روایت حسین امیرعبداللهیان از تحریم ها علیه روسیه و تاثیر آن بر گربه های این کشور

روایت حسین امیرعبداللهیان از تحریم ها علیه روسیه و تاثیر آن بر گربه های این کشور

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به تازگی در گفتگویی درباره تحریم ها علیه روسیه پس از حمله به اوکراین صحبت کرده و در توصیف حجم بالای این تحریم ها گفته است که یکی از مقامات روسی به او گفته «حتی گربه های روسی هم از شرکت در مسابقات بین المللی زیبایی گربه محروم شده‌اند.»

حسین امیرعبداللهیان که به تازگی سفرهای منطقه ای را در دستور کار خود قرار داده و در کشورهایی نظیر فلسطین و سوریه با مقامات دیدار داشته، در بخشی از گفتگوی مفصل اخیر خود با روزنامه اطلاعات، به موضوع تحریم‌ ها علیه روسیه پرداخت و گفت: «شاید پنج سال پیش تصور اینکه روزی روسیه با این حجم از تحریم‌ها مواجه شود، را نمی‌کردیم.»

روایت حسین امیرعبداللهیان از تحریم گربه های روسی

او در توصیف تحریم هایی که روسیه با آن مواجه است گفت: «یکی از مقامات روسیه چندی پیش به خودم گفت تحریم‌های روسیه به قدری است که گربه‌های این کشور هم از مسابقات بین‌ المللی زیبایی گربه محروم شده‌اند. نگذاشتند هیچ چیز از تیغ تحریم دور بماند.»

روایت حسین امیرعبداللهیان از تحریم گربه های روسی

خبر تحریم گربه های روسی از سوی فدراسیون گربه (FIFe) که خود را سازمان ملل گربه‌ها می‌خواند، مربوط به اسفند ۱۴۰۰ است. در آن زمان این سازمان بین المللی با قدمتی ۷۰ ساله در بیانیه ای اعلام کرده بود: «هر گربه‌ای که در روسیه پرورش داده شده باشد نمی‌تواند وارد نمایش‌های سالانه شود یا در کتاب شجره‌نامه این فدراسیون خارج از کشور ثبت شود. هر گربه‌ای که متعلق به نمایش‌دهندگان مقیم روسیه باشد هم فارغ از اینکه در چه کشوری ثبت شده باشد، نمی‌تواند در نمایش‌های FIFe در کشور شرکت کند.»

در گزارشی مربوط به اسفند ۱۴۰۰ آمده بود که تحریم‌‌هایی که از شروع حمله پوتین به اوکراین علیه روسیه صورت گرفته بیشتر از مجموع تحریم‌های ایران، ونزوئلا، میانمار و کوباست.

روایت حسین امیرعبداللهیان از تحریم گربه های روسی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی همچنین گفت: «امروز یکی از کنشگران مهم و عضو اصلی بریکس، روسیه ای است که خود تحت سخت‌ترین تحریم‌ها به خاطر جنگ در اوکراین قرار دارد. کشورهای موسس احساس می‌کنند که این وضع ممکن است فردا برای آنها هم پیش بیاید چرا که تحریم ابزاری برای برخورد با همه طرف‌ها شده است. شاید پنج سال پیش تصور اینکه روزی روسیه با این حجم از تحریم‌ها مواجه شود، را نمی‌کردیم.»

امیرعبداللهیان با تاکید بر تضعیف روز به روز آمریکا گفت: «جهان در حال تغییر است. هم نظم بین‌المللی و هم نظام بین‌المللی در حال تغییر است و در چارچوب این تغییر، فرصت‌های جدیدی در حال به وجود آمدن هستند. من نمی‌گویم که آمریکا با شیب تند در حال سقوط است. آمریکا دارد می‌جنگد و تلاش می‌کند که هژمونی خود را حفظ کند، توانسته هیکل را حفظ کند، اما قدرت اعمال هژمونی آن روز به روز در حال تضعیف شدن است.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • Fg شهریور ۱۳, ۱۴۰۲

  بازهم خوبه که اگر حداقل به مشکلات بیکاری دهه شصتی ها و اجاره خانه و … توجه نمیشه ، به مشکلات گربه های روسی توجه میشه .

  • علی شهریور ۱۳, ۱۴۰۲

   ماشالا آیکیو بعضی هاتون اینقدر زیاده آدم نمیدونه چیکارتون کنه.
   الان از کجای مصاحبه این موضوع رو برداشت کردی؟

   • حامد شهریور ۱۴, ۱۴۰۲

    آی کیو شما بالاتره ولی فکر میکنم!