لحظات نفسگیر نجات کشاورز استرالیایی که داخل سیلوی غلات مدفون شده بود + ویدیو

لحظات نفسگیر نجات کشاورز استرالیایی که داخل سیلوی غلات مدفون شده بود + ویدیو

ویدیوی منتشر شده است که نشان می‌دهد دو افسر پلیس و سایر نیروهای امدادی برای نجات جان کشاورزی که در سیلوی غلات فرو رفته و در حال خفگی بود، تلاش می‌کنند. جان لوسن ۷۸ ساله از بارالابا در کوئینزلند استرالیا در ۲۳ فوریه امسال داخل یک سیلو افتاد و به سرعت زیر غلات فرو رفت. پلیس به محل حادثه شتافت و شروع به کنار زدن غلاتی کرد که به سرعت کشاورز را در خود فرو می برد. طی یک ساعت و نیم، افسران از آقای لوسن در برابر آفتاب محافظت کردند و مدام از احساس راحتی او اطمینان حاصل می‌کردند و مطمئن می‌شدند که او می‌تواند نفس بکشد. گروهبانان وایلی استیل و کنستابل کالام در کنار کشاورز ماندند در حالی که نیروهای امدادی شروع به برش دادن دیواره سیلو برای باز کردن مسیری کرده بودند.

لحظه نجات دادن کشاورزی که در سیلوی غلات مدفون شده بود

در فیلم‌های منتشرشده، دست ورم‌کرده آقای لوسن روی غلات قابل مشاهده است در حالی که یکی از افسران مقدار زیادی از غلات را از روی صورت او پاک می‌کند تا راهی برای نفس کشیدن او باز کند. هنگامی که منطقه اطراف سر آقای لوسن باز شد، پلیس موفق شد فشار وارد بر بدن او را کم کند. یکی از افسران به او می‌گوید: «نفس عمیق بکش. وضعیت خوب است، نگاه کنید! ما داریم موفق می‌شویم دوست من!»

لحظه نجات دادن کشاورزی که در سیلوی غلات مدفون شده بود

این دو افسر در تمام مدت این حادثه در کنار جان بودند در حالی که افراد دیگری دور سیلو حلقه زده بودند تا او را آزاد کنند. بندی به دور جان پیچیده شد و نیروهای امدادی سعی کردند او را از غلات بیرون بکشند، اما تنها بالاتنه‌اش بیرون آمد. پس از اینکه این کار ناموفق بود، دیگران سوراخی در دیواره جانبی سیلو ایجاد کردند که باعث شد غلات به سرعت بیرون بریزد. پس از آزاد شدن، آقای لوسن روی برانکارد قرار گرفته و از طریق سوراخ ایجاد شده به بیرون هدایت شد و به داخل خودروی امدادی انتقال یافت.

در روز جمعه، این دو افسر و یک امدادگر آمبولانس کوئینزلند، جایزه همکاری مشترک را در مراسم جوایز قهرمان هر روزه پلیس کوئینزلند در بریزبن دریافت کردند. ۲۲ نفر از داوطلبان و افسران حرفه‌ای پلیس برای این جایزه به خاطر مشارکت برجسته‌شان در جامعه نامزد شده بودند.

لحظه نجات دادن کشاورزی که در سیلوی غلات مدفون شده بود

در پی این حادثه، پای آقای لوسن آسیبی جزئی دید و به سرعت در بیمارستان راکهمپتون بهبود یافت. او گفته بود که پس از ایستادن روی سیلو برای باز کردن غلاتی که به خاطر باران چسبیده بودند، دچار این حادثه شده است. او در حال ضربه زدن به غلات با یک میله فلزی بود که غلات فرو ریخته و او را به سرعت بلعیده بودند تا اینکه کارگر مزرعه پلیس را خبر کرد. لوسن در آن زمان گفته بود: «من هزاران سیلو را خالی کرده‌ام و غلات زیادی نگه داشته ام و هرگز مشکلی پیش نیامده بود، اما این بار وضعیت کمی متفاوت بود.»

منبع: dailymail
دیجیاتو
بدون نظر

ورود