شایا لباف در مراسم عشای ربانی شب سال نو به مذهب کاتولیک گروید

شایا لباف در مراسم عشای ربانی شب سال نو به مذهب کاتولیک گروید

شایا لباف، هنرپیشه‌ای که به خاطر مشکلات بیرون از سینما و همچنین نقش‌های سینمایی‌اش شناخته می‌شود، در مراسم عشای ربانی در شب سال نوی میلادی که توسط راهبان کاپوچین برگزار شد، به مذهب کاتولیک گروید.

راهبان کاپوچین فرانسیسکان، این خبر را در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده و تصاویری از لباف در حال عشای ربانی، در حالی که با چشمانی بسته زانو ‌زده و در حال در آغوش گرفتن راهبان حاضر در مراسم بوده را منتشر کردند.

این مراسم در کلیسای Old Mission Santa Inés Parish در کالیفرنیا برگزار شد، همان معبدی که در آن لباف به اعتیاد به الکل اعتراف کرده و با اتهامات سوء استفاده روبرو شده بود. او ماه‌ها برای نقش خود به عنوان یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین قدیسین ایتالیا در فیلم پدر پیو (Padre Pio) در سال ۲۰۲۲ آموزش دیده است.

انجمن مذهبی کاتولیک در این باره گفته است:

فرانسیسکن‌های کاپوچینی از ورود لباف به جمع آن‌ها و مشاهده تعهد عمیق او به سفر ایمانی‌اش بسیار خوشحال هستند.

لباف یک سفر معنوی عمیق را آغاز کرده که او را به پذیرش آموزه‌های کلیسای کاتولیک سوق داده است. تصمیم او برای ورود کامل به کلیسا گواهی بر تمایل صادقانه‌اش برای رشد در رابطه خود با خدا و زندگی کردن با ارزش‌های انجیل است.

لباف اولین بار در نوجوانی در برنامه تلویزیونی Even Stevens به شهرت رسید و بیشتر برای نقش‌هایش در فیلم تبدیل‌شوندگان (Transformers) در سال ۲۰۰۷ و Indiana Jones and the Crystal Skull در سال ۲۰۰۸ شناخته شد. او همچنین در فیلم شاهین کره بادام زمینی (The Peanut Butter Falcon) در سال ۲۰۱۹ بازی کرد.

لباف در طول زندگی حرفه‌ای خود چندین بار با مشکلات قانون مواجه شده است. او در پی دستگیری در شهر نیویورک در سال ۲۰۱۷ به دلیل مستی عمومی و رفتار ناپایدار که در یک ویدیو پخش زنده به اشتراک گذاشته شده بود، به دستور دادگاه به مرکز بازپروری فرستاده شد.

لباف که توسط دوست دختر سابق خود متهم به آزار و اذیت شده، چندین ماه را در صحرای کالیفرنیا گذراند تا برای بازی در فیلم پدر پیو آماده شود.

این بازیگر گفته که شانس بازی در نقش راهب عرفانی مرموزی که به خاطر داشتن نشان خاص زخم مسیح شناخته شده که از دست‌ها، پا‌ها و پهلو‌هایش خون می‌چکید، برای شخص او یک معجزه بوده است.

لباف سال گذشته در مصاحبه‌ای با اسقف رابرت بارون گفت که او قبل از روی آوردن به مذهب کاتولیک، آگنوستیک بوده است. به گفته لابوف، او در سن ۱۳ سالگی در مراسم بار میتسووا (Bar Mitzvah) حضور داشته، اما هیچ‌وقت دین یهودیت را قبول نکرده است.

بارون، در روز جمعه، تغییر دین لباف را به عنوان «گواهی بر فیض خداوند» توصیف کرد.

به نظر می‌رسد خدا در یافتن گمشدگان متخصص است. عیسی گفت: من برای درست‌کاران نیامدم، بلکه برای گناهکاران آمده‌ام. بنابراین، بخشش و رستگاری همیشه امکان‌پذیر است.

الکساندر رودریگز، حامی تأییدیه لباف در مصاحبه‌ای گفته که «اگر او از مشکلات شخصی و گناهانی که ما می‌دانیم عبور نمی‌کرد، کاتولیک نمی‌شد.»

این راهب در مصاحبه‌ای تلفنی گفته است:

به دلیل رنج‌هایی که او پشت سر گذاشته بود، توانست خدا را بشناسد؛ به خصوص با بازی در نقش پدر پیو.

پدر پیو در سال ۱۹۶۸ درگذشت و در سال ۲۰۰۲ توسط پاپ ژان پل دوم به عنوان فردی مقدس شناخته شده و به یکی از محبوب‌ترین قدیسان در ایتالیا، ایالات متحده و فراتر از آن تبدیل شد.

کاپوچین فریرس مینور، یک گروه مذهبی کاتولیک از مردان بوده که از سنت فرانسیس آسیزی الهام گرفته شده است. آن‌ها در سایت خود می‌گویند که مأموریت زندگی‌شان خدمت به فقرا و زندگی با دستورات انجیل «از طریق برادری، سادگی و دعای متفکرانه» است.

منبع: apnews
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • امیر.س دی ۲۲, ۱۴۰۲

    سلام من یک کارگرم کچندوقته سرگذرکاربهم نمیخوره به امام حسین دوتابچه دارم مستعجرم اجارم عقب افتاده به فاطمه زهراع خیلی مهتاجم زنم زانوش آب برداشته ندارم ببرمش دکتراگه مسلمونی میتونه کمکم کنه انسانیت کنید خدا عزیزانتو نگه داره واقعا کسی میتونه کمکم کنه
    ۶۱۰۴۳۳۷۴۴۶۵۸۰۴۴۹