توصیه های یک جرم شناس درباره موقعیت هایی که در آن ها باید دروغ بگویید

توصیه های یک جرم شناس درباره موقعیت هایی که در آن ها باید دروغ بگویید

دانا ایو (Dannah Eve) دارای مدرک روانشناسی و جرم شناسی در حساب‌های تیک تاک و اینستاگرام خود ویدیوهایی منتشر می‌کند و در آنها به افراد نسبت به موقعیت‌های مختلف حساس و خطرناکی که ممکن است در زندگی برایشان بیفتد هشدار می‌دهد. این بار او با انتشار یک ویدیو درباره موقعیت‌هایی به مخاطبان خود هشدار داده که دروغ گفتن در آنها می‌تواند جان فرد را نجات دهد.

۸ ترفندی که هر زنی باید برای حفظ امنیت خود بلد باشد

به همه ما آموخته‌اند که دروغ گفتن بد است؛ دانا ایو موافق است اما تا حدی

برای محافظت از خودتان در این موقعیت ها دروغ بگویید

دانا ایو متخصص جرم شناسی معتقد است که گاهی اوقات دروغ گفتن می‌تواند به شما کمک کند امنیت خود را حفظ کنید و جان خود را نجات دهید. او به مخاطبان خود هشدار می‌دهد که هرگز به غریبه‌ها نگویید تنها به یک مکان عمومی آمده‌اید زیرا افراد تنها، به‌ویژه زن‌های تنها اهداف آسانی برای مجرمان هستند.

دانا همیشه مردم را تشویق می‌کند در مورد محل زندگی، وضعیت خانواده و رابطه خود و اینکه آیا کسی می‌داند آنها در حال حاضر کجا هستند دروغ بگویند. او همچنین زنان را تشویق می‌کند تا زمانی که دیگران از آنها اطلاعات حساسی می‌خواهند، «نه گفتن» را به یک عادت تبدیل کنند.

ایمنی با انجام رفتار مناسب در اماکن عمومی شروع می‌شود

برای محافظت از خودتان در این موقعیت ها دروغ بگویید

دانا در یکی از ویدیوهای خود به معرفی چیزهایی پرداخت که مردم به‌ویژه زنان را به هدفی آسان برای مجرمان تبدیل می‌کند. او چند توصیه عملی در مورد نحوه رفتار و عمل کردن در مواجهه با مجرمان بالقوه معرفی کرد تا به آنها این سیگنال را بفرستید که شما هدف دشواری هستید. به گفته او، نحوه صحبت کردن و شیوه حضور شما در اجتماع نقش مهمی در این میان ایفا می‌کند.

او از مردم خواست تا برای رفتار مناسب در مکان های عمومی سه چیز مهم را در ذهن داشته باشند. او تاکید کرد که گام‌های شما، وضعیت بدنی و آگاهی شما نسب به پیرامون کمک می‌کند که امنیت داشته باشید.

برای محافظت از خودتان در این موقعیت ها دروغ بگویید

توصیه دانا این است که همیشه با اعتماد به نفس و یک هدف مشخص راه بروید و نشان بدهید که کار مشخصی برای انجام دادن دارید. او هشدار داد که افراد حواس پرت هدف بسیار آسانی هستند و از مردم خواست که در خیابان با سر پایین و در حال نگاه کردن به گوشی تلفنشان راه نروند.

برای محافظت از خودتان در این موقعیت ها دروغ بگویید

او همچنین به اهمیت تماس چشمی قوی اشاره کرد و گفت باید طوری رفتار کنید که انگار کسی را می‌بینید و می‌دانید که آنجاست. به گفته او در موقعیت‌های ترسناک، سکوت هرگز دوست شما نیست زیرا افراد ساکت هم اهداف خوبی برای مجرمین هستند. بنابراین در مواقع لزوم بهتر است پرسروصدا باشید.

ایمنی همچنین به معنای آگاهی از این است که چه زمانی به مردم دروغ بگویید

برای محافظت از خودتان در این موقعیت ها دروغ بگویید

دانا ایو در ویدیوی دیگری به موقعیت‌هایی پرداخته که برای حفظ ایمنی خود بهتر است تمام حقیقت را نگویید.

او توضیح داد که اگر در مسافرت یا تعطیلات هستید و کسی از شما می‌پرسد که آیا تنها زندگی آمده‌اید، پاسخ شما باید همیشه «نه» باشد. یا وقتی در یک رستوران یا کافه نشسته‌اید و فرد ترسناکی به سمتتان می‌آید و از شما می‌پرسد که آیا تنها هستید باید بگویید منتظر دوست پسر خود هستید (حتی اگر مجرد باشید).

سومین موقعیتی که او توصیف کرد درون آسانسور بود. اگر کسی که او را نمی‌شناسید از شما پرسید آیا اینجا زندگی می‌کنید باید خیلی راحت پاسخ منفی بدهید و مثلا بگویید به دیدن دوستتان می‌رود.

موقعیت بعدی وقتی است که یک راننده تاکسی از شما می‌پرسد آیا آدرسی که به آن می‌روید محل زندگی‌تان است که این بار هم باید دروغ بگویید که در حال رفتن به یک دورهمی دوستانه هستید.

اگر هم در منطقه ناآشنایی هستید و کسی از شما پرسید آیا در شهر تازه وارد هستید می‌توانید بگویید قبلا در آن خیابان زندگی می‌کردید یا همان اطراف مدرسه می‌رفتید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود