لحظه وحشتناکی که تمساحی بزرگ یک بچه اسب آبی را می بلعد + ویدیو

لحظه وحشتناکی که تمساحی بزرگ یک بچه اسب آبی را می بلعد + ویدیو

ویدیویی وحشتناک لحظه ای را نشان می دهد که یک تمساح عظیم الجثه، یک بچه اسب آبی را در حالی که بند نافش هنوز به آن متصل است، می خورد. این ویدیو نشان می دهد که کروکودیل بدون زحمت بچه اسب آبی را در آب گل آلود رودخانه مارا در کنیا، تاب می دهد و می کوبد. این تمساح توسط فرانکی آدامسون، عکاس ساکن در کمپ گاورنر مشاهده شد.

تمساح ها به ندرت اسب آبی های بالغ را آزار می دهند. با این حال، خانم آدامسون می‌گوید این تمساح ممکن است از فرصتی استفاده کرده و یک غذای بی دردسر را درست در جلوی چشم مادرش شکار کرده باشد.

لحظه وحشتناکی که تمساحی بزرگ یک بچه اسب آبی را می خورد

خانم آدامسون توسط یکی از همکارانش که تمساح را در حال کوبیدن بچه اسب آبی به کناره رودخانه دیده بود، از این اتفاق مطلع شد. خانم آدامسون گفت: «وقتی من به تمساح نزدیک شدم بچه اسب آبی را در آرواره هایش نگه داشته بود و من کاملاً مطمئن بودم که دیگر مرده است».

با این حال، او اضافه کرد که در آن زمان هیچ اسب آبی دیگری در این بخش از رودخانه دیده نشد، که نشان می دهد ممکن است بچه اسب آبی مرده به دنیا آمده باشد و بعدا توسط تمساح گرسنه پیدا شده باشد.

لحظه وحشتناکی که تمساحی بزرگ یک بچه اسب آبی را می خورد

خانم آدامسون به لایو ساینس گفت: «صحنه ای که دیدم سؤالاتی را در ذهن من ایجاد کرد که آیا تمساح آن را کشته است یا اینکه مرده بدنیا آمده و لاشه را ربوده است، زیرا بعداً دیدم که بند ناف نوزاد هنوز متصل است.»

لحظه وحشتناکی که تمساحی بزرگ یک بچه اسب آبی را می خورد

خانم آدامسون می گوید عموماً اعتقاد بر این است که تمساح از ترس مرگ، اسب آبی بالغ را تهدید نمی کند، اما می افزاید که آنها در عین حال شکارچیانی فرصت طلب هستند.

تمساح ها رفتارهای عجیبی از خود نشان می دهند. سال گذشته ویدیوی دیگری منتشر شد که نشان می داد تمساحی جسد پسربچه ۴ ساله غرق شده ای را بدون هیچ آسیبی تحویل انسان ها داد.

لحظه وحشتناکی که تمساحی بزرگ یک بچه اسب آبی را می خورد

نوع تمساح دیده شده در این ویدیو، تمساح نیل یا کروکودیلوس نیلوتیکوس است که به طور متوسط بین ۳.۹ تا ۴.۲ متر و حدود ۴۱۰ کیلوگرم وزن دارد. با این حال، بزرگترین تمساح نیل می تواند تا پنج متر طول و تا ۶۰۰ کیلوگرم وزن داشته باشد. آنها در سراسر جنوب صحرای آفریقا هستند و در حوضه نیل، ماداگاسکار و در رودخانه ها و باتلاق های سراسر منطقه پیدا می شوند. به طور کلی، تمساح های نیل از پرندگان، ماهی ها، خزندگان و پستانداران بزرگتر مانند بز کوهی و غزال تغذیه می کنند. این موجودات همچنین سریع‌ترین تمساح‌های روی زمین هستند و می‌توانند با سرعتی بین ۳۰ تا ۳۵ کیلومتر در ساعت بدوند.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود