۱۱ باور زیبایی رایج اما اشتباه که دیگر باید فراموش شان کنید

۱۱ باور زیبایی رایج اما اشتباه که دیگر باید فراموش شان کنید

دستیابی به زیبایی نیاز به از خود گذشتگی دارد و ما برای حفظ زیبایی خود، آماده ی این از خود گذشتگی ها هستیم. با این حال، معلوم شده بسیاری از عادت ها و باورهای ما برای داشتن یک ظاهر بی عیب و نقص در واقع ضرورتی ندارند. به علاوه، بسیاری از آن ها نه تنها وقت و پول ما را هدر می دهند، بلکه به ظاهر ما صدمه هم می زنند.

در ادامه از تعدادی از این باورهای زیبایی نادرست خواهیم گفت.

۱- هر روز آرایش کردن برای پوست مضر است

در حقیقت، نه خود آرایش، بلکه پاک نکردن صحیح آن پیش از خواب است که به پوست صدمه می زند. پوست باید فرصت تنفس پیدا کند و به آن اکسیژن برسد. برای طی روز، مواد آرایشی حاوی فیلتر پرتوهای فرابنفش و خواص مرطوب کننده و محافظتی مفید هستند، چون می توانند از پوست در برابر اثرات آسیب زای محیط محافظت کنند.

۲- محصولات آرایشی «ضد حساسیت» برای همه ی انواع پوست مناسب اند

محصولات آرایشی Hypoallergenic یا ضد حساسیت صرفاً فاقد مواد حساسیت زای متداول مانند الکل هستند. با این حال، آب مقطر به pH پوست ما بسیار نزدیک تر است، بنابراین شاید با پوست ما بسیار سازگارتر باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که حتی درمورد بی ضررترین محصولات هم پیش از خرید، محتویات آن ها را بررسی کنید. محصولات آرایشی ای که بر پایه ی مواد طبیعی هستند، مناسب همه نیستند.

۳- کرم های مرطوب کننده جلوی چین و چروک را نمی گیرند

امروزه بسیاری از کرم های مرطوب کننده جلوی ظاهر شدن چین و چروک ها را می گیرند. مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشت این است که در ترکیبات کرم مرطوب کننده ای که استفاده می کنید باید فیلتر پرتوهای فرابنفش و ویتامین از جمله آنتی اکسیدان وجود داشته باشد.

۴- اگر هر روز صورت تان را ماساژ دهید، چین و چروک هایش از بین می رود

صورت تنها بخش از بدن است که در آن ماهیچه ها به طور مستقیم به پوست متصل اند. ماساژ مداوم صورت کمکی به محو شدن چین و چروک هایی که از قبل به وجود آمده اند نمی کند.

۵- نور خورشید جوش ها را خشک می کند

نور خورشید پوست را خشک می کند اما در واکنش به آن، پوست چربی بیشتری تولید می کند که باعث مسدود شدن منافذ آن می شود. به علاوه، قرارگیری طولانی در معرض نور خورشید بدون هیچ محافظتی می تواند منجر به مشکلی به نام حساسیت به نور خورشید شود که باعث جوش زدن می شود.

۶- برنزه شدن یکدست پوست یکی از نشانه های اصلی سالم بودن پوست است

برنزه شدن، واکنش حفاظتی بدن در برابر آثار مخرب نور خورشید است. بنابراین، برنزه شدن یکدست و خوب پوست به این معنا است که پوست آسیب دیده و حالا سعی دارد از خود محافظت کند.

۷- برداشتن خال می تواند برای سلامتی مضر باشد

خال ها بر اثر تجمع رنگدانه های پوست به وجود می آیند. آن ها می توانند رنگ ها و اشکال مختلفی داشته باشند. اغلب خال ها بی ضررند، اما بعضی از آن ها بر اثر برخی عوامل خارجی می توانند تبدیل به ملانوما (نوعی سرطان پوست) شوند. به همین دلیل برداشتن تمامی خال های خوش خیم ضروری است. این کار یک اقدام پزشکی و کاملاً بی ضرر است.

۸- کشیدن یخ به صورت می تواند برای پوست مفید باشد

کشیدن یخ به صورت برای همه مناسب نیست چون دمای پایین می تواند به پوست صدمه بزند. درنتیجه، جریان خون می تواند مختل شود. به علاوه، ممکن است باعث پف کردن صورت و ظاهر شدن رگ های عنکبوتی شود. کاهش عملکرد غدد چربی پوست هم باعث از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می شود. کسانی که پوست خشکی دارند باید از این کار پرهیز و بقیه نیز نباید در انجام آن زیاده روی کنند. محصولات پوستی زیادی با تأثیراتی بهتر از یخ وجود دارد.

۹- اگر زود به زود موهایتان را کوتاه کنید، سریع تر بلند می شوند

فرقی نمی کند موهایتان را هر چند وقت یک بار کوتاه کنید یا اصلاً کوتاه کنید یا نه؛ سرعت رشد موها همیشه یکسان است که حدود یک سانتیمتر در ماه است.

۱۰- بعد از هر وعده ی غذایی باید دندان هایمان را مسواک بزنیم

تحقیقات جدید نشان داده مسواک زدن بلافاصله بعد از غذا نه تنها مفید نیست، بلکه مضر هم هست. اسید درون مواد غذایی روی مینای دندان ها تأثیر می گذارد و در فرسایش تدریجی آن نقش دارد. اگر ظرف ۳۰ دقیقه ی بعد از غذا خوردن دندان های خود را مسواک بزنید، مینای دندان ها ممکن است سریع تر از میان رود.

۱۱- لاک ناخن به ناخن ها صدمه می زند چون به ناخن ها اجازه ی تنفس نمی دهد

ناخن ها سلول های مرده هستند. در واقع ناخن ها امکان «تنفس» ندارند. آن ها مواد مغذی و اکسیژن مورد نیاز خود را از طریق جریان خون دریافت می کنند، نه هوا.

منبع: brightside
بدون نظر

ورود