همین‌جا، همین حالا | تدکس پیروزان، ۱۰ شهریورماه برگزار می‌شود

همین‌جا، همین حالا | تدکس پیروزان، ۱۰ شهریورماه برگزار می‌شود

هدف اصلی رویداد تدکس (TEDx) در واقع گسترش ایده‌ها به کمک سخنرانی‌های کوتاه و قدرتمند، که زمان آن‌ها کمتر از ۱۸ دقیقه است، جلب شده است. در این رویداد، ذهن‌های خلاق جامعه با موضوعات متنوع درگیر می‌شوند و گاها به ایده‌هایی نوآورانه و تحول‌گرایانه دست پیدا می‌کنند. این ایده‌ها اگر به درستی و مناسب برای دیگران ارائه شوند، قادر به ایجاد تغییراتی در نگرش، رفتار و ارتباطات افراد جامعه هستند. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی جوانب مختلف این رویداد بپردازیم.

طی چند سال گذشته، تیم تدکس دانشگاه تهران، تمام انرژی و تلاش خود را به کار گرفت تا با برگزاری سه رویداد تدکس در سال‌های مختلف و نشر ایده‌های ارزشمند در جامعه، تأثیری هرچند کوچک در حال مردم و ایجاد آگاهی ایفا نماید. در آستانه چهارمین رویداد، تیم تدکس دانشگاه تهران لازم دانست تا تغییراتی جدی در نام تدکس داشته باشد تا با یک ماهیت امیدبخش و معنای جدید برای خلق آینده‌ای زیبا در راستای رسالت خود قدم بردارد. برای همین، با نام تدکس پیروزان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

رویداد تدکس پیروزان (چهارمین رویداد تدکس دانشگاه تهران)، دهم شهریورماه ۱۴۰۲ با موضوع «همین‌جا، همین حالا» به‌صورت حضوری (با ظرفیت محدود) و لایو آنلاین برگزار می‌شود. این رویداد با همکاری و انرژی افراد مستعد و مبتکری اجرا شده که داوطلبانه در تیم برگزاری تدکس پیروزان همکاری می‌کنند.

درون‌مایه رویداد تدکس پیروزان ۲۰۲۳

موضوعات موردبحث سخنرانان در لایه زیرین از طریق ریسمانی به یکدیگر متصل می‌شود که در اکثر همایش‌های TEDx، همان تم یا موضوع رویداد است. این انتخاب در نگاه اول شاید به چشم مخاطب نیاید؛ اما این قالب، ساختار نگرش مخاطب را به چالش می‌کشد و او را به اندیشیدن درباره موضوعات و یافتن نقاط اتصال میان آن‌ها دعوت می‌کند.

موضوع رویداد تدکس پیروزان ۲۰۲۳، «همین‌جا، همین حالا» انتخاب‌شده است. زندگی، گذران روزها و ماه‌ها و سال‌هاست؛ روزهایی که عجله دارند بیاند و بروند! این‌جا، اکنون و حال را دریابیم، فرصتی نمانده برای تکرار! همین‌جا و همین حالا با قدم‌های کوچک هر یک به سهم خود، آغاز کنیم هر آنچه را که درست است! بلکه نتایج این قدم‌های کوچک و پیوسته، نورافکن‌های پرشوری باشند که گاه و بیگاه، حال و هوای افکار ما را حسابی روشن ‌کنند! جدامان کنند از آشفتگی‌ها، تاریکی‌ها و ناامیدی‌ها. ما در تدکس پیروزان، تعهد داریم به بهتر کردن احوال نه با توقع و انفعال، بلکه با مسوولیت‌پذیری و اقدام آگاهانه، با علم به این که تاریکی و ابهام سایه‌ای بزرگ بر روح و افکار ما نهاده است!

امید داریم به پیروزان، به کامیابی، به فردا!

ما پیروزانیم!

ساعت خورشیدی که در آن نور خورشید منبع نمایش زمان اقدام است، نماد تدکس امسال ماست، با این نماد از هر کجایی و هر اکنونی آغاز می‌کنیم!

سخنرانان رویداد

این رویداد متشکل از سخنرانانی در حوزه‌های مختلف مانند هنر، مسئولیت اجتماعی و کارآفرینی است. هدف از دعوت هر سخنران، ارائه دیدی جدید و نگاهی با زوایای مختلف به مساله فرهنگ و تغییر نوع نگاه به مشکلات می‌باشد. رویکرد اصلی این رویداد، پذیرش مسئولیت و اقدام آگاهانه حتی با گام‌های کوچک است و سعی شده تا در قالب این رویداد، افقی جدید پیش‌روی افراد باز شود. بدین‌ جهت از افرادی برای سخنرانی دعوت‌ شده است که گام‌های موثری را همین تاریکی‌ها برداشته‌اند، بدون این که نامی از آن‌ها در تریبون‌های پرقدرت شنیده شده باشد. رسالت اصلی ما ایجاد فرصتی حتی کوچک است برای آشنایی با ساختار فکری منحصربفرد این افراد در مسیری که پیمودند. ما باور داریم شنیده شدن این تجربه‌های زیسته و پر حاصل، پیش‌ران اصلی تغییرات بزرگ در آینده‌ای نزدیک خواهد بود.

برخی سخنرانان رویداد تدکس «همین‌جا، همین حالا»

● منصور زندی نهاد (مدرس، محقق و مشاور در صنعت قهوه)

● هما ساداتیان (هنرمند و عروسک ساز)

● محمد مهدی پور بصیر (کارآفرین سریالی و سرمایه‌گذار خطرپذیر)

● رکسانا اربابی نژاد (مربی یوگا کودک و مؤسس اپلیکیشن یوگای کودک تیله)

● رکسانا معتمدی (متخصص بازاریابی)

● سعید انوری نژاد (مدیر پروژه بازسازی بوم و لنج ایرانی)

● رها قاسمی (مربی موج‌سواری)

میزبان رویداد

باافتخار این رویداد با میزبانی جناب آقای محمد لقمانیان (بازیگر و عروسک‌گردان لقمه) برگزار خواهد شد.

حامیان رویداد تدکس

بی‌تردید برگزاری چنین رویدادی بدون حمایت سازمان‌ها، شرکت‌ها و گروه‌های دغدغه‌مند جامعه میسر نیست. در مسیر برگزاری رویداد تدکس پیروزان، مرکز خرید هدیش مال از حامیان اصلی برگزاری رویداد است. هم‌چنین مجموعه‌های یکتانت، تریبون، بن‌مانو، بیت‌پین و کیدزی به صورت ویژه از رویداد حمایت می‌نمایند.

همچنین مجموعه‌های متعددی از جمله ایران دکونومی، ایسمینار، رهنماکالج، بیزینس اسپیکر، زی‌مگ، صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی أصفهان، مدیرنامه، آبگینه، دنیای برند و توسعه برند در زمینه اطلاع‌رسانی و مجموعه‌های بن‌مانو، توک کافی و شیرینی نرگس نیز در پیشبرد بحث پذیرایی رویداد همراه ما خواهند بود.

همراهان معنوی بسیاری این رویداد را مورد حمایت خود قرار داده‌اند و هر کدام در راستای مسئولیت اجتماعی، نقشی در برگزاری این رویداد ایفا کردند از جمله استودیو تجربه، انتشارات آریانا قلم و نشر اطراف.

ثبت‌نام در رویداد تدکس پیروزان ۲۰۲۳ «همین‌جا، همین حالا»

برای ثبت‌نام در این رویداد می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت‌نام نمایید:

ثبت‌نام در رویداد تدکس پیروزان

بدون نظر

ورود