لیونل مسی دست نیافتنی تر شد؛ کسب هشتمین توپ طلای جهان توسط نابغه آرژانتینی

لیونل مسی دست نیافتنی تر شد؛ کسب هشتمین توپ طلای جهان توسط نابغه آرژانتینی

لیونل مسی هشتمین توپ طلای خود را به دست آورد. این فوق ستاره فوتبال، پس از قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲، ارلینگ هالند و کیلیان امباپه را شکست داد. مسی ۳۶ ساله با ۷ گل که شامل ۲ گل در فینال بوده، نقش مهمی در موفقیت آرژانتین ایفا کرده است.

او در ضربات پنالتی مقابل فرانسه، یک ضربه کاشته را به ثمر رساند و در بازی پرتنش مقابل مکزیک که شکست می‌توانست آرژانتین را از دور مسابقات خارج کند، دروازه تیم ملی مکزیک را باز کرد.

مسی در تیم پاری سن ژرمن قهرمان لیگ ۱ شده و در تیم اینتر میامی برای کسب اولین کاپ قهرمانی این تیم، یعنی قهرمانی در جام اتحادیه فوتبال آمریکا نقش مؤثری داشته است.

او تاکنون ۲۹ جام در دوران حرفه‌ای خود به دست آورده و با کسب هشتمین توپ طلای خود، ۴۵ دستاورد مهم داشته است.

مسی پس از دریافت جایزه‌اش گفت:

از همه تشکر می‌کنم خصوصاً هم‌تیمی‌هایم در تیم ملی آرژانتین. از همه آنهایی که به من برای بردن این جایزه رأی دادند، قدردانی می‌کنم. این توپ طلا یک جایزه بزرگ برای تمام آرژانتینی‌هاست. نمی‌خواهم فراموش کنم که هالند و امباپه هم چه سال فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشتند و من اطمینان دارم که آنها در سال‌های آینده این جایزه را خواهند برد. من میان این دو نفر یک رقابت زیبا می‌بینم. به نظرم هر دوی آنها هم امسال شایسته کسب این جایزه بودند. ارلینگ، این جایزه می‌توانست مال تو باشد و شک ندارم که کاملاً هم استحقاقش را داشتی.

سطح رقابت برای بردن این جایزه هرگز اُفت نکرده است و من این شانس را داشته‌ام که چندین سال اینجا حضور پیدا کنم و توپ طلا را ببرم. می‌خواهم از تمام آنهایی که برای قهرمانی آرژانتین در جام جهانی جشن گرفتند، تشکر کنم. از خانواده‌ام، از همسرم و فرزندانم که حتی در بدترین شرایط همیشه در کنارم بوده‌اند و به من برای رسیدن به رؤیاهای فوتبالی‌ام کمک کردند تشکر کنم، چرا که بدون آنها این افتخارات ممکن نبود. در پایان می‌خواهم یادی هم از مارادونا بکنم که امروز سالروز تولدش بود. تولدت مبارک. فکر می‌کنم بهتر از اینجا که پر از بازیکنان و چهره‌‌های فوتبالی است، جایی برای تبریک گفتن به تو وجود نداشته باشد. این توپ طلا برای تو و تمام آرژانتین هم هست.

تمام جوایزی که من برده‌ام خاص بوده‌اند، اما همیشه برای من موفقیت‌های تیمی مهمتر بوده‌اند و افتخارات فردی در درجه دوم اهمیت قرار دارند. به من‌سیتی نگاه کنید. آنها فصل گذشته بهترین تیم بودند و در تمام طول فصل ثبات داشتند.

من بسیار خوش‌شانس بودم که در بهترین تیم دنیا و در بهترین تیم تاریخ بازی کردم و به لطف آنهم توانستم کلی جوایز انفرادی کسب کنم. هرگز فکر نمی‌کردم که چنین دوران بازیگری داشته باشم. با آرژانتین روزهای تلخی را سپری کردم، اما هرگز از قهرمانی در کوپا آمه‌ریکا و جام جهانی مأیوس نشدم و الان هم بابت تسلیم نشدنم احساس غرور می‌کنم. اینتر میامی؟ از تصمیمم برای انتخاب این تیم راضی‌ام. حالا زمان بیشتری برای سپری کردن با خانواده‌ام دارم. از دیوید بکام هم بابت حمایت‌هایش تشکر می‌کنم.

مسی در حال حاضر نسبت به کریستیانو رونالدو ۳ توپ طلای بیشتر داشته که با کسب ۵ توپ طلا در جایگاه دوم قرار دارد.

نام این بازیکن پرتغالی، پس از انتقال به تیم النصر عربستان در لیست نامزد‌های توپ طلا قرار ندارد.

در عوض، چندین استعداد جوان از جمله جود بلینگهام ستاره انگلیسی و جمال موسیالا ستاره بایرن مونیخ مورد توجه قرار گرفته‌اند.

بلینگهام و موسیالا نتوانستند که ۳ جایگاه برتر را به خود اختصاص دهند و هالند در رتبه دوم و امباپه در رتبه سوم قرار دارد.

دو بازیکن انگلیسی دیگر این لیست، بوکایو ساکا و هری کین، به ترتیب در رده‌های ۲۴ و ۱۹ قرار گرفته‌اند.

بلینگهام ۲۰ ساله، جایزه کوپا را به عنوان بهترین بازیکن جوان جهان به دست آورده و با جایگاه هجدهم خود در میان نامزد‌های توپ طلا،بهترین رتبه را میان بازیکن‌های انگلیسی دارد.

منبع: thesun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود