالی یک چهره اصولگرا: «مهسا امینی طرفدار حزب کومله بود»

اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مصاحبه ی جدید خود با خبرگزاری ایلنا ادعاهای بحث برانگیزی را درباره ی مهسا امینی و حادثه ی رخ داده برای وی مطرح کرده است. اظهارات بادامچیان در حالی است که مقامات رسمی روایت دیگری از ماجرای مهسا امینی داشته اند و روشن نیست منبع ادعاهای این چهره اصولگرا کجاست.

بادامچیان مهسا امینی

بخشی از گفتگوی بادامچیان با خبرگزاری ایلنا به شرح زیر است:

* یکی از نقدهای جدی در مورد وضعیت حجاب نوع برخورد با بی‌حجابی و رفتار گشت ارشاد بود که منجر به آن اتفاق و شروع حوادث سال گذشته شد، این نوع رفتارها اصلاح‌پذیر نیست؟

بادامچیان: این بحث غلط است. رفتار گشت ارشاد با مهسا امینی چیزی نبود. یک مقدار نظام با خانم مهسا امینی مدارا کرد. خانم ژینا طرفدار حزب کومله است و عکس رقاصی‌ او با حزب کومله موجود است. بعد آمد با لباس مبتذل در تهران به پارک رفت. در آنجا به او تذکر دادند که پارک محل عمومی است. شروع کرد به فحاشی و دعوا. گفتند سوار گشت ارشاد شود، مگر گشت ارشاد چه کار می‌کرد؟ دعوا می‌کرد یا می‌زد؟ او را به مقر گشت ارشاد آوردند که راهنمایی‌اش کنند. یک مرتبه حال او به هم خورد و بعد هم فوت کرد و بعد از آن حرکت دسته‌جمعی منظم از داخل و خارج به همراه بی‌بی‌سی، سی‌ان‌ان، من و تو و اینترنشنال و صهیونیست‌ها شروع شد که خانم مهسا امینی در برخورد با گشت ارشاد کشته شده است.

* در موارد دیگر چطور که با رفتار تند با زنان بی‌حجاب یا کم حجاب برخوردهایی شده است، آیا این نوع برخوردها کارساز است؟

بادامچان: چرا با گشت ارشاد دعوا دارند؟‌ چرا با خانم‌هایی که به شکل غیرمناسب بیرون می‌آیند، هفتاد قلم آرایش کرده، با این افراد برخورد نمی‌شود؟‌ او دارد خلاف می‌کند. در جمهوری اسلامی خلاف قانون، خلاف دین، اسلام عمل می‌کند. به جای اینکه به این بگویند تو اشتباه کردی، خلاف کردی، می‌گویند گشت‌ارشاد چرا این کار را کرده؟ گشت ارشاد را هم نقد کنند، اما بعد بگویند اگر گشت‌ارشاد این کار را کرد، خانم مهسا هم خیلی کار زشتی کرد. چرا از مهسا امینی حمایت کردند؟ آیا جمهوری اسلامی آمد مهسا امینی را بکشد؟ چنین کاری را نمی‌کند. او یک بی‌حجاب است و حداقل مجازات می‌شود. زشتی کاری که دار و دسته اصلاح‌طلب و دار و دسته این‌ تیپی می‌کنند خدا می‌داند در عمق جامعه و فرهنگ ایرانی به ضرر کامل‌شان تمام می‌شود. نصیحت من را بپذیرند. اگر خواستند به گشت ارشاد نقد کنند، مهسا امینی را هم نقد کنند و بگویند این کار هم غلط است.

پیش تر سعید قاسمی، فعال سیاسی اصولگرا و سردار بازنشسته سپاه هم ادعاهای مشابهی را درباره ی مهسا امینی مطرح کرده بود. او در یکی از سخنرانی های خود حوادث سال گذشته ی کشور را «فتنه ای برنامه ریزی شده با شعار مزخرف زن زندگی آزادی» عنوان کرده و مدعی شده بود مهسا امینی «فردی آموزش دیده و عضو کومله» بود.

اسدالله بادامچیان کیست؟

بادامچیان مهسا امینی

اسدالله بادامچیان متولد ۱۳۲۰ در تهران، سیاست‌مدار ایرانی و دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی است.

او فوق لیسانس علوم سیاسی و دکترای روابط بین‌الملل دارد و با علوم حوزوی در حد سطح آشنا است.

وی از زندانیان سیاسی در دوره محمد رضا پهلوی بود که به دلیل همکاری با هیأت های موتلفه اسلامی و سازمان مجاهدین خلق چندین دوره محکومیت حبس کشید و مدتی قبل از انقلاب ایران (۱۳۵۷) با شرکت در جشن شاهنشاه سپاس و عفو شاه از زندان آزاد شد.

وی در حال حاضر عضو شورای مرکزی، قائم مقام رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی است و سابقه دبیر اجرائی، رئیس مرکز امور سیاسی، مدیر مسئول هفته نامه «شما» در این حزب را دارد.

با توجه به سابقه فعالیت سیاسی خود، در نگارش و بیان تاریخ وقایع سیاسی پنجاه سال گذشته فعال است. با احزاب سیاسی قبل از تشکیل حزب جمهوری اسلامی همکاری داشته و از پایه‌گذاران موتلفه اسلامی است.

بادامچیان تا کنون حدود ۵۰ جلد کتاب تألیف نموده که اکثر آن‌ها توسط انتشارات اندیشه ناب به چاپ رسیده‌است.

از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

– دبیر اجرائی حزب جمهوری اسلامی، مسئول استان‌ها و شهرستان‌های آن حزب، مسئول تبلیغات آن حزب.

– عضو مؤسس و شورای مرکزی جامعه اسلامی فرهنگیان

– عضو مؤسس جامعه زینب

– نایب رئیس و مخبر کمیسیون اقتصاد و دارائی، عضو کمیسیون اجتماعی، عضو کمیسیون احزاب مجلس، عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی معاون سیاسی و مشاور امور اجتماعی رئیس قوه قضائیه

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • Razed شهریور ۴, ۱۴۰۲

  این موجود هم یه مؤتلفه ای هست, از قماش عسگراولادی و میرسلیم که تبار یهودیت دارند.

  • یهودیای مخفی شهریور ۴, ۱۴۰۲

   حرفت درسته
   تو مصر اردن و لبنان سوریه تو این ۱۰۰ سال خیلی از جاسوسهاشون یهودی بودن ولی مخفی میکردن. در اصل یهودی بودنا ولی میگفتن مسلمون هستن. تو کشور ما احتمالا دنباله های احمدی نژاد و یه سری مهاجرین افغانی یهودی هسن. من یه دوست تاجیک افغانی داشتم میگفت اکثر این افغانیای هزاره یهودی هستن تو باطن اما مخفی میکنن. اینا از قدیم یهودیهای خزری بودن که مسلمون شدن ولی خیلیاشون تو ظاهر مسلون شدن تو باطن همون یهودی بودن. هزاره های افغانستان اکثرشون از نسل همون یهودیا هستن. و اتفاقا اکثر مهاجرین از همین هزاره های های یهودی هستن

 • بود دیگه شهریور ۴, ۱۴۰۲

  بود دیگه .

  ولی دلیل نمیشه این مشکلات مملکت رو گردن اینا انداخت. کسی که دلسوز مملکت هست میاد میگه چرا باید دشمن از این نقطه ضعف ها استفاده کننه؟

  • احسان شهریور ۵, ۱۴۰۲

   اینا میگن دشمن قویتر از ما عمل کرده اما نمیخوان برن هم جالبه!!!!

 • محسن شهریور ۵, ۱۴۰۲

  چقدر شبیه مهران مدیری تو رحمان۱۴۰۰ این بابا