۱۰ تریلر به شدت هیجان انگیز و مسحور کننده دهه اخیر؛ از The Black Phone تا The Call

۱۰ تریلر به شدت هیجان انگیز و مسحور کننده دهه اخیر؛ از The Black Phone تا The Call

ژانر تریلر دقیقا همان کاری را انجام می دهد که اسمش می گوید؛ مخاطب را به هیجان می آورد. تریلرها قرار است مخاطب را با یک داستان جذاب که بینندگان را روی صندلی هایشان نیم خیز نگه می دارد، شیفته خود کنند. یک تریلر باید شما را درگیر داستان کند و شخصیت هایش شما را شیفته خود نمایند. هر لحظه از داستان باید هیجان انگیز باشد به این معنا که بیننده همیشه به دلیلی به درون دنیای فیلم کشیده شود. داستان یک تریلر باید به اندازه ای پیچیده باشد که لازم باشد به چیزی غیر از آنچه روی صفحه نمایش می بینید، توجه نداشته باشید. چه به این دلیل که داستان فیلم مملو از صحنه های اکشن است، چه اینکه شخصیت ها چند بُعدی هستند و یا طرح داستان پیچیده است، یک تریلر باید توجه مخاطب خود را به طور کامل به خود جلب کند.

مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

تریلرها را می توان به راحتی با دیگر ژانرها ترکیب کرد تا دنیاهایی جذاب و هیجان انگیز خلق کرد، در حالی که ژانرهای وحشت و اکشن برجسته ترین ترکیب های ژانری هستند. فیلم های علمی تخیلی، رازآلود، درام و جنایی نیز به خوبی با تریلرها جفت می شوند. تریلرها می توانند شما را بترسانند، به شما انگیزه بدهند، شما را گیج کنند و شما را بترسانند. توانایی این ژانر در برانگیختن واکنش های مختلف، آن را به یکی از جذاب ترین ژانرهای سینمایی تبدیل کرده است. بسیاری از تریلرها به عنوان آثار کلاسیک سینما شناخته می شوند و هر دهه فیلم های فوق العاده ای در این ژانر ساخته شده اند که هنوز هم مخاطبان را به خود جذب می کنند. در شرایطی که حتی چهار سال از دهه ۲۰۲۰ نمی گذرد، این دهه به سینماروها فیلم های واقعاً فوق العاده ای در ژانر تریلر داده است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از مسحور کننده ترین و جذاب ترین تریلرهای دهه ۲۰۲۰ تاکنون آشنا کنیم.

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۱۰- Influencer (2022)

اینفلوئنسر یک تریلر ترسناک است که قطعاً بعد از بالا رفتن تیتراژ پایانی، باعث می شود که در حضورتان در فضای مجازی یا دستکم مقدار آن، تجدیدنظر کنید. همان طور که از عنوان فیلم پیداست، این فیلم در مورد یک اینفلوئنسر به نام مدیسون (امیلی تننت) در یک سفر انفرادی به تایلند است که در آن فعالیت های خود در دوران تعطیلات را با دنبال کنندگانش به اشتراک گذاشته و برای تبلیغ اقامتگاهی که در آن اقامت دارد، محتوای ویدیویی تولید می کند. مدیسون که از اینکه دوست پسرش با او به سفر نیامده، ناراحت است، تصمیم می گیرد با یک مسافر تنهای دیگر به نام CW (کاساندرا ناود) دوست شود که بیشتر از خودش با تایلند آشناست و همه کشور را به او نشان می دهد. با این حال، علاقه CW به کمک به مدیسون به سرعت پیچشی شوم به خود می گیرد و وسواس کنترل رابطه آن ها را به دست می گیرد.

عنوان فیلم همه چیز را فاش می کند، اما این تریلر مستقل به طرز شگفت انگیزی جذاب است و به جاهایی می رود که شاید انتظارش را نداشته باشید.این فیلم حال و هوایی شبیه فیلم های Triangle of Sadness و Cam دارد

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۹- The Black Phone (2021)

ایتان هاوک با بازی در نقش شخصیت های تاریک غریبه نیست، اما در فیلم تلفن سیاه ساخته اسکات دریکسون، او سادیستیک ترین شخصیت خود را بازی می کند. این فیلم ترسناک که در دهه ۷۰ میلادی در یک منطقه حاشیه ای و روستایی روایت می شود، در مورد پسر ۱۳ ساله ای خجالتی اما باهوش به نام فینی (میسون تیمز) است که توسط یک قاتل کودک نفرت انگیز که مردم محلی او را با نام «رباینده» (هاوک) می شناسند، ربوده می شود. او در یک زیرزمین دارای عایق صدا به دام می افتد و تنها ارتباطی که با او برقرار می شود از تلفن قطع شده ای روی دیوار است که با آن تنها می تواند با قربانیان قبلی قاتل داستان که مصمم به کمک به او برای فرار هستند، صحبت کند. تنها فرد زنده ای که در پیدا کردن فینی تلاشی از خود نشان می دهد، خواهر کوچکتر و دوست داشتنی اش گوئن (مادلین مک گرو) است.

این فیلم کار فوق العاده ای می کند تا توجه بیننده را به تلاش های ناامیدانه فینی برای فرار و ماجراجویی بسیار متفاوت خواهرش برای کشف اینکه برادر بزرگ ترش در کجا زندانی شده و چرا پلیس تا به حال او را پیدا نکرده است، جلب کند.

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۸- I’m Your Woman (2020)

با داستانی که در دهه ۱۹۷۰ روایت می شود، این فیلم در مورد زنی به نام جین (ریچل برازناهان) است که پس از خیانت شوهر جنایتکارش به شرکای تجاری فاسد خود، مجبور می شود همراه با فرزند خردسالش فرار کند. جین و بچه اش باید سفری خطرناک را تاب بیاورند تا خود را از آشوب و هرج و مرجی که شوهرش باعث شده، رها کرده و به امنیت برسند.

I’m Your Woman نگاه متفاوتی نسبت به بیشتر تریلرهای جنایی ارائه می دهد، در حالی که به طور کامل بر همسر جنایتکار مورد نظر تمرکز دارد. ما در این فیلم می بینیم که چطور اقدامات شوهر جین تاثیر مستقیمی بر شرایط زندگی او و فرزندشان می گذارد و چگونه زندگی آن ها را به سرعت دگرگون می کند، به جای اینکه فقط تاثیرات اقدامات شرورانه شوهر جینی را بر آن ها ببینیم. جین مجبور می شود به همراه کودک خردسالش مخفی شود و به خاطر اقدامات خودخواهانه کسی که باید آنجا در کنارشان باشد، هر آنچه را که تا به حال حقیقت می دانسته، پشت سر می گذارد.

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۷- Nobody (2021)

مقایسه های زیادی بین فیلم های هیچ کس و جان ویک انجام شده است که با توجه به موضوع و ماهیت خشونت آمیز این فیلم کاملاً قابل توجیه و منطقی است. غیر از اینکه جان ویک و هاچ منسل (باب اودنکرک) شخصیت های کاملاً متضادی دارند. هاچ شوهر و پدری سربراه است که همه در زندگی او او را دست کم می گیرند. او تمام مشکلات زندگی را پذیرفته و هرگز با مشکلات و دردسرها مقابله نمی کند. هاچ اساساً هیچ کس است. وقتی یک شب دو مزاحم به عنف وارد خانه اش می شوند، منسل برای جلوگیری از هرگونه خشونت، از خود یا خانواده اش دفاع نمی کند و همسر و پسر نوجوانش را ناامید می کند. این حادثه غرایز از دیرباز خفته و خشم نهفته هاچ را بیدار می کند و او را در مسیری وحشیانه قرار می دهد که پس از تلاش او برای نجات خانواده اش از دست یک رییس خلافکار روسی، اسرار تاریکی را در مورد او فاش می کند.

جدای از این که او نیز به وضوح یک مبارز ماهر است، هاچ واقعاً شباهت زیادی به جان ویک ندارد. هاچ یک مرد خانواده است که به مردم اجازه می دهد روی دمش پا بگذارند تا دردسر و درگیری به وجود نیاید. بنابراین، وقتی این غریزه خفته برای مبارزه بالاخره بیدار می شود، او از کتک خوردن خوشش می آید، به همان اندازه که از کتک زن لذت می برد. او می خواهد دوباره احساس زنده بودن کند. باب اودنکرک قطعاً این نقش را به گونه ای ایفا می کند که احتمالا بینندگان زیادی را شگفت زده خواهد کرد و بدون شک هر بار که هاچ ضربه مشتی به دشمنانش وارد می کند، شما از خوشحالی هورا خواهید کشید.

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۶- Kimi (2022)

فیلم کیمی ساخته استیون سودربرگ که در پس زمینه بیماری همه گیر کووید -۱۹ روایت می شود، یک تریلر جمع و جور است که از دوره زمانی و محیط این همه گیری به نفع خود استفاده می کند. داستان این فیلم در سیاتل رخ می دهد؛ جایی که یک فعال حوزه فناوری به نام آنجلا که از فضاهای وسیع و باز واهمه دارد (زویی کراویتز) در حین بررسی یک استریم داده، شواهدی از یک جنایت خشن را کشف می کند. او زمانی که تلاش می کند این جنایت را به شرکت محل کارش گزارش دهد، با مقاومت زیادی از سوی مدیران مواجه می شود. آنجلا متوجه می شود که اگر می خواهد عدالت را برای قربانی این جنایت به ارمغان بیاورد، باید بیشتر درگیر ماجرا شود، به این معنی که باید با ترک فضای امن آپارتمانش و ورود به دنیاییی خطرناک، با بزرگ ترین ترس خود مواجه شود.

در فیلم کیمی، پس زمینه پاندمی کووید-۱۹ به شکلی ماهرانه برای تعریف داستانی در مورد پارانویا و حریم خصوصی در دنیای فناوری استفاده می شود. کووید-۱۹ در واقع تنها پس زمینه این فیلم است، چرا که داستان فیلم به هیچ وجه درباره پاندمی نیست. این فیلم یک تغییر خوب برای رسانه ی پس از شیوع کرونا و یک تجربه تماشای مسحور کننده و هیجان انگیز برای یک شب آخر هفته در خانه است..

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۵- The Menu (2022)

در طول پخش فصل اول سریال موفق و پرطرفدار خرس (The Bear) از شبکه های FX و Hulu و اکران تریلر ترسناک کمدی ساخته مارک میلودمن، امسال عبارت «بله سرآشپز» را بارها و بارها شنیده ایم. فیلم منو تریلری با داستانی است که در یک مکان واحد (یک رستوران مجلل و باشکوه) رخ داده و که به طور انحصاری برای افراد فوق ثروتمند، غذاهای لذیذ سرو می کند. در میان این ثروتمندان می توان به تایلر وسواسی و با رفتارهای وسواس گونه (نیکلاس هولت) و دوست مشکوک شده اش مارگو (آنیا تیلور جوی) اشاره کرد. در حالی که مارگو علاقه ای به تجربه کردن غذاهای متعدد خوردن ندارد، تایلر و بقیه حامیان مشتاقانه منتظر برنامه غذایی شرورانه سرآشپز جولین اسلویک (رالف فاینس) هستند، غافل از شگفتی هایی که برای آن ها در نظر گرفته شده است.

این فیلم از کمدی سیاه استفاده می کند تا نقد اجتماعی خود را جسورانه به تصویر بکشد. از لحظه ای که اولین وعده غذای شبانه سرو می شود، مشخص است که چیزی در مورد این رستوران مشهور جهانی می لنگد و نمی توان چشم از صفحه نمایش برداشت، در شرایطی که ماهیت واقعی مقاصد هاوثورن و سرآشپز جولیان به آرامی فاش می شود.

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۴- How to Blow Up a Pipeline (2023)

در این اقتباس داستانی از کتاب فعال حوزه تغییرات اقلیمی، آندریاس مالما، به نام چگونه یک خط لوله را منفجر کنیم، می بینیم که دوستان، غریبه ها و شرکا در صحرای تگزاس گرد هم می آیند تا یک طرح خرابکارانه در صنعت نفت را اجرا کنند. این گروه متفاوت و ناجور که به شدت تحت تاثیر تاثیرات منفی صنعتی سازی و سرمایه داری بر محیط زیست قرار گرفته اند، به تروریسم داخلی متوسل می شوند تا درسی مهم به شرکت هایی که به آن ها ظلم کرده اند، بیاموزند.

این گروه ناجور که هیچ نشانه ای از تردید در اجرای نقشه خود نشان نمی دهند، در یک خانه متروکه در غرب تگزاس گرد هم می آیند و به سرعت برای منفجر کردن بمب زیر بخش عظیمی از یک خط لوله نفتی اقدام می کنند. ماجراجویی این گروه ها برای رسیدن به هدف نهایی شان، از هفت دیدگاه شخصیتی روایت می شود که هم تکان دهنده و هم بیدار کننده است.

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۳- Infinity Pool (2023)

زاییده ذهن براندون کراننبرگ، پسر دیوید کراننبرگ، جای تعجب نیست که Infinity Pool کابوسی تکان دهنده و توهم زا است که به سادگی نمی توانید از آن چشم بردارید. جیمز (الکساندر اسکارشگارد) و همسرش ام (کلئوپاترا کلمن) در حالی که در یک استراحتگاه ساحلی دورافتاده در جزیره خیالی لا تولقا اقامت دارند، از یک تعطیلات دلپذیر و منحصربفرد پر از خدمات استثنایی و مناظر زیبا لذت می برند. هنگامی که با گابی مرموز (مایا گوث) و همسرش آشنا می شوند، با این زوج از محوطه مجموعه تفریحی خارج شده و خود را درگیر فرهنگ خشونت و لذت گرایی می بینند.

این فیلم از همان ابتدا فضا و حال و هوایی تکان دهنده و ناخوشایند دارد، اما پس از اینکه آن ها از محوطه استراحتگاه خارج می شوند، همه چیز برایشان تبدیل به یک سواری هیجان انگیز اما ترسناک می شود. این فیلم از این که مخاطب خود را بیش از یک بار به دامی یکسان بیندازد، ابایی ندارد و اجازه می دهد شخصیت هایش کاملاً وحشی و بی قید عمل کنند. این فیلم به طرز مضحکی جذاب و حقیقتاً پرتنش است. قطعاً با رسیدن داستان به پرده سوم، لبه صندلی خود را چنگ خواهید زد.

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۲- The Call (2020)

سینمای کره جنوبی در هر ژانری فیلم های فوق العاده خوش ساخت، جذاب و تفکر برانگیزی خلق می کند. با این حال، سینمای کره، ژانر وحشت و تریلرها را به سطح کاملاً جدیدی می برد، به خصوص زمانی که این دو ژانر با هم ترکیب می شوند.

تماس یک فیلم ترسناک است که سینمای کره جنوبی را با افتخار به تصویر می کشد. این فیلم داستان دو زن ۲۸ ساله ساکن روستایی است که از طریق تلفن ثابت با یکدیگر مکاتبه می کنند. سو – یون در سال ۲۰۱۹ به خانه مادرش می رود، در حالی که یانگ – سوک با مادر ناتنی اش در همان خانه اما در سال ۱۹۹۹ زندگی می کند. این دو زن با وجود زندگی در دو دهه متفاوت هر روز تلفنی صحبت می کنند و با هم دوست می شوند. آن ها کم کم به این فکر می افتند که آیا می توان گذشته را تغییر داد، اما سون یون خیلی زود متوجه می شود که بهتر است دست به تلاش برای تغییر گذشته نزنند. این فیلم به همان اندازه که سرگرم کننده است، تکان دهنده نیز هست و پیچ و تاب های داستانی را به شکلی که تاکنون ندیده اید در برابر چشمان شما به تصویر می کشد. شکی نیست که تمام ۱۱۲ دقیقه این فیلم، شما را درگیر خود خواهد کرد.

بهترین و مسحور کننده ترین تریلرهای دهه 2020 تاکنون

۱- Emily the Criminal (2022)

بدهی وام دانشجویی بلای جان بسیاری از نسل هزاره و نسل بزرگ تر زد است. بدهی وام دانشجویی حتی با یک کار تمام وقت هم می تواند برای بسیاری فلج کننده باشد. امیلی جانی یا امیلی جنایتکار مشکلاتی را به تصویر می کشد که بدهی وام دانشجویی می تواند بر فارغ التحصیلان دانشگاهی تحمیل کند و اینکه پیدا کردن شغلی ثابت و خوب تا چه حد می تواند دشوار باشد، اما چنین تئوری را به حد افراط می رساند. این فیلم در مورد امیلی (آوبری پلازا) است، یک زن حدود ۳۰ ساله که با بدهی دانشجویی گرفتار شده است. او در تلاش برای پس دادن بدهی اش، شغل های عجیب و غریبی را تجره می کند، اما به دلیل یک سابقه کیفری کوچک، به دست آوردن شغل های با درآمد بالا و پرستیز مناسب برایش دشوار است. امیلی که به شدت نیازمند پول نقد بوده و احساس درماندگی می کند، درگیر یک کلاهبرداری با کارت اعتباری می شود که او را به اعماق دنیای زیرزمینی خلافکاری در لس آنجلس می کشاند، که در نهایت منجر به عواقب مرگباری می شود.

آوبری پلازا در این فیلم مهیج، پرتنش و بسیار قابل درک، به وضوح می درخشد. امیلی به قدری از نظام سرمایه داری و شیوه برخورد جهان با طبقه کارگر خسته و درمانده شده است که برای رهایی از دست بدهی وام دانشجویی خود، تسلیم فعالیت های مجرمانه می شود. سناریو این فیلم به شکلی بی نقص نوشته شده و به خوبی بازی می شود، اما در نشان دادن مشکلات مربوط به افزایش بحران بدهی وام دانشجویی در ایالات متحده نیز بسیار موثر عمل می کند. این فیلم شما را در تمام مدت روی لبه صندلی تان نیم خیز نگه می دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود