ماجرای حکم شلاق برای کریستیانو رونالدو و واکنش رسمی ایران

ماجرای حکم شلاق برای کریستیانو رونالدو و واکنش رسمی ایران

حواشی حضور کریستیانو رونالدو ، فوق ستاره پرتغالی در ایران بعد از گذشت نزدیک به سه هفته همچنان به اشکال مختلف ادامه دارد. این بار رسانه‌های معتبر خارجی به نقل از برخی از رسانه‌های داخلی مدعی شده‌اند که کریستیانو رونالدو در صورت سفر مجدد به ایران با حکم ۹۹ ضربه شلاق روبرو خواهد شد. چنان که در این شایعات آمده این تصمیم در پی در آغوش گرفتن فاطمه حمامی، هنرمندی که نقاشی پرتره ستاره پرتغالی را با پا کشیده، از سوی رونالدو صادر شده است. این شایعات چنان زیاد بوده که سفارت ایران در اسپانیا را وادار به واکنش کرده است.

روز گذشته در خبرها شایعه عجیبی پیرامون دیدار کریستیانو رونالدو با فاطمه حمامی در زمان حضور ستاره پرتغالی به همراه تیم النصر در ایران منتشر شد. یک صفحه اینستاگرامی مدعی حکم شلاق برای رونالدو شد و پس از انتشار گسترده این شایعه، رسانه‌های بین المللی پرمخاطب نظیر مارکا، دیلی میل، سان، موندودیپورتیوو و تاک اسپورت مدعی شدند که کریستیانو رونالدو ممکن است در ایران به دلیل رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شود.

بازتاب حواشی حضور کریستیانو رونالدو در ایران در رسانه های بین المللی

ماجرای عجیب محکومیت کریستیانو رونالدو به ۹۹ ضربه شلاق در ایران

رسانه‌های خارجی گزارش دادند که وکلای ایرانی از کریستیانو رونالدو به دلیل در آغوش گرفتن فاطمه حمامی شکایت کرده‌اند زیرا طبق قوانین جمهوری اسلامی دست زدن به زن مجرد معادل رابطه نامشروع است. درنتیجه دفعه بعد که رونالدو وارد ایران می‌شود دستگاه قضایی جمهوری اسلامی می‌تواند او را با ۹۹ ضربه شلاق مجازات کند. و در آخر آمده که «اگر اقدامات او قابل مجازات نباشد یا او اظهار پشیمانی کند این حکم توسط قاضی قابل بخشش است.»

ماجرای عجیب محکومیت کریستیانو رونالدو به ۹۹ ضربه شلاق در ایران

ماجرای عجیب محکومیت کریستیانو رونالدو به ۹۹ ضربه شلاق در ایران

واکنش ایران به شایعه حکم شلاق برای کریستیانو رونالدو

پس از انتشار گسترده این شایعه، سفارت ایران در اسپانیا نسبت به صدور حکم شلاق برای رونالدو واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

ماجرای عجیب محکومیت کریستیانو رونالدو به ۹۹ ضربه شلاق در ایران

در این بیانیه آمده است:

صدور هر گونه حکم دادگاه علیه ورزشکاران بین المللی در ایران را به شدت تکذیب می‌کنیم. مایه نگرانی است که انتشار چنین اخبار بی‌اساسی می‌تواند جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی علیه ملت مظلوم فلسطین را تحت الشعاع قرار دهد.

لازم به ذکر است که کریستیانو رونالدو در روز ۲۹ شهریور برای شرکت در یک مسابقه رسمی فوتبال به ایران سفر کرد و با استقبال بسیار خوب مردم و مسئولان مواجه شد. دیدار صمیمانه و انسانی او با فاطمه حمامی نیز مورد تحسین و تحسین مردم و مسئولان ورزش کشور قرار گرفت.

گلایه فاطمه حمامی از حواشی اخیر دیدار با فوق ستاره برزیلی

ماجرای عجیب محکومیت کریستیانو رونالدو به ۹۹ ضربه شلاق در ایران

با انتشار گسترده این شایعات، فاطمه حمامی، هنرمند کم توان حرکتی، پستی گلایه‌آمیز در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد:

با عرض سلام ‌و ‌احترام خدمت همه ‌مخاطبین و تمامی رسانه های عزیز داخلی و ‌خارجی

متاسفانه مدتی است که افرادی بدون هیچ‌ دلیلی حواشی بسیاری ایجاد کردند که چرا کریستیانو رونالدو من را بغل کرده و به دنبال شکایت سرخود از این شخصیت ورزشی محبوب جهان هستند.

باید به عرضتان برسانم من ‌وخانواده‌ام هیچ‌گونه ناراحتی و شکایتی نسبت به این‌ موضوع نداشته و ‌نداریم و رونالدو با حس انسان‌دوستانه و صمیمیت و ‌بردارانه من را بغل کرده و این نشانه محبت و شرافت و انسانیت اوست.

من از طریق همین صفحه رسمی خودم تمام اخبار مربوط به شکایت از رونالدو را کاملا رد و تکذیب می‌کنم و از صمیم قلبم رونالدو را دوست دارم و برایش از خدا بهترین‌هارو می‌خوام. نیت و ذاتش پاکه و از خدا هم‌ ممنونم‌ که آرزوی من را برآورده کرد.

لطفا کشور ایران رو به خاطر حواشی بیخود و نامربوط زیر سوال نبرید.

آدم عاقل وکیل وصی نمیخواد. شما اگر دلسوز من ‌بودید این سال‌ها کجا بودید که یک ورزشکار با شرافت و خیر منو از روی مهر و محبتش بغل کرده و ‌شما بهتون برخورده. شما اگر غیرت داشتی به جای اینکه نظر من ‌و خانواده من رو بپرسی پیگیر شکایتی نمیشدی که باعث رنجش من هم بشی. خدا ازتون نگذره که هم منو ناراحت کردید هم آبروی‌ رونالدورو ‌میبرید.

امیدوار بود آدمی به خیر کسان

مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان

ماجرای عجیب محکومیت کریستیانو رونالدو به ۹۹ ضربه شلاق در ایران

فاطمه حمامی در زمان حضور کریستیانو رونالدو به همراه تیم النصر عربستان در ایران با این فوق ستاره دیدار کرد و نقاشی‌هایی را که با پا از این چهره محبوب کشیده بود به او تقدیم کرد. در پاسخ رونالدو هم پیراهن تیم ملی پرتغال خود را به او داد که بعدا گفته شد مسئولان پرسپولیس آن را با یک پیراهن دیگر عوض کردند. با رسانه‌ای شدن این خبر، پیراهن اصلی بالاخره به دست خانم حمامی رسید.

مطالب مرتبط
۶ نظر

ورود

 • علی مهر ۲۲, ۱۴۰۲

  به جای تایید و تکذیب و جفنگ گفتن اول برید سراغ اون وکیل انگلی که بلوا رو شروع کرد بعد هم سعی کنید قوانین قرون وسطایی کشورو عوض کنید تا اینجوری آبروی یک ملت نره.

 • منا مهر ۲۲, ۱۴۰۲

  اونها دیگه جقدر احمقند که چنین چرندیاتی رو باور می‌کنند.

  • حامد مهر ۲۳, ۱۴۰۲

   چرا باور نکنن؟!!!
   وقتی همچین قانونی وجود داره
   روزانه ده ها نفر شلاق میخورن تو این خراب شده

 • سار مهر ۲۲, ۱۴۰۲

  قوانین برای وقتیه که خود طرف شکایت داشته باشه نه یکی دیگه به جاش چرا باید قانون را عوض کنند کسانی هستند که اسلامی هستند و دوست ندارند کسی بر خلاف قوانین اسلام بهشون دست بزنه این طوری اگر کسی این کار را بر خلاف اعتقاد اونها انجام بده می توانند شکایت کنند اما کسی که خودش مشکلی نداره نداره دیگه .

 • علی مهر ۲۳, ۱۴۰۲

  قانون کاملا درسته. وقتی بدون اجازه و با سوء نیت و غیر عرف لمسی رخ بده باید هم پدر طرف را در بیاره نه اینکه اظهار لطف هست

 • علی خنجری مهر ۲۳, ۱۴۰۲

  این وکیل هرکس که هست به مادر خودش نظر بد دارد یک محلول دیدار کرده خوشحالی کرده برادرانه بغلش کرده ایمان رونالدو بیشتر از این وکیل که نه آقای نفهم عقیده خراب