افشاگری مایک تایسون از «پرفشارترین و سخت ترین» مسابقه اش در طول دوران حرفه ای خود

افشاگری مایک تایسون از «پرفشارترین و سخت ترین» مسابقه اش در طول دوران حرفه ای خود

اسطوره بوکس سنگین‌وزن، مایک تایسون، ۳ بار قهرمان جهان شده و با چهره‌های شناخته‌شده زیادی مبارزه کرده است. برخی از مبارزات تایسون، از پربیننده‌ترین مبارزات در طول تاریخ بوکس بوده‌اند. اکنون، او در مورد پرفشار‌ترین و دشوارترین مبارزه‌اش صحبت کرده است.

تایسون، در طول فعالیت حرفه‌ای خود، به مصاف افرادی مانند لری هولمز، ایواندر هالیفیلد و لنوکس لوئیس رفته و با پیروزی در مسابقات خود، سرانجام به هدفش برای انتقام از اسطوره خود، محمد علی کلی رسیده است.

علیرغم رسیدن به این هدف، بنابر گفته تایسون، پرفشارترین رقابت او برای کسب عنوان قهرمانی جهان در برابر تروور بربیک و تبدیل شدن به جوان‌ترین قهرمان بوکس سنگین‌وزن در جهان بوده؛ رکوردی که تا به امروز شکسته نشده است.

او گفته است: «اولین باری که برای کسب عنوان قهرمانی در مقابل تروور بربیک مبارزه کردم، فشار زیادی روی من وجود داشت. اما بعداً متوجه شدم که فشار یک برتری است، افراد زیادی در زندگی خود چنین چیزی را تجربه نمی‌کنند. بنابراین، من به آن به چشم یک امتیاز نگاه می‌کنم که تحت چنین فشاری قرار داشته و در عین حال، عملکردی عالی از خودم نشان دهم.»

تقریباً ۳۷ سال از آن زمان گذشته و تایسون هنوز درگیر رویداد‌های برجسته بوکس بوده و به عنوان سرمربی فرانسیس انگانو فعالیت می‌کند.

منبع: boxing-social
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود