۱۵ سریال دیدنی در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار؛ از Snowfall تا Gangs of London

۱۵ سریال دیدنی در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار؛ از Snowfall تا Gangs of London

چندین دهه است که سریال های گانگستری در میان بینندگان محبوبیت بالایی دارند و آثار کلاسیکی مانند تسخیرناپذیران، پدرخوانده و سوپرانوز برخی از محبوب ترین و تحسین شده ترین ها بوده اند. دلیل جذابیت ماندگار این آثار در توانایی آن ها در به تصویر کشیدن داستان های هیجان انگیز و بی پرده در مورد جنایت، درگیری های قدرت، خیانت و جنبه تاریک بشریت نهفته است. این داستان ها اغلب شخصیت های دارای پیچیدگی های اخلاقی را معرفی می کنند که بینندگان چاره ای جز تحسین یا درک آن ها ندارند. در اصل، آن هایی که دنیای مخفی و ترسناک گانگسترها را بررسی می کنند، نه تنها جذاب هستند، بلکه علاقمندی مردم نسبت به آثار هنری که تاریک ترین جنبه بشریت را مورد مطالعه قرار می دهند را نیز نشان می دهد.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

برای مثال، Top Boy اگر چه یک سریال انگلیسی باشد، اما به لطف تم های قابل درک و ملموسش، درام جنایی با نویسندگی عالی، و تصویر خشن و واقع گرایانه از زندگی در شرق لندن، جذابیت جهانی پیدا کرده است. بینندگان از طریق روایت خوش ساخت و شخصیت های به خوبی بازی شده، به آن دنیای ترسناک و جنایت خیابانی منتقل می شوند، جایی که مبارزه برای بقا هرگز به پایان نمی رسد. این سریال جوایز زیادی را به خود اختصاص داده و دارای یک پایگاه طرفداران بسیار قابل توجه است. از زمان انتشار فصل پنجم آن در نتفلیکس در ماه سپتامبر، این سریال به موضوع اصلی صحبت ها در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.

بنابراین، اگر می خواهید خود را در دنیای پر از ابهام اخلاقی تبهکاران غرق کنید، جایی که خشونت و خیانت اتفاقاتی روزمره هستند، در اینجا مجموعه های تلویزیونی دیگری وجود دارند که ارزش تماشا دارند. در واقع در این مطلب می خواهیم شما را با ۱۵ مورد از بهترین سریال ها در مورد گانگسترها و گروه های خلافکار آشنا کنیم.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۱۵- Peaky Blinders (2013-2022)

اگر سریالی وجود داشته باشد که بعد از Top Boy باید حتماً ببینید، سریال پیکی بلایندرز است. اگر چه هر دو سریال فضای متفاوت و تفاوت های واضحی دارند، اما هر دو سریال های گانگستری بریتانیایی جذاب و خوش ساختی هستند. با این حال، در حالی که پیکی بلایندرز با تم های قوی وفاداری خانوادگی سر و کار دارد، در تاپ بوی، وفاداری کالای کمیابی است، و در اصل هر فردی برای خودش کار می کند.

با این توصیفات، پیکی بلایندرز داستان خانواده خلافکار شلبی به رهبری توماس شلبی زیرک و جاه طلب را روایت می کند. این سریال رسیدن این خانواده به قدرت، درگیری با گروه های رقیب، دسیسه های سیاسی و درگیری های شخصی در مورد هر شخصیت را بررسی می کند. درست مانند Top Boy، این سری هم ضدقهرمان هایی دارد که در شرایط عادی باید از آن ها متنفر بود، با این حال، از آنجایی که داستان حول محور آن ها می چرخد، تقریباً غیرممکن است که با آن ها همزادپنداری نکرد یا حتی شیفته آن ها نشد.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۱۴- Gangs of London (2020)

به نظر می رسد که سریال های گانگستری انگلیسی با روایت های جنایی زیبا و شخصیت های مبهم اخلاقی خود، استعداد خوبی در جذب مخاطب دارند. با توجه به نقدهای مثبتی که پیرامون سریال دار و دسته های لندنی منتشر شده، این سریال هم از این قاعده مستثنی نیست. این مجموعه جنایی که توسط گرت ایوانز و مت فلانری در جریان قرنطینه های سال ۲۰۲۰ ساخته شده است، یک نگاه جذاب و تاریک دیگر به رقابت باندهای خلافکار در لندن معاصر را ارائه می دهد.

داستان با ترور قدرتمندترین خلافکار لندن، فین والاس و تصمیم پسرش برای پیدا کردن قاتلانش آغاز می شود. با این حال، او خیلی زود متوجه می شود که گروه های رقیب متعددی در پی مرگ پدرش برای کسب قدرت رقابت می کنند. این سریال جنایی اگر چه ممکن است به اندازه تاپ بوی واقع گرایانه نباشد، اما تجربه ای آدرنالینی مملو از صحنه های خشن، کار خلاقانه با دوربین و خط داستانی منسجم را ارائه می دهد.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۱۳- McMafia (2018)

مک مافیا داستانی گیرا و تکان دهنده ارائه می دهد که بینندگان را به دنیای تاریک و تار جنایت های بین المللی و ابهامات اخلاقی پیش روی شخصیت های آن می برد. این سریال بر اساس کتاب غیرداستانی McMafia: A Journey through the Global Criminal Underworld نوشته میشا گلنی ساخته شده است و داستان الکس گادمن را با بازی جیمز نورتون روایت می کند. الکس، پسر یک خانواده تبعیدی روسی با گذشته ای تبهکارانه است، که با موفقیت یک کسب و کار قانونی برای خود می سازد.

با این حال، ارتباطات خانواده اش با مافیای روسی دوباره به سراغش می آیند و او مجبور می شود با میراث تبهکارانه خانواده اش روبرو شود. در حالی که الکس به اعماق دنیای زیرزمینی تبهکاران می رود، این سریال رابطه او را با دیگر سندیکاهای تبهکاری قدرتمند از سراسر جهان را به نمایش می گذارد. در حالی که مک مافیا ممکن است یک درام جنایی دیگر به نظر برسد، اما تا حدی از اتفاقات واقعی الهام می گیرد.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۱۲- Sons of Anarchy (2008-2014)

در سریال پسران آشوب، چارلی هونام در نقش جکس تلر بازی می کند، یکی از اعضای یک باند بدنام موتور سیکلت سوار که بین وفاداری به باشگاه و آرزوی زندگی بهتر برای خانواده اش گیر افتاده است. در طول سریال، جکس با هزاران چالش خارجی و داخلی روبرو می شود که اغلب باشگاه موتور سواریشان را درگیر خود کرده است، از جمله درگیری های قدرت در داخل گروه، درگیری با باندهای رقیب و فرار از اجرای قانون که در تاپ بوی نیز دیده می شود.

پسران آشوب یک سریال خشن و تفکر برانگیز است که موضوعات وفاداری، برادری و پیامدهای خشونت را بررسی می کند. در حالی که ممکن است برخی سریال های با موضوع موتورسواری را خسته کننده بدانند، Sons of Anarchy با نویسندگی بی نقص، داستان پردازی واقع گرایانه و بازی های احساسی ثابت می کند که اشتباه می کنند. این سریال که با یک موسیقی متن به یاد ماندنی و تیمی از بازیگران بااستعداد با استعداد پشتیبانی می شود، تبدیل به سریالی می شود که حتی پس از بالا رفتن تیتراژ پایانی نیز برای مدتی با شما می ماند.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۱۱- Collateral (2018)

اگر از واقع گرایی خشن شرق لندن که در سریال تاپ بوی دیده می شود، لذت برده باشید، پس تریلر چهار قسمتی وثیقه که به جنبه تاریک تر دنیای زیرزمینی لندن می پردازد، توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. ماجرا با مرگ مرموز یک پیک تحویل پیتزا شروع شده که باعث می شود کارآگاه کیپ به تحقیق درباره این پرونده بپردازد. او در حالی که به بررسی پرونده قتل می پردازد، متوجه می شود که داستان عمیق تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. این تحقیقات او را به مناطق مختلف لندن می برد و او را با سیاست های نظامی، تجارت مواد مخدر و تجارت غیرقانونی سلاح مواجه می کند.

در حالی که کسانی هستند که احساس می کردند این سریال پر از پیچ و خم های هیجان انگیز داستانی است، برخی دیگر می گفتند که سریال وثیقه در بسیاری از زمینه ها کمبود داشت و آن را نسبتاً ناقص و کند می دانستند. این سریال اگرچه دنباله ای بر فیلم مشهور با بازی تام کروز نیست، اما به عنوان یک سریال درام سیاسی باکیفیت، بسیاری را جذب خود خواهد کرد.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۱۰- Love/Hate (2010-2014)

عشق/نفرت می تواند تا حد زیادی نسخه ایرلندی تاپ بوی باشد، البته با المان های منحصر به فرد خاص خودش. داستان این سریال همانند Top Boy حول شخصیت های جوانی می چرخد که درگیر جنبه های مختلف جرایم سازمان یافته از جمله قاچاق مواد مخدر و اخاذی می شوند. این سریال داستان دو دوست دوران کودکی به نام های دارن و تامی است که خود را در دنیای زیرزمینی تبهکاری دوبلین غرق می کنند. یکی دیگر از چهره های اصلی این سازمان، نیج است، جوانی بیرحم و جاه طلب که برای حفظ کنترل خود بر تجارت مواد مخدر دوبلین از انجام هیچ جنایتی ابا ندارد. خیلی شبیه جیمی و دونشین در تاپ بوی به نظر می رسد، مگر نه؟

این سریال برداشتی جذاب و در عین حال تکان دهنده از دنیای تبهکاری در دوبلین و تقریباً به جذابیت سوپرانوز است. عشق/نفرت ترکیبی از طنز، تنش، خشونت و درام بوده و هر قسمت آن بهتر از قسمت قبلی است. این سریال علیرغم کیفیتی که دارد، همچنان یک سریال گنگستری کم تر شناخته شده باقی مانده است.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۹- Power (2014-2020)

درام جنایی قدرت، حول محور سنت پاتریک می چرخد که با نام روح نیز شناخته می شود، کسی که زندگی دوگانه ای به عنوان مالک یک کلوب شبانه و یک فروشنده قدرتمند مواد مخدر در شهر نیویورک دارد. این سریال در طول شش فصل خود به بررسی روابط این شخصیت با اطرافیانش و تلاش های بی وقفه او برای مخفی نگه داشتن تجارت مواد مخدرش می پردازد، به خصوص از آنجلا والدس که مدام سرش را در کسب و کار شخصیت اصلی داستان می کند.

این سریال به شکل بی نقصی عناصر تعلیق، جنایت و درام را با هم ترکیب می کند تا آن را به یک تریلر هیجان انگیز عالی تبدیل کند که مخاطبانش را دائماً روی صندلی هایشان نیم خیز نگه می دارد. از عمر هاردویک تا جوزف سیکورا، بازیگران نقش های خود را به خوبی بازی کرده و به ماهیت خشن و پرتنش سریال افزوده اند. قدرت به قدری محبوب است که چهار اسپین آف دیگر را به وجود آورده است، اما این بدان معنا نیست که داستان آن گاهی اوقات غیر ممکن نیست.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۸- Snowfall (2017-2023)

سریال اسنوفال یا بارش برف در واقع ظهور کراک کوکائین در لس آنجلس و تاثیر آن بر این شهر را بررسی می کند. این سریال جنایی تحسین برانگیز داستان شخصیت های مختلفی به نام های فرانکلین سنت، تدی مک دونالد و گوستاو را دنبال می کند که هر کدام با انگیزه های شخصی، نقش مهمی در گسترش تجارت کوکائین در این شهر دارند. با پیشرفت داستان، به درگیری ها و ابهامات اخلاقی که برخی از این شخصیت ها در مواجهه با پیامدهای اعمال خود با آن مواجه می شوند، نیز پرداخته می شود.

این سریال با بازیگرهای خوب، نویسندگی، فیلمبرداری و بسیاری از جنبه های دیگر که بسیار واقعی و تاریک به نظر می رسند، بینندگان را از همان ابتدا مجذوب خود می کند. علیرغم بازیگران نسبتاً ناشناخته، بازی های منحصربفرد و توسعه شخصیت عالی به واقع گرایی و ارزش سرگرم کنندگی سریال می افزاید. حضور جان سینگلتون در میان سازندگان این سریال تنها به جذابیت و کیفیت این سریال می افزاید.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۷- Kin (2021)

برخلاف تاپ بوی، پیوندهای پایدار خونی و خانواده نقش بسیار قدرتمندی در سریال خویشاوند بازی می کند، سریالی درباره خانواده کینسِلا، یک خانواده ساختگی در دوبلین که در یک جنگ گانگستری گرفتار شده اند. داستان از آنجا آغاز می شود که مایکل که ریاست خانواده را بر عهده دارد تصمیم می گیرد از گذشته خود به عنوان یک گانگستر فاصله بگیرد. با این حال، زمانی که پسرش جیمی از زندان آزاد می شود، او دوباره جذب دنیای تبهکاری می شود.

آن ها مانند بسیاری از گروه های گانگستری با مجموعه ای از چالش ها مانند رقابت با گروه های قدرتمندتر، کشمکش های قدرت در داخل گروه، و تهدیدهای پلیس های فاسد مواجه هستند. خویشاوند یک سریال جنایی بی نقص ایرلندی با بازی های منحصربفرد، به ویژه از چارلی کاکس است. این سریال حقیقتاً یک درام خوش ساخت با مقادیری ویرانگر از خشونت است در حالی که این خانواده درگیر قتل، مرگ و تجارت مواد مخدر می شود. اگر چه این سریال به شدت واقعی به نظر می رسد، اما داستان آن کاملاً ساختگی است.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۶- The Wire (2002-2008)

وایر یا شنود تصویری جامع و واقع بینانه از جنبه های مختلف شهر بالتیمور، مریلند از جمله تجارت مواد مخدر، سیاست و سیستم آموزشی ارائه می دهد. داستان سریال عمدتاً حول یک کارتل مواد مخدر قدرتمند و دائماً موفق در مواجهه با پلیس و عزم راسخ کارآگاه جیمی برای به دام انداختن آن است. این سریال با روایت عالی، بازیگری های خوب و شخصیت های جالب فراوان، به خوبی شهرتی است که همه از آن شنیده ایم.

نورپردازی مرموز و مبهم، لوکیشن های جذاب، موسیقی فراموش نشدنی و صحنه های پرتنش همگی با هم ترکیب شده اند تا به تصویر تاریک سریال از زندگی شهری بیفزایند و آن را جذاب تر کنند. در حالی که این سریال حقیقتاً جذاب و بی نقص است، اما برای برخی از بینندگان، ممکن است بیش از حد خشن یا پیچیده باشد. با این وجود، وقتی از سریال هایی مانند بریکینگ بد و بازی تاج و تخت به عنوان بهترین سریال تاریخ یاد می شود، شنود نیز به درستی در کنار آن ها قرار می گیرد.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۵- Giri/Haji (2019)

تولید مشترک منحصربفردی از بریتانیا و ژاپن، جیری/حاجی داستان افسر پلیس متعهد و شرافتمند ژاپنی، کنزو را روایت می کند که به لندن فرستاده می شود تا برادر کوچکترش را که گمان می رود در قتل یکی از اعضای برجسته یاکوزا دست داشته است، پیدا کند. جستجوی کنزو او را به اعماق دنیای تبهکاری لندن می برد و در آنجا با یک کارآگاه انگلیسی به نام سارا همکاری می کند. این سریال در طی هشت قسمت خود به بررسی تقابل فرهنگ ها و روش های اجرای قانون در ژاپن و بریتانیا می پردازد که به آن حس منحصر به فردی می دهد و آن را به یک درام جنایی سرگرم کننده با دیدگاهی جهانی تبدیل می کند.

وقتی صحبت از سناریو هوشمندانه، بازیگری برجسته، فیلمبرداری نوآورانه و شخصیت پردازی پیچیده می شود، این سریال همه چیز را دارد. اجتناب از الگوهای قابل پیش بینی یا تکراری که بسیاری از سریال ها را گرفتار می کند، در این سریال وجود ندارد که آن را به سریالی کاملاً غیر معمول تبدیل کرده است. بدون شک، جیری/حاجی یک چیز جدید و متفاوت است، اما متاسفانه این قابلیت ها مانع از آن نشد که ادامه آن کنسل شود.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۴- Queen of the South (2016-2021)

ملکه جنوب یک درام جنایی خشن و هیجان انگیز است که پیچیدگی های قدرت، اخلاق و بقا در دنیای قاچاق مواد مخدر را بررسی می کند. داستان در مورد زندگی ترزا ماندوزا است که از یک زن فقیر ساکن مکزیک به یکی از قدرتمندترین اربابان مواد مخدر در جهان تبدیل می شود. این سریال در حین تمرکز بر روی رسیدن او به قدرت، به زندگی شخصی و فداکاری هایی که ترزا اغلب برای محافظت از خود و عزیزانش انجام می دهد نیز می پردازد.

داستان این ملکه کارتل، داستانی پر از پیچ وخم و تعلیق است و نمی توانید بگویید که در ادامه داستان چه اتفاقی خواهد افتاد. داستان سریال به قدری هوشمندانه است که پیدا کردن ایراد در ملکه جنوب دشوار است، حتی در شرایطی که داستان آن گاهی به سمت ملودرام پیش می رود. طرفداران سریال های جنایی درجه یک مانند بریکینگ بد و دره شاد احتمالاً این سریال را به همان اندازه جذاب و قوی خواهند یافت.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۳- Gomorrah (2014-2021)

گومورا مملو از آن حال و هوای خشن و مستندگونه ای است که طرفداران سریال های درام جنایی همیشه در یک سریال گانگستری به دنبال آن هستند. اگر می خواهید خود را بخشی از یک سازمان تبهکار مرگبار حس کنید، بدون اینکه درگیر انجام کارهای هولناک آن ها شوید، این سریل جنایی تنها راه فرار بی نقص شما به چنین دنیای بی رحمی را بدون هیچ رستگاری فراهم می کند. این سریال روایت کشمکش های قدرت داخلی، خشونت و خیانت است که اغلب دنیای زیرزمینی تبهکاری در ناپل را توصیف می کند.

داستان از آنجا آغاز می شود که سیرو جاه طلب و حیله گر، هر کاری می کند تا در میان مافیای خانوادگی کامورا، پله های ترقی را طی کند. این سریال ایتالیایی از جمله سریال هایی است که با روایت بی نقص و هوشمندانه، شخصیت های جذاب و بسیار قابلیت های دیگر مخاطب را جذب می کند و برای برخی، هیچ سریال جنایی دیگری به سطح جذابیت این سریال نمی رسد.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۲- The Sopranos (1999-2007)

قبل از اینکه سریال های گانگستری محبوبی مانند تاپ بوی و شنود ساخته شوند، دوران محبوبیت سوپرانوز بود که به عنوان بهترین سریال دوران خود شناخته می شد، سریالی که تحسین آن تا به امروز نیز ادامه دارد. این سریال بسیار تحسین شده همانند تاپ بوی به خاطر داستان عمیق، شخصیت های جذاب و بررسی معماهای اخلاقی شناخته می شود. با این حال، با نشان دادن جنبه انسانی شخصیت های حاضر در دنیای زیرزمینی تبهکاری و در عین حال پرداختن به مسائل عمیق تر روانی و اجتماعی، سوپرانوز کاری متفاوت انجام می دهد.

تونی سوپرانو ممکن است رئیس بیرحم یک گروه تبهکاری باشد، اما او نیز مانند هر فرد عادی دیگری با افسردگی و دیگر مشکلات سلامت روانی روبرو می شود. جیمز گاندولفینی نقش این شخصیت بحران زده را به شکلی بی نقص بازی می کند و بازیگرانی مانند ادی فالکو، مایکل ایمپریولی، استیون ون زنت، لوریان براکو و دیگران که همگی در عمق روایت این اثر نقش دارند، بهترین بازی هایشان را در نقش های فرعی سریال ارائه می کنند.

15 سریال جذاب در مورد گانگسترها و گروه های تبهکار

۱- Ozark (2017-2022)

اوزارک در واقع این داستان را روایت می کند که وقتی با یک رهبر مرگبار کارتل مواد مخدر درگیر می شوید چه اتفاقی رخ می دهد. این داستان مارتی بیرد، مردی به ظاهر معمولی است که درگیر پولشویی برای یک کارتل مکزیکی شده است. وقتی معامله ای طبق نقشه پیش نمی رود و مقدار زیادی پول گم می شود، مارتی مجبور می شود برای ادامه پولشویی و بازپرداخت بدهی خود، خانواده اش را به اوزارکس منتقل کند.

او در حین انجام این کار باید سعی کند خانواده اش را نیز در امان نگه دارد. اوزارک به طور غیرقابل انکاری یک سریال معتاد کننده با انواع مختلفی از شخصیت هایی است که با پیشرفت داستان دستخوش تغییرات شخصیتی قابل توجهی می شوند .شخصیت های سریال بدون شک ویژگی برجسته اوزارک هستند، حتی در شرایطی که برخی از این شخصیت ها از داستان حذف می شوند. اگر عاشق شخصیت های معمولی هستید که به یکباره یاغی می شوند، همان طور که در مورد شخصیت والتر وایت در سریال بریکینگ بد دیدیم، این سریال مطمئناً برای شما هم جذاب خواهد بود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • علی سعیدی مهر ۱۶, ۱۴۰۲

    سلام وقت بخیر دوستان گلم من علی سعیدی هستم و معلولیت مادرزادی دارم و روی ویلچر هستم واسه هزینه مخارج زندگیم موندم و پدرم فوت کرده کسیو ندارم که کمک کارم باشه لطفا از روی انسانیت در حد توانتون کمکم کنید واقعا محتاجم…لطفا التماستون میکنم🙏🙏

    ۶۱۰۴۳۳۸۹۸۹۴۳۹۱۰۰

    بانک ملت_علی سعیدی مهر