عادت های صبحگاهی که نمی دانستید به پوست صدمه می زنند

عادت های صبحگاهی که نمی دانستید به پوست صدمه می زنند

روتین مراقبت از پوست تان شاید کاملاً منطبق بر نیازهای پوستی تان طراحی شده باشد، اما هنوز این امکان وجود دارد که ندانسته مرتکب اشتباهاتی شوید که شما را از رسیدن به پوستی بی نقص بازدارند.

در ادامه از چند دلیل کمتر واضح جوش ها و چین و چروک های زودرس خواهیم گفت.

۱- هر روز یک صبحانه ی تکراری می خورید

صبحانه ی محبوب تان شاید راهی لذتبخش برای شروع روزتان باشد، اما اگر هر روز همان را بخورید، ممکن است سهواً به بدن و پوست خود صدمه بزنید. خوردن هر روزه ی یک صبحانه ی تکراری بدن را از دیگر مواد مغذی محروم می کند، امری که ممکن است به کمبود تغذیه بیانجامد و باعث خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن شود.

۲- حمام طولانی می کنید

گرفتن یک دوش آب گرم راه بسیار خوبی برای سرحال شدن در زمان صبح است، بخصوص در ماه های سرد سال. اما عادت هر روز حمام کردن می تواند به پوست صدمه بزند. آب داغ به لایه ی محافظ پوست که رطوبت مورد نیاز را در خود نگه می دارد، آسیب می زند، امری که به فرآیند پیری پوست سرعت می بخشد. و اگر برای صرفه جویی در وقت، صبح ها صورت خود را زیر دوش می شویید، باید بدانید که این کار به مویرگ های روی صورت صدمه می زند، چون آب داغ آن ها را گشاد می کند.

۳- اولین چیزی که صبح ها می خورید قهوه است

بسیاری از ما نمی توانیم صبح خود را بدون یک لیوان قهوه ی داغ تصور کنیم و این نوشیدنی جدا از طعم دلپذیرش، می تواند واقعاً برای پوست مفید باشد. اما اگر هر روز پیش از صبحانه آن را بخورید، ممکن است ضرر آن برای پوست تان بیشتر از منفعتش شود. قهوه یک ادرارآور قوی است، یعنی ممکن است باعث شود آب بدن خود را اندکی از دست دهید. این امر دفع سموم از طریق پوست را برای بدن دشوارتر می کند و شما را بیشتر مستعد چین و چروک زودرس می سازد.

۴- تنها در روزهای آفتابی کرم ضد آفتاب می زنید

کرم ضد آفتاب در تابستان کمک می کند زمانی که بیرون هستید از پوست تان محافظت کنید، اما حتی اگر تمام روز را هم در فضای بسته سپری کنید، استفاده از ضد آفتاب می تواند جلوی پیری پوست تان را بگیرد. شیشه ی پنجره های خودروها و ساختمان ها گرچه بیشتر پرتوهای فرابنفش B را مسدود می کند، اما نمی تواند از پوست در برابر پرتوهای مضر فرابنفش A محافظت کند. به همین دلیل، حتی اگر تمام روز را در فضای بسته مشغول به کار هستید و زمان زیادی را در بیرون سپری نمی کنید، باز هم بهتر است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا به حفظ بیشتر جوانی پوست تان کمک شود.

۵- روتین مراقبت از پوست تان ثابت است

وقتی برای بیرون زدن از خانه عجله دارید، راحت ترین کار این است که از همان شوینده ی صورت و کرم مرطوب کننده ی شب قبل استفاده کنید. درست است که خرید محصولات پوستی تکراری که امتحان خود را روی پوست مان پس داده اند راحت و بی دردسر است، اما استفاده ی هر روزه از همان محصولات کمکی به پوست تان نمی کند. متخصصان پوست توصیه می کنند برای کمک به ظاهر و سلامت پوست خود، روتین مراقبت از پوست تان را فصل به فصل تغییر دهید و در ماه های سرد سال به جای شوینده های لایه بردار از یک شوینده ی ملایم تر استفاده کنید.

۶- از شوینده ی صورت مناسب استفاده نمی کنید

اگر متوجه شده اید که همیشه بعد از بیدار شدن از خواب، پوست تان چرب است، توضیحی علمی برای آن وجود دارد. بدن طی شب آب خود را از دست می دهد و در مقابله با آن، شروع به تولید سبوم (چربی طبیعی پوست) بیشتر می کند، امری که باعث می شود با صورتی چرب از خواب بیدار شوید. اما حتی اگر تحمل چربی را ندارید و دل تان یک پوست مات می خواهد هم باید از استفاده از شوینده های قوی خودداری کنید. بهتر است صورت تان را با آب ولرم و یک شوینده ی ملایم شستشو دهید و پیش از خشک شدن خیسی صورت، به آن کرم مرطوب کننده بزنید.

منبع: brightside
دیجیاتو
بدون نظر

ورود