خوشحالی زودهنگام اسکیت باز کره جنوبی باعث از دست دادن مدال طلا شد + ویدیو

خوشحالی زودهنگام اسکیت باز  کره جنوبی باعث از دست دادن مدال طلا شد + ویدیو

کسب مدال طلا کار بزرگی است. به همین خاطر، ورزشکاران می‌خواهند از لحظه قهرمان شدن خود بیشترین استفاده را ببرند و خوشحالی خود را نشان دهند.

با این حال، برای یونگ چئول وون، اسکیت‌باز کره جنوبی، تصمیم به ابراز خوشحالی زودهنگام باعث شده تا او و هم تیمی‌هایش جایگاه اول را از دست بدهند.

یونگ، بخشی از تیم سه نفره کره جنوبی بوده که در فینال مسابقات رله اسکیت سرعتی ۳ هزار متر مردان در بازی‌های آسیایی هانگژو در چین شرکت کرده است.

این بازیکن ۲۷ ساله که در حال اتمام آخرین دور مسابقه بود، کمی جلوتر از هوانگ یو لین تایوانی به خط پایان نزدیک شد.

یونگ که فکر می‌کرد مدال طلا را کسب کرده، دستانش را بلند کرد تا شادی کند و بدین ترتیب حریف او پایش را دراز کرد و زودتر از بازیکن کره ای از خط پایان عبور کرد.

در نتیجه، تایوان با زمان ۴:۰۵.۶۹۲ مدال طلا را کسب کرد و کره جنوبی با زمان ۴:۰۵.۷۰۲ در جایگاه دوم قرار گرفت. یعنی تایوان تنها با اختلاف ۰.۰۱ ثانیه‌ای جایگاه اول را به دست آورد. هند نیز با زمان ۴:۱۰.۱۲۸ سوم شد.

هوانگ پس از پایان مسابقه گفته است: «فکر می‌کردم خیلی شرم‌آور است که فقط کمی عقب هستم؛ سپس نتایج روی صفحه ظاهر شد که نشان می‌داد ما با یک صدم ثانیه برنده شده‌ایم. این یک معجزه بود.»

پس از مسابقه، یونگ به خاطر اشتباهش عذرخواهی کرد.

او گفته است: «من مرتکب یک اشتباه بزرگ شدم و با تمام سرعت به خط پایان نرسیدم. خیلی متأسفم.»

نتیجه برای یونگ و یکی از هم تیمی ‌هایش، چوی این هو، از این بدتر هم شد؛ زیرا با این اشتباه، معافیت از خدمت سربازی کره جنوبی را از دست داده‌اند.

گذراندن دوره سربازی برای مردان در کره جنوبی اجباری است. تقریباً همه افراد واجد شرایط باید تا سن ۲۸ سالگی به مدت ۱۸ ماه در ارتش خدمت کنند. گرچه استثنائاتی برای برخی از ورزشکاران، به ویژه کسانی که در المپیک برنده شده یا مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کرده‌اند؛ وجود دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۲ نظر

ورود