اعتراف عجیب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره پسر خبرسازش + ویدئو

اعتراف عجیب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره پسر خبرسازش + ویدئو

خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال که مدتی است حضور تعداد زیادی از بستگان او در سطح اول داوری فوتبال ایران جنجال برانگیز شده، پس از انتقاداتی که در هفته های گذشته در برنامه ی «فوتبال برتر» شبکه سه سیما درباره ی همین موضوع مطرح شد، شب گذشته در این برنامه ی تلویزیونی حضور پیدا کرد تا به شائبه ها در اینباره پاسخ دهد. با این حال، او در بخشی از این برنامه صحبت های عجیبی را درباره ی پسرش پوریا افشاریان که به عنوان داور فوتبال فعالیت دارد، مطرح کرد.

وقتی محمدحسین میثاقی، مجری برنامه ی «فوتبال برتر» از خداداد افشاریان پرسید که فرزندش پوریا افشاریان متولد چه سالی است، رئیس کمیته داوران اعلام کرد که او در سال ۱۳۷۱ به دنیا آمده. در ادامه میثاقی عنوان کرد که شناسنامه ی دیگری هم وجود دارد که نشان می‌ دهد فرزندش متولد سال ۱۳۶۹ است که افشاریان در پاسخ گفت: «پسرم زمانی که برای تیم نوجوانان ذوب آهن بازی می‌کرد، طبق رأی دادگاه صالحه سال تولدش را به ۷۱ تغییر داد.»

مدتی است فعالیت برخی بستگان خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در سطح اول داوری فوتبال کشور حواشی زیادی را برای وی به وجود آورده است. خداداد افشاریان از داوران مطرح سابق فوتبال کشور است و ریاست هم کمیته داوران فدراسیون فوتبال و هم هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد را برعهده دارد.

در حال حاضر پسر او پوریا افشاریان، داماد او روح‌ الله شریفی و برادر زن برادر او حمیدرضا افشون در بخش داوری فدراسیون فوتبال فعالیت دارند.

پوریا افشاریان
روح‌ الله شریفی داماد خداداد افشاریان

پوریا افشاریان
پوریا افشاریان پسر خداداد افشاریان

چندی قبل دختر او راحیل افشاریان نیز در کلاس‌ های داوری فوتبال بانوان شرکت کرد، کلاس‌ هایی که برای حضور داوران در لیگ برتر بانوان در تهران در حال برگزاری است. درباره ی دختر خداداد افشاریان اطلاعات خاصی حتی با جستجو در اینترنت به دست نمی‌ آید، به همین دلیل این ابهام به وجود آمد که وی بدون سابقه و رزومه خاصی وارد کلاس‌ های لیگ برتری شده است.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پس از انتشار این خبر موضوع را پیگیری و دستور کنار گذاشتن دختر افشاریان را قبل از حضور وی در برنامه ی «فوتبال برتر» صادر کرد تا فدراسیون مورد هجمه قرار نگیرد.

دو هفته قبل، یکی از مواردی که در برنامه «فوتبال برتر» از زبان محمدحسین میثاقی مجری برنامه بیان شد و بازتاب گسترده ای در فضای مجازی و رسانه ای داشت، مربوط به حضور بستگان خداداد افشاریان در جامعه ی داوری بود.

میثاقی از حضور بستگان افشاریان در لیست داوران فوتبال ایران انتقاد کرد و همین امر باعث شد تا حملات تندی به رئیس کمیته داوران در فضای مجازی شود و حتی شایعه ی برکناری او نیز مطرح شود.

پس از این اظهارات محمدحسین میثاقی، خداداد افشاریان به صورت تلفنی روی خط برنامه «مجله فوتبال» شبکه خبر سیما رفت و حرف های تندی را علیه میثاقی بر زبان آورد و توضیحاتی نیز درباره ی حضور بستگانش در جمع داوران لیگ برتر و لیگ یک ارائه کرد.

رئیس کمیته داوران درباره ی حضور بستگانش در جامعه ی داوری گفت: «آقای شریفی که داماد بنده هستند، از سال ۹۲ در داوری کشور حضور دارند؛ یعنی با آقایان ممبینی، غیاثی، اصفهانیان، عسگری وصفیری قبل از من کار کرده است. او ۴۴ سال سن دارد و حتی زمانی که آقای تاج رییس کمیته داوران بودند با ایشان کار کرده است. حالا سال آخر قضاوتش به مدیریت من خورده؛ چه گناهی دارد که ۲۰ سال در داوری کشور زحمت کشیده و حالا پدر خانمش مسئول کمیته داوران شده است؟»

او در ادامه به حمیدرضا افشون اشاره کرد و گفت: «ایشان اولا خانواده شهید هستند و از سال ۹۴ کار می کنند. او گناه دارد که به خاطر حضور من در کمیته داوران تاوان بدهد!»

وقتی مجری برنامه «مجله فوتبال» درباره ی پسرش پوریا افشاریان سؤال کرد، خداداد افشاریان گفت: «پسر من اگر کیفیت نداشته باشد، که نمی تواند کار کند. من می توانم او را تا سر زمین بفرستم، داخل زمین خودش باید کار را در بیاورد. اگر خوب نباشد در فضای مجازی نابودش می کنند! از کارشناسان درباره کیفیت داوری پسر من سوال کنید. او در لیگ یک و لیگ دو قضاوت های خوبی داشته، گناه کرده که پسر من است؟»

پوریا افشاریان چند سالی است در عرصه داوری فوتبال فعالیت دارد. او داوری را از سطح لیگ سه آغاز کرده و تجربه ی قضاوت در چند بازی لیگ یک را نیز دارد. او در سال ۹۷ از سوی اسماعیل افشون، رئیس سابق کمیته داوران کهگیلویه و بویراحمد، به نداشتن مدرک داوری فوتبال متهم شد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • علی آذر ۲, ۱۴۰۲

  خاک بر سر فوتبالی که این کود کش حقه باز متقلب رییس داورانش باشه

 • من آذر ۲, ۱۴۰۲

  شتر رو گفتن گردنت کجه !! گفت کجام صافه که گردنم کجه
  کجای این مملکت درسته کارش که فقط مونده کار این گاوچرون
  بنظرم این مملکت باید یه شخم اساسی بخوره

 • امیر آذر ۴, ۱۴۰۲

  میگه دادگاه صالحه همه کار میکنه😀😀

 • رضا آذر ۶, ۱۴۰۲

  جمهوری اسلامی ایران کجاش درسته کجاش از روی ضابطه هست کجاش باسوادها جا دارن که حالا این بیسواد سرجاش باشه البته از ماست که بر ماست