نامه های متفاوت صدها سلبریتی مشهور در مورد جنگ در غزه و درخواست پایان درگیری

نامه های متفاوت صدها سلبریتی مشهور در مورد جنگ در غزه و درخواست پایان درگیری

صدها نفر از سلبریتی های شناخته شده جهان دو نامه متفاوت را در باب پایان دادن به درگیری ها در غزه امضا کرده اند، یک نامه که خواستار آزادی گروگان ها توسط حماس است و نامه دیگری که خواستار آتش بس فوری و کمک به غزه است.

کدام سلبریتی ها از حماس و اسرائیل حمایت کرده اند؟

در ۲۰ روزی که از درگیری خونین بین حماس و به اسرائیل می گذرد، هزاران انسان بی گناه جان خود را از دست داده اند. اکنون، دو نامه با حمایت بازیگران و هنرمندان مشهور در آمریکا و بریتانیا منتشر شده و خواستار پایان دادن به این درگیری شده است. در یکی از این نامه ها، سلبریتی ها خواستار آزادی فوری افرادی شده اند که توسط گروه حماس به گروگان گرفته شده اند و این در حالی است که نامه دیگر خواستار آتش بس برای رساندن کمک ها به غزه برای فلسطینیان است.

سلبریتی هایی که نامه اول را در دفاع از اسرائیل امضا کرده اند، افرادی مانند کیتی پری، ایمی شومر، اورلاندو بلوم، جاستین تیمبرلیک، همیل و ایوان مک گرگور و تعدادی از بازیگران مشهور یهودی از جمله آدام سندلر، ساشا بارون کوهن، گل گدوت و جری ساینفیلد هستند.

کدام سلبریتی ها از حماس و اسرائیل حمایت کرده اند؟

در همین حال بیش از ۲۰۰۰ هنرمند از جمله تیلدا سوینتون، استیو کوگان، میریام مارگویلز، ماکسین پیک، پیتر مولان و خالد عبدالله نامه مشترک هنرمندان برای دفاع از فلسطین را امضا کرده اند. در این نامه دولت انگلیس به کمک و حمایت از جنایات جنگی اسرائیل متهم شده و از این دولت خواسته شده که به حمایت خود از اسرائیل پایان دهد. آن ها در این نامه به اظهارات یوآو گالانت وزیر دفاع اسرائیل که فلسطینی ها را «حیوانات انسانی» خطاب قرار داده بود اعتراض شده و گفته شده است که اسرائیل آب، برق، غذا و داروی بیش از دو میلیون شهروند غزه را قطع کرده است.

دیگر امضاکنندگان نامه هنرمندان برای فلسطین عبارتند از: رابرت دل ناگا، نمایشنامه نویسان تانیکا گوپتا و ابی اسپالن، کارگردانان مایک لی، دومینیک کوک و آصف کاپادیا، کمدین ها فرانکی بویل و جوسی لانگ، نویسندگان مارینا وارنر، ژاکلین رز، گیلیان اسلوو و کورتیا نیولند، و شاعرانی چون آنتونی آناکساگورو و مایکل روزن، و هنرمندان تجسمی تایاشی. کارکنان، فلورنس پیک و جورجینا استار و غیره.

کدام سلبریتی ها از حماس و اسرائیل حمایت کرده اند؟

امضا کنندگان نامه حمایت از اسرائیل نیز از آزادی تعدادی از گروگان ها توسط حماس استقبال کرده و خواستار آتش بس و باز کردن راه های ورودی به غزه برای کمک های بشردوستانه شده است.

کدام سلبریتی ها از حماس و اسرائیل حمایت کرده اند؟

امضاکنندگان دیگر نامه حمایت از اسرائیل نیز عبارتند از: استینگ، استفن فرای، بردلی کوپر، کریس راک، ریتا اورا، تایکا وایتیتی، پل راد، اولیویا وایلد، گوینث پالترو، بن استیلر، بلا ثورن، جیمی کار، مت لوکاس، زوی سالدانا، ویل فرل، سث می یرز، لانا دل ری، جولیا فاکس، جوردن پیل، دیوید شویمر، آدام لوین، آنتونی روسو.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • پوریا آبان ۷, ۱۴۰۲

  عجب ، این سلبریتی ها همجا دخالت میکنن
  خوبه مثل ایران ممنوع الکارشون کنیم و از شبکه های اجتماعی محرومشون کنیم و ممنوع الخروجشون کنیم یا ممنوع المعامله بشن تا یادبگیرن توی کار مردم فلسطین که خودشون جنگو دوست داشتن شروع کنن دخالت نکنن…😐🤦‍♂️

  • بهمن آبان ۸, ۱۴۰۲

   پس مشکلی با اصل قضیه که توی ایران صداهای مخالف رو خفه می‌کنند نداری. مشکلت فقط اینه که دوست داری عقاید تو تبلیغ و عقاید مخالفت خفه بشن.

  • باران آذر ۱۴, ۱۴۰۲

   بنازم جهان را و ایرانیان را. بنازم چفیه مقاومت، پرچم فلسطین و شعار فلسطین آزاد در خیابان‌های جهان(آمریکا، لندن، فرانسه و پاریس و…). بازیگران ما و برخی دیگر از خارجی ها فقط مو یا لباسهاشان را دیدند اما انسانیت را نیاموختند. برای همین بازیگران ایرانی بخاطر شعار زن زندگیِ …صدها نفر ایرانی را به کشتن دادند و ایران را به خاک و خون کشیدند. همچنین آزادی را در برهنگی می‌بینند.گویی بلای اسرائیلی سر ایران و ایرانی باید نازل شود تا بداند آزادی چیست. این فقط شامل بازیگرای ایرانی می‌شود.

  • باران آذر ۱۴, ۱۴۰۲

   گفتند حماس تروریست است :همهٔ جهان حماسی است.
   حالا
   همه ی جهان حماسی است
   ۲. هیچوقت فیلم را از وسطش نبینید.

  • باران آذر ۱۴, ۱۴۰۲

   ظلم اسرائیل به فلسطین مربوط به ۷۵ سال پیش که میگویند نیست(۷۵ سال پیش تاسیس اسرائیله) بلکه سابقه طولانی دارد. در قرآن هم درباره ظلم بنی اسرائیل آمده است. حداقل برو و ببین مردم آمریکا، لندن، فرانسه، شیلی، پاریس، یمن، ودرواقع تمام جهان چطور برای فلسطین خونشان به جوش آمده. چگونه اشک می‌ریزند. برو تصاویر کودکان تکه تکه شده را ببین.
   ایرانی ها که فقط بخاطر شعار زن زندگیِ …خونشان به جوش می آید. چون حَیَوان خبر ندارد ز جهان آدمیت.

 • حاج محمود آبان ۷, ۱۴۰۲

  بهتر است فیلمهای آنان را در ایران ممنوع کنیم