داور ایتالیایی به دلیل دست ندادن با کمک داور زن از قضاوت محروم شد + ویدیو

داور ایتالیایی به دلیل دست ندادن با کمک داور زن از قضاوت محروم شد + ویدیو

جمعه شب در رقابت های هفته هشتم سری آ ایتالیا، تیم ساسولو به سرمربیگری آلسیو دیونیزی به مصاف لچه رفت تا با عملکردی بهتر، شروع نسبتاً ضعیف فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۴ خود را جبران کند. ستاره خط حمله ساسولو، دومنیکو براردی، تیمش را تنها پس از ۲۲ دقیقه با ضربه پنالتی دقیقش جلو انداخت، اما لچه پس از نیمه اول با گل نیکولا کریستوویچ بازی را مساوی کرد. اما قبل از شروع بازی، اتفاقی در تونل ورزشگاه رخ داد که انتقادهای بسیاری را برانگیخت. خوان لوکا ساکی داور این دیدار برخلاف سنت همیشگی دست دادن داور اصلی به کمک داورها در تونل و قبل از ورود به زمین، از دست دادن با کمک داور زن خود، فرانچسکا دی‌مونته، امتناع کرد.

داور ایتالیایی به دلیل دست ندادن با کمک داور زن از قضاوت محروم شد

قبل از شروع بازی، دی‌مونته در ابتدای صف بازیکنان لچه که منتظر ورود به زمین بودند، ایستاده بود. سپس داور از میان بازیکنان دو تیم در تونل رد شد و دی مونته با کمک داور دیگر در طرف دیگر تونل دست داد. سپس ساکی، دی مونته را مشاهده کرد و ظاهراً دست خود را برای دست دادن با او دراز کرد، اما زمانی که دی مونته دستش را جلو آورد، داور دست خود را عقب کشید و با کاپیتان تیم میزبان، گابریل استریفزا، دست داد. دی مونته از رفتار داور مسابقه تعجب کرد و با ناباوری لبخندی زد و با بقیه افراد برای شروع بازی حرکت کرد.

پس از انتشار این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی، هجمه زیادی به کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایتالیا وارد شده و فوتبال‌دوستان به خاطر تبعیض جنسیتی صورت گرفته درخصوص این کمک داور زن، خواهان برخورد با این داور ۳۸ ساله شده‌اند. گزارش شده که این داور ایتالیایی در خلوت توسط جان‌لوکا روکی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایتالیا مورد سرزنش قرار گرفته است.

داور ایتالیایی به دلیل دست ندادن با کمک داور زن از قضاوت محروم شد

کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایتالیا ادعاهای مربوط به تبعیض جنسیتی را رد کرده، اما این داور ایتالیایی به خاطر این اقدامش و نادیده گرفتن کمک خود در بازی دو تیم لچه و ساسولو حداقل از قضاوت در یک بازی محروم خواهد شد.

داور ایتالیایی به دلیل دست ندادن با کمک داور زن از قضاوت محروم شد

این سومین بازی در سری آ فصل جاری بود که دی مونته به عنوان دستیار داور حضور داشته است. رفتار توهین‌آمیز این داور علاوه بر محرومیت، سبب شرمساری مقامات فوتبال ایتالیا شده و انتظار می‌رود توجه بیشتری را به رفتارهای جنسیت‌زده علیه زنان در فوتبال جلب کند.

منبع: dailymail
دیجیاتو
۱۳ نظر

ورود

 • احسان مهر ۱۹, ۱۴۰۲

  باید از ما الگو برداری کنند، اصلا بانوان راه نمیدیم ورزشگاه که این حرف ها پیش نیاد. چه معنی داره؟!

  • ناصر مهر ۲۰, ۱۴۰۲

   خشت اول گر نهاد معمار کج تا ثریا می‌رود دیوار کج. خانم باید تو منزل خوش خانمی کنی بهتره کارهای بیرون و به عهد مردها گذاشته شود

 • حمید مهر ۲۰, ۱۴۰۲

  بنده خدا ترسید سرنوشت رئیس فدراسیون اسپانیا دچارش بشه ؛ یکی می بوسه میگند چرا بوسیدی اخراجش کنید یکی دست نمی ده میگند چرا دست نداد کلا تکلیف ما را روشن کنید

 • ا.ن مهر ۲۰, ۱۴۰۲

  شما۱۴۰۰سال عقب هستین!

  • خسرومروی مهر ۲۰, ۱۴۰۲

   شاید آقای داور مثه من از زنش حساب میبره کلا خیلی ها اینطورین مثلا مسی اینقدر خانمشو دوست داره که با کمی فاصله با هر خانمی عکس میگیره ، پس حتما حرکت مسی هم تبعیض نژادی با جنس مخالفه ، یوفا و فیفا دقیقا مثه فدراسیون فوتبال ایران تکلیفش با خودش معلوم نیست ، رییس فدراسیون اسپانیا بازیکن خودشونو بوس میکنه از همه چیز محروم میشه در حالی که از فرط خوشحالی برای قهرمانی اینکار و کرد البته آقای داور با این کارش دیگه کمک داور زن نخواهد داشت

 • اشنا مهر ۲۰, ۱۴۰۲

  چه اصراری است که ازداوران زن برای مسابقات مردان درکلیه رشته هااستفاده شود؟ما که علتش رانفهمیدیم!

 • ایران مهر ۲۰, ۱۴۰۲

  چرا این زن اوردن فوتبال مردها.بره فوتبال زنها.بعضیها دوست دارن هرجا میرن چندتا زن وردست داشته باشن بعد قوانین میسازن هرکس بدش بیاد میگن تبعیض جنسی….اضافی خوردن.

 • Pele مهر ۲۰, ۱۴۰۲

  به نظرم داور باهوش و فهمیده بود تجربه نشون داده پر و بال دادن به زنها (بدلیل بی جنبه بودن زنها) پشیمانی به بار میاره
  به همین دلیل به زنها باید از بالا به پایین نگاه کرد.

  • بنده خدا مهر ۲۱, ۱۴۰۲

   زن نباشه مردهم نیست ایندوباهم کامل می‌شن ازبالا به پایین این چه حرفیه😳

 • Mohsen مهر ۲۰, ۱۴۰۲

  نباید دست بدی اینجا باید پا بدی🤪

 • جماعت همه خل شدن.هیچکسو تو گور کسی نمی‌زارن فکر گور خودتون باشید.حمایت های کور کورانه.دلتون خوش بخدا. مهر ۲۱, ۱۴۰۲

  معلوم بود زن زده بود به برق.همچین قیافه گرفته بود انگار رییس ناسا شده

 • عماد مهر ۲۱, ۱۴۰۲

  از گشت ارشاد ترسیده

 • بنده خدا مهر ۲۱, ۱۴۰۲

  شاید قهربودن یاقبلا به خواستگاریش جواب منفی داده برای همین باهاش قهربوده