تغییرات فیزیک هافثور پی یرشون از بازی در سریال «بازی تاج و تخت» تا مبارزه بوکس

تغییرات فیزیک هافثور پی یرشون از بازی در سریال «بازی تاج و تخت» تا مبارزه بوکس

هافثور جولیوس پی یرشون که با عنوان «ثور» شناخته می‌شود، برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ وارد مسابقات قوی‌ترین مرد جهان شده و جایگاه ششم را کسب کرده است.

پی یرشون با قد دو متری و وزن ۲۰۰ کیلوگرمی، یکی از افراد منحصربه‌فرد این مسابقه بوده و در ۲۲ سالگی، یکی از جوان‌ترین فینالیست‌های قوی ترین مردان جهان بوده است.

او سال بعد مجدداً به این مسابقه بازگشته و این بار جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

پس از موفقیت پی یرشون در این مسابقات، از او خواسته شد تا نقش گرگور کلیگین ملقب به کوهستان (The Mountain) را برای فصل چهارم سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) بازی کند.

این سریال محبوب می‌خواست که پس از نقش‌آفرینی دو بازیگر مجزا در دو فصل اول، شخصی نقش محافظ سلطنتی را بر عهده بگیرد و پی یرشون با بازی در فصل‌های چهار تا هشت، این نقش را بر عهده گرفت.

بازی تاج و تخت در طول دوره هشت ساله خود از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ شخصیت‌های جذابی داشته، اما پی یرشون توجه زیادی از طرفداران سریال را به خود جلب کرده و تبدیل به چهره‌ای مشهور شده است.

شهرت ثور در بازی تاج و تخت، توجه کانر مک گرگور را به خود جلب کرد. این چهره شناخته شده MMA، پس از‌ ناک‌اوت‌ چشمگیر حریفانش در UFC، مسیر همواری به سمت ستاره شدن داشته و تنها چند ماه قبل از کسب اولین عنوان جهانی خود، پی یرشون را به مبارزه در ورزشگاه خود دعوت کرد.

وزن مک گرگور در سال ۲۰۱۵ تنها ۶۵ کیلوگرم بود. دیدن او در مقابل مردی که سه برابر او وزن داشت، صحنه جالبی را ایجاد کرده بود.

پی یرشون با کفش‌های معمولی و یک شلوار جین ظاهر شده بود و در همین حال، مک گرگور عرق‌ریزان دور ثور می‌چرخید و سعی می‌کرد تا بدن او را هدف قرار دهد.

مک گرگور تنها چند هفته تا بزرگترین مبارزه زندگی‌اش فاصله داشت، اما دیدن دو مبارز در دسته‌های وزنی بسیار متفاوت که با یکدیگر بوکس می‌کردند، همچنان جذاب بود.

پی یرشون بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷، شِش بار پیاپی در مسابقات قوی ترین مردان جهان شرکت کرد؛ اما موفق به ایستادن روی سکوی قهرمانی نشد.

سرانجام، در سال ۲۰۱۸، سومین ورزشکار ایسلندی بوده که پس از جان پال سیگمارسون و مگنوس ور مگنوسون برنده قوی ترین مردان جهان شده است.

یک سال قبل، پی یرشون تنها با اختلاف یک امتیازی در مسابقه‌اش با ادی هال بریتانیایی، فرصت قهرمانی را از دست داد.

آن شکست، شعله رقابت با هال را روشن کرده و هنگامی که پی یرشون رکورد جهانی ددلیفت هال را در سال ۲۰۲۰ شکست، رقابت آن‌ها شدت بیشتری پیدا کرد.

در اوایل سال ۲۰۲۰، پی یرشون خواستار یک مسابقه بوکس با هال شد.

طرفداران آن دو در ابتدا فکر می‌کردند که این مبارزه یک حقه است. چگونه دو مرد با وزن بیش از ۱۸۰ کیلوگرم می‌توانستند وارد رینگ بوکس شوند؟

پی یرشون هم این را می‌دانست و به همین دلیل، برنامه کاهش وزن شدید خود را شروع و دو بار در روز تمرین کرده تا مهارت‌های بوکس خود را بهبود بخشد.

همه‌گیری کووید، مبارزه او با هال را به تأخیر انداخت؛ اما در زمان مسابقه در سال ۲۰۲۲، پی یرشون کاملاً آماده بود و فرم بدنی عالی داشت.

او برای مسابقه با هال، کمی بیش از ۵۰ کیلوگرم وزن کم کرده بود تا در بهترین شرایط بدنی باشد.

سخت کوشی پی یرشون نتیجه داد؛ زیرا در مبارزه‌ای که «سنگین ترین مسابقه بوکس تاریخ» نام گرفت، به برتری رسید.

پس از هجده ماه از پیروزی پی یرشون بر هال، او مرتباً تصاویری از خود در حال تمرین در اینستاگرام منتشر می‌کند؛ زیرا می‌خواهد شرایط بدنی خود را حفظ کند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود