تلفات روسیه در جنگ اوکراین از مرز ۳۰۰,۰۰۰ نفر کشته و زخمی عبور کرد + ویدیو

تلفات روسیه در جنگ اوکراین از مرز ۳۰۰,۰۰۰ نفر کشته و زخمی عبور کرد + ویدیو

براساس آمار جدید ارائه شده توسط بریتانیا، تلفات روسیه در اوکراین تاکنون ۳۰۲,۰۰۰ سرباز کشته و زخمی بوده و ده ها هزار سرباز دیگر نیز فرار کرده اند. این آمار شامل تعداد بی شمار دیگری که برای سازمان های طرفدار پوتین مانند گروه واگنر می جنگند، نمی شود.

تلفات روسیه در جنگ اوکراین چند نفر بوده است؟

برآوردهای تازه سازمان اطلاعات نظامی بریتانیا نشان می دهد که تلفات وارد شده به نیروهای روسیه بسیار قابل توجه بوده است، در شرایطی که این کشور همچنان برای پیشروی در اوکراین تلاش می کند. گفته می شود روسیه بزرگ ترین تلفات سال جاری خود را در تلاش ناکام برای محاصره شهر آودیوکا متحمل شده است، جایی که ویدیوهای متعددی نشان می دهند که تانک ها و نفربرهای روسی بسیار منهدم شده و جنازه سربازان این کشور در میدان نبرد پراکنده شده اند.

تلفات روسیه در جنگ اوکراین چند نفر بوده است؟

آمار اخیر بریتانیا از تلفات روسیه با برآوردهای قبلی آمریکا مبنی بر ۱۲۰،۰۰۰ کشته و ۱۸۰،۰۰۰ زخمی مطابقت دارد. جیمز هیپی، وزیر نیروهای مسلح بریتانیا در این باره گفته است: «ما تخمین می زنیم که حدود ۳۰۲,۰۰۰ نفر از پرسنل نظامی روسیه کشته یا زخمی شده اند، و ده ها هزار نفر دیگر از زمان آغاز درگیری ها تاکنون فرار کرده اند». وی همچنین اعلام کرد که پوتین از زمان آغاز تهاجم همه جانبه خود در ۲۴ فوریه سال گذشته، ۷،۱۱۷ خودروی زرهی اش را از دست داده است. این تلفات شامل بیش از ۲،۴۰۰ تانک جنگی اصلی می شود – از مجموع ذخایر تخمینی روسیه در آغاز جنگ که بیش از ۳,۰۰۰ دستگاه تانک تخمین زده می شد.

حوادث، موشک ها و حملات خرابکارانه نیز دست کم ۹۳ هواپیمای بال ثابت، ۱۳۲ بالگرد و ۳۲۰ هواپیمای بدون سرنشین پوتین را از بین برده است. هیپی افزوده است که تلفات نیروی دریایی روسیه شامل ۱۶ کشتی از همه کلاس ها بوده است. او همچنین گفته که نیروهای ولادیمیر پوتین «۱,۳۰۰ سیستم توپخانه ای» از جمله توپ های سنگین هویتزر و چندین خمپاره انداز را از دست داده اند.

این در حالی است که تصاویر جدید و تکان دهنده نشان می دهد که چگونه روسیه از نیروهای پیاده خود به عنوان گلوله دم توپ در جبهه در جریان تلفات سنگین در کریمه و دونباس شرقی استفاده می کند. تلاش یک ماهه نیروهای روسی برای تصرف سرزمین های بیشتر در نبردی خونین برای آودیوکا به قیمت جان بسیاری از سربازان این کشور تمام شده است.

ده ها هزار سرباز در تلاش برای محاصره شهر آودیوکا به اطراف این شهر گسیل شده اند، شهری که به لطف موقعیتش به عنوان دروازه دونتسک، یک دژ حیاتی است؛ اما موفقیت واقعی حاصل نشده است.

روسیه هزاران سرباز به این جبهه اعزام کرده است، تانک، ماشین های زرهی و تسلیحات بسیاری آورده است – اما تنها چیزی که تاکنون در آودیوکا نصیبش شده ، سنگین ترین تلفات سال هم از نظر سربازان و هم از نظر تجهیزات بوده است.

اکنون ویدیوهای منتشر شده در کانال های تلگرامی، ده ها سرباز کشته شده روسی را در میدان نبرد نشان می دهد. تحلیلگران نظامی تصریح کرده اند که نیروهای پوتین در تلاش برای محاصره آودیوکا هستند و انتظار داشتند که این اتفاق تنها در یکی دو روز رخ دهد. اما نبرد آودیوکا به حمام خون دیگری تبدیل شده است، مانند نبردی یک ساله که برای شهر باخموت در نزدیکی آن رخ داد.

اوکراین مدعی شد که روسیه ۷,۰۰۰ سرباز، ۱۰۰ تانک و ۲۵۰ خودروی زرهی خود را در تلاش ناکام برای تصرف شهر ویران شده آودیوکا از دست داده است. تصاویر منتشر شده نشان می دهند که ظاهراً نیروهای کی یف به شکلی جسورانه ای توانسته اند نیروهای روسی مهاجم به سبک «طوفان گوشت» را به عقب برانند.

یک تیپ اوکراینی گفته که روسیه سحرگاه روز دوشنبه با تانک ها، خودروهای زرهی و آتش توپخانه از زمین و هوا به آن ها حمله کرده است. آن ها ادعا کردند که تنها در عرض چند ساعت مجبور به «فرار همراه با خفت» شده اند. گفته می شود تلفات اوکراین نیز دستکم ۷۰ هزار سرباز کشته و ۱۰۰ هزار تا ۱۲۰ هزار نفر زخمی تا اواخر تابستان سال جاری داشته است. سازمان ملل از زمان آغاز جنگ خونین تاکنون بیش از ۲۷،۰۰۰ تلفات غیرنظامی از جمله تقریبا ۱۰،۰۰۰ کشته و ۱۷،۰۰۰ زخمی را ثبت کرده است.

تنها ده ماه پس از جنگ در اوکراین، تلفات نیروهای روسیه به مرز باورنکردنی ۱۰۰ هزار کشته روسی رسیده بود. کارشناسانهشدار داده اند که روسیه در تلاش برای رسیدن به پیروزی در اوکراین، ممکن است تا یک میلیون روسی را به این نبرد خونین بفرستد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • حاج محمود آبان ۲۴, ۱۴۰۲

  روسیه بلخره اروپا را فتح خواهد کرد و مشتی بر دهان جهان خواران خواهد زد

  • شایان آبان ۲۴, ۱۴۰۲

   🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 خدا خیرت بده باعث شدی امروز یکم بخندم

  • hh آبان ۲۴, ۱۴۰۲

   درود بر حاجی دانشمند فرزانه 😆👌👍
   ما هم به زودی ابرقدرت خواهیم شد و همه قدرت ها را پایین میکشیم و به دنیا نشان خاهیم داد نیروی ایمان را 🙏🤣😆

 • rick آبان ۲۴, ۱۴۰۲

  قوی تر

 • محمد آبان ۲۶, ۱۴۰۲

  لعنت به جنگ باید کسی یا کسایی رو بکشی که نه میشناسی شون نه چهره شون رو دیدی هرچند روسیه مجبور بود با اوکراین وارد جنگ بشه

  • حاج محمود آبان ۲۸, ۱۴۰۲

   احسنت برادر ساندیسی

   • محمد آبان ۲۸, ۱۴۰۲

    من ساندیس نمی‌خورم قند داره بعد شما بیشتر میفهمی ما رو آگاه جنگ اوکراین سر چی بود